Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az olcsóbb gyerekülés mennyire...

Az olcsóbb gyerekülés mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
max. 25 eFt-osat tudunk csak megvenni. 04-es szabványosat, tehát újfajtát. De mennyire biztonságosak ezek? A drágák mennyivel jobbak? Nekik ugye jó a marketingjük, de tényleg jobbak, mint a no-name társaik?
2012. nov. 8. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ne az árat nézd, hanem a törésteszteket! Ezek az ülések bizonyos teszteken mennek át (ha nincs tesztje, rá sem néznék az ülésre), amelyeket összesítve megtalálsz a neten, bizonyos újságokban időközönként.
2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
inkébb egy hasnált jó törésteszteset vennék (römmer, maxi cosi, concord), mint új törésteszt nélkülit!!
2012. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Hát a kérdés milyen minöséitést kapott törés teszteken?

A másik mire használjátok majd?

Pl autópályán használjátok-e, alszik-e benne a baba?


ha csak a faluban a boltig meg haza kell, akkor szerintem egy nem márkás is megteszi, mert ott max 50-nel mész, egy fejreállos balesetnek kevés az esélye. de ha rendszeresen mentek autópályán ahol akár egy 200-al száguldó autós is eltalálhat vagy a gyerek aludna is az autósülésbe akkor mindenképpen csak is minöségi ülést vegyetek.


Szerintem egy noném kínai vékony müanyagból összeállított ülés akár életveszélyes is lehet egy nagyobb ütközésnél, nem hogy védene de ártana, pl a darabjai megsértik a gyereket...

2012. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Hú az elsöt miért pontoztátok le ennyire?


teljesen igaza van.

2012. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek, fontos a minőség garantálta biztonság, inkább használt megbízható márkásat( de nyilván balesetmentes) ülést, mint új teszteletlent...

Szokták mondani, hogy ha baleset van akkor már "úgyis mindegy", de ez nem igaz. A bátyám dolgozott balesetin és rendszeresen vittek be olyan gyerekeket/babákat, akiket egy koccanásnál/kisebb balesetnél az ülés vágott össze! mert rossz műanyagból voltak, vagy mert rossz helyen törtek/repedtek, ahol nem lett volna szabad...

én a magam részéről ezek után Concord Trimaxot vettem mindkét gyereknek, mert éppen nem találtam BeSafe-et elérhető árban.

2012. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeteket! Nem tudom kinek csinálja a lepontozásokat, de nem én az biztos! Én a véleményeteket kértem, amit le is írtatok és ez a lényeg. :-)
2012. nov. 8. 13:31
 7/17 A kérdező kommentje:
És mi van azzal, hogy 9-36 kg-is jó egy ülés, a másiknak meg mások a kiló határai? Jó lehet egy ülés kb 1 éves kortól 0-12 éves korig?
2012. nov. 8. 13:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert egy éves gyerkőcnek még kell a többpontos biztonsági öv, ami az ülébe van építve.Az autó biztonsági övével csak később tudod bekötni asszem 3 éves kotól.
2012. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk így jöttek sorba: 1 éves korig hordozó, aztán ötpontos biztonsági öves, 3 évesig, aztán már csak magasító+ a kocsi biztonsági öve.
2012. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, mert a használtról meg nem tudod, hogy volt-e már balesete. Ha igen, akkor már nem szabad használni. Persze normális ember balesetes ülést nem ad el, de sajnos nem mindenki az.
2012. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!