Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekülést első ülésre...

Gyerekülést első ülésre bekötni mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Nem hordozót, hanem rendes gyerekülést menetiránnyal szemben. És ott utaztatni egy 3 évest. Tudom, hogy a kresz nem tiltja. De mennyivel veszélyesebb pl egy balesetnél, mintha hátul ülne? Vagy teljesen mindegy?
2022. ápr. 30. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Ha kikapcsolható a legzsak csak akkor ulhet elore.

Na most legbiztonsagosabb helye az autoban hatul középen van. Ez pl 2 gyereknel kapasbol kivitelezhetetlen. Frontalisnal nyilvan rosszabb ha elol ul, de esely az oldat utesnek is van, es ha hatul pont annal az ajtonal ul, az is komoly tud lenni..

2022. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

én semmiképpen sem tenném előre.

a legbiztonságosabb hely pedig a sofőr mögötti, nem a középső...

2022. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

2, es nincs igazad!

Kisebb eselye van a serulesre kozepen, azutan a jobb szélső, azutan sofőr mogott.

2022. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Veszélyesebb, igen. Persze van az a helyzet, amikor muszáj.

Amit még érdemes átgondolni: ott szerintem nincs isofix csatlakozó a legtöbb kocsiban. (Lehet ebben tévedek.) És az isofixes ülések jóval biztonságosabbak, ha megnézed a törésteszteket.

2022. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
A legbiztonságosabb ülés a bal hátsó és hátul középen. Mivel az isofix nem köthető be középre, nyilván a legjobb ha van isofix és a vezető mögé van bekötve a gyerek. Ezek alapján biztosan nem kötném előre. Inkább adok kifestőt, játékot, nasit vagy akár tabletet a kezébe, minthogy előre tegyem.
2022. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Youtubon van par teszt video fent, azokban a helyes bekotes is szoba kerul. Erdemes megnezni parat, igy latod te is mi a különbség elöl-hatul, jobb-bal-kozep, isofix vagy anélkül
2022. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az anyósülésnek rosszabb a statisztikája. De azt is vedd figyelembe, hogy jobban vagy kevésbé vonja el így a figyelmet a vezetéstől. A legbiztonságosabb, ha nincs baleset :-)
2022. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Statisztikailag egy utkozesnel rosszabb az a hely, mintha hátul ülne. Viszont pl az én gyerekem hátul rosszul van, ha országúton megyünk, márpedig 15-20 km-t gyakran megyünk. Ha egyedül megyek vele, nekem nagyobb rizikófaktor lenne, hogy hátul ül, rosszul van és sír, mintha mellettem ül, nincs baja, és tudom az utat figyelni.
2022. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tenném előre!Legveszélyesebb hely.De miértis tennéd előre?Amugy én ugy tudom h.előre csak háttal szabad rakni és akkor is csak úgy ha kikapcsolhato a légzsák.
2022. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9, szerintem régen volt így. Most már az a szabály, hogy "gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve" kell a gyereket szállítani. Elöl is lehet, ha megfelelő az ülés.
2022. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!