Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezeket a neveket tényleg így...

Ezeket a neveket tényleg így teljes alakban lehet adni lánynak? :O

Figyelt kérdés

Pintyőke, Szellőke, Őszike, Üdvöske, Reményke, Életke...

MTA-ban mind szerepel és nagyon meglepnek ezek az újabb név variánsok.

Én még a Boglárka, Hajnalka neveket tartom elfogadhatónak de a fent említettek nem hatnak névnek, legalább is nekem, nem lenézem őket csak nem igazán látom ezeket utónévnek és érdekelne más is így van vele.

Pintyőke mennyire vállalható szerintetek átlagos vezetéknévvel?

Vagy Életke, nem sok? Mintha inkább becézések lennének.

Egyáltalán hogy kerültek bele a listába? Annyira fura nekem :D

Csak kíváncsi vagyok ki mit gondol ezekről a nevekről?



2022. ápr. 29. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Piroska? Legalább 5 embert ismerek ezzel a névvel. De ha valaki Fehérkének, Sárgácskának nevezné a gyerekét, akkor kiakadnának.
2022. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.Piroska is nekem még Boglárka Hajnalka kategória, megszokott. De lehet idő kérdése és ezek is megszokottak lesznek :D

de azért életke meg üdvöske ?

2022. ápr. 29. 22:38
 3/14 A kérdező kommentje:
1.Fehérke is elvileg adható! Ott láttam csak nem írtam be. Ahogy a Fehér név is ke becézés kihagyásával.
2022. ápr. 29. 22:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A Fahéj is anyakönyvezhető lánynév, szóval ilyeneken nem lepődök meg.
2022. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy Életke nevű kislányt.. a szerencsétlen
2022. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bársonyka, Bíborka, én alapból nem tudom hova rakni a kicsinyítőképzős neveket. A Hajnalkának meg a Boglárkának még van az a mentsége hogy rendes főnevek, virágnevek. Mondjuk az Őszike is az, csak az van olyan gáz hogy nem adja senki a gyerekének.
2022. ápr. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Boglárka, Piroska és Hajnalka is a vállalhatatlan kategória, ezek az újak meg pláne.
2022. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a -ka, -ke végűek mindenképpen gyerekesek.

A Boglárkát, Piroskát már megszoktuk.

Mondjuk, ismerek Piroskát, aki Pirosnak hívja magát, utálja a becézős nevét.

Gondolom, az Erika, Mónika nevek véletlenül végződnek magyar kicsinyítőképzősre.

2022. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6as, erről az Őszikéről jut eszembe a szomszéd, akkori kislány. (Azóta ő is anyuka).

Mesélt az ovistársairól, kicsit pöszén, nem értettük, hogy Őszike vagy Őzike a másik kislány (mindkettő anyakönyvezhető).

Szóval, feltettük a kérdést, hogy melyik.

Mire a gyerek felháborodottan (kb 3 éves volt).

Őszike, hát nem tudjátok, hogy az Őzike egy állat?.?

2022. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pintyőke,- ez nagyon agyonbecézve egy madárkának a neve, semmiképpen nem adnám, rosszul is esik kimondani; én még a pinty madarat se hívnám így; nemhogy a gyerekemet.

Szellőke,-ez nem olyan rossz, de még ha nagyon akarom; akkor második keresztnévnek ippeghogy belefér. De inkább nem adnám, ilyen formában túl becenévszerű, sima Szellő formájában már nem rossz; de lehet, hogy pl valakinek elsőre egy ló ugrana be. De inkább simán Szellő az második keresztnévnek mindenképpen okés, elsőnek talán túl szokatlan, meg túl fura, de lehet akár jó is; meg lehet,hogy pl valaki imádná, hogyha így hívnák. De akkoris kell mellé mégegy hétköznapibb, szokványosabb, megszokottabb keresztnév szerintem. Tehát csak úgy adnám, hogy van még előtte v utána egy második keresztnév is.

Őszike, -ez nekem nagyon növényes, meg becenévszerű, ezt már nem adnám

Üdvöske, -hát, nekem ez egy picit túl hivalkodó, de egyébként elmegy második keresztnévnek

Reményke,- ez nekem már túl fura második keresztnévnek is, ez egy oylan szó, ami nem tűnik névnek,hiába ha valakit pedig úgy hívnak; de nem nagyon hangzik annak.

Életke-második keresztnévnek okés


Bocsi,ha valakit megbántottam,nem_volt szándék; remélem,jókat írtam.

2022. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!