Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekgondozási támogatás...

Gyermekgondozási támogatás (gyermekgondozási díj) a gyes? TGYÁS jár az apának, ha ő megy majd gyedre? Mi a gyet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztába a fogalmakkal, pedig nézem a jogosultságokat. SEGÍTSETEK!!!!
2008. dec. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

T-GyÁS-ra nem mehet az apa.De gondolom nem is egy újszülöttet szeretnél ráhagyni.Az kb 5 hós korig jár,utána gyed(gyerek gondozási segély)ezek munkaviszonyhoz kötöttek,a gyerek 2 éves koráig jár.Utána gyes 3 éves korig,ez már alanyi jogon jár.

Ne haragudj,hogy megkérdezem,de nem tudsz majd otthon maradni a kisbabáddal?

2008. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Gyes, Tgyas, gyed, gyet? Ennyi minden letezik, nem is tudtam?!
2008. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a gyermekgondozási támogatás = gyet

a gyermekgondozási díj = gyed

gyerekgondozási segély = gyes

tgyás neked jár, az a szülési szabadság másnéven, arra te mehetsz, hisz te szülsz. ez 6 hónap.

apa gyedre mehet nyugodtan.


2 jó oldal a sok közül:

[link]



[link]

2008. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj, dehogyis nem!!! Itthon vagyok vele most is éppen ez az! Nincs munkahelyem, mert suliba járok. A párom meg dolgozik tudod, és lehet jobban járnánk ha eljönne gyedre és én a baba mellett itthon végezhető munkát vállalnék. Próbáljuk a legjobban kihozni.
2008. dec. 18. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak gyesre vagy jogosult szerintem.Így valóban jobban járnátok,ha találnál otthoni munkát,és a férjed venné igénybe az ellátásokat.Vagyis a gyedet,mert gyes mellett már lehet akár 8 órában is dolgozni,az megjár akkor is.

Változtak most jan 1-től a jogszabályok sajnos nem jó irányba.Én úgy jártam,hogy szültem 2005-ben,de a munkahelyemen szerződéssel voltam,természetesen nem hosszabbították meg amint megtudták,h terhes vagyok.

Akkor még kihúztam szülésig,minden ellátás megilletett.Most pedig a gyes-be szültem,és nem jár semmi csak gyes,ami 25000ft.Szóval ugyanaz illet meg a 18 éves munkaviszonyommal,mint aki soha egy órát nem dolgozott.Szép nem?Érdemes ebben az országban dolgozni.

2008. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgoztál, akkor a GYES-t kapod most gondolom.

Otthoni munkát nem egyszerű találni, nagyon sok kismama keres, de a legtöbb átverés, ezt azért kalkuláld bele.

Ha úgy döntötök, hogy a férjed megy GYED-re, akkor a fizetésének a 70%-át fogja kapni (de arra nagyon figyelj, hogy ez a legritkább esetben a tényleges fizetésének a 70%-a, hiszen a százalék kiszámításakor csak az alapbért veszik figyelembe, nem azt, hogy valóban mennyit keresett havonta túlórákkal meg műszakpótlékokkal), de ezesetben neked le kell mondanod a GYES-t, hiszen két támogatást egy gyerek után nem lehet igénybevenni.

Először mindenképpen nézz körül otthoni munka után (bár szerintem az még úgy is bevállalható, ha az apuka dolgozik a munkahelyén, te meg kapod a GYES-t, a legtöbb ilyen úgysem bejelentett, de amúgy is nagyon ritka, hogy kap az ember, mondjuk én párszor kaptam ismerős útján fordítani valókat, én simán megcsináltam a gyerek mellett is esténként meg amikor nappal aludt, vagy éppen volt egy fél óra, amikor eljátszott, kisebb korában meg többet is aludt).

2008. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Mindenkinek Kellemes ünnepeket kívánok!
2008. dec. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!