Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok, hogy fül orr gégésze...

Tudtátok, hogy fül orr gégészet ügyeleten nincs fülmosas?

Figyelt kérdés

Én ma nagyon mérges lettem. Gyerek füle tegnap este bedugult, paraffin olajat és audisprayt is hazsnaltunk.


Reggelre kidugult valamennyire, elment suliba. Úgy jött haza, hogy totál nem hall arra a fülére.


A szakrendelest leledzik, csak délelőtt volt. Magánklinikat hívtam, mindenütt 2,3 nap múlva mehettünk volna időpontra...


Elmentunk a Heim Pálba, mert ők az ügyeletesek. Jó sokat vártunk mire sorra kerültunk.


Ott viszont közölték hogy ez nem sürgősségi eset. És nem mostak ki. 😱


Holnap úgy megy el a gyerekem 2 napos kirándulásra, hogy semmit nem hall az egyik fülével. Nyilván nem kellemes...


Tényleg nincs fülmosas az ügyeletes fuleszeten?


2022. máj. 9. 19:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, amit a többiek is írnak: kellene egy kis egészségkultúrát és tiszteletet tanulni.

Fogorvos vagyok, a soron kívül megjelenő eseteim döntő többsége papírforma szerint nem minősül sürgősnek. Tipikusan ilyen az az illető, aki már 4. hete fájlalja a fogát, de elfogy otthon a fájdalomcsillapító, így nagy morogva megjelenik, habár önmagában a fogfájás sem sürgős, főleg ha 4. hete elvan vele. Azt sem tudom sürgősnek tekinteni, aki még kényelmesen elmegy dolgozni, majd a rendelésem legvégére telefonos egyeztetés nélkül megjelenik, mert persze ott akkor már nagyon fáj, de annyira nem, hogy emiatt kihagyjon egy fél munkanapot, uram bocsá’ ideszóljon, hogy jönne. Aztán a szokásos sztorik, mikor “b@sztassa” a nyelvét az a lyuk, ami hónapok óta ott van, de hirtelen megunja, vagy évek óta él kirohadt csonkokkal a szájában, de egyszer csak észbe kap, hogy jövő héten a lány esküvője lesz, azt rohan fogat csináltatni. Valahogy el tudom képzelni, hogy például egy fülészeten is hasonlóan alakulnak az esetek.

Éppen attól tartom magam emberségesnek, hogy az élvez prioritást, aki vette a fáradtságot és kért egy időpontot, amit direkt a munkájához/ gyerekeihez igazítottunk és pont ebből adódóan nem ér rá fél napokat ott ülni, mert mindenkit, akinek egyszer csak megviszketett, soron kívül behívok. Kicsit képzeld el te hogy éreznéd magad, ha amiatt nem érnél oda pl a gyerekedért az iskolába, mert olyan emberek vették el előled a helyet, akik amúgy bőven tudnának várni napokat, akár heteket is, mert nincs fájdalma, vagy amúgy pont hetek óta elvan vele és kényelmesen el tud mellette mindent látni. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy nekünk is van munkaidőnk, nekem is valahova utána oda kell érnem, 2 éve még a másik rendelésemre, most leginkább a babámhoz sietek haza, tehát nem emberségességen múlik csak minden soron kívüli mosolyogva ellátása. Csak ugye ehhez picit tisztelni kellene embertársaidat és megbecsülni azt az egészségügyet, ami van, mert még így is a világon szinte példa nélkül álló, hogy ilyen kevés hozzájárulással ilyen bő csomag érhető el és igen, sokszor jóval kevesebb várakozással, mint sok nyugati országban.

Plusz: nálunk ügyelet címszó alatt pontosan meghatározott, hogy mi látható el, ami nem minősül sürgősnek, azért nem kapjuk meg a tb támogatást, vagyis nemcsak ingyen dolgoztunk, de még az anyag-és eszközhasználatot is mi fizetjük ki, mivel nem számolható el. Érdekes is lenne mindenkivel folyton kivételezni, na akkor aztán tényleg összeomlana az egészségügy, mert pont annak nem jutna, akinek tényleg szüksége lenne rá.

2022. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21-es én "beteg" oldalról jártam így, pont a fogászaton. Kértem időpontot (semmi extra, egy tűhegy méretű szuvasodás, tényleg csak egy pötty), a doktornővel egyeztettünk, kaptam időpontot 1,5héttel későbbre (ami nem is sok szerintem, főleg ilyen esetben). Csak amig bent voltam 2en jöttek többhetes panasszal, begyulladt stb időpont nélkül. Elhiszem, hogy fáj, de ha előbb mennek simán megspórolják ezt a kört. Persze én is voltam minden a váróban csak kisasszony nem, mert engem behívtak a "semmivel". Mert "nem is fáj, tudtam volna várni"... Nem, nem tudtam mert onnan mentem dolgozni délutánra. Így kaptam időpontot, hogy kényelmesen beérjek.

Jártam sürgősségin is, töréssel (na ez a balesetire tartozik, azért mentem be egyből). Nyilván az fájdalmas, 2 órát vártam mert épp a legnagyobb káoszba sikerült nekem is beesni (legalábbis annak láttam, de lehet nekik ami volt ott egy sima munkanap). De nekem 2 óra múlva is elvolt törve, volt ott olyan aki ellátatlanul 2 óra múlva lehet nem marad életben. Egy szavam nem lehet a kórházra! Kedvesek voltak amikor sorrakerültem, akiket elém vettek azoknak is súlyosabb baja volt, mint egy törés.

Megkéne végre tanulni, hogy mi tartozik az ügyeletre, mi a balesetire, mi az amire mentőt hívunk és mi az, ami simán várhat másnapig a rendelésre. A füldugulással nem kell rohangászni.

2022. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, hogy praktikusabb oldalról nézzem a dolgot: Budapesten ill. nagyvárosokban gyógyszertárak vannak késő délutánig, sőt estig is nyitva (az ügyeleteken kívül). Én felhívtam volna egy ilyen gyógyszertárat és tanácsot kértem volna. Ajánljanak olyan gyógyszert vagy kezelést, amivel a gyerekem 2 napig nem csak elviselni, de élvezni is tudja az osztálykirándulást. Aztán ha hazajövetelekor még nem múltak el teljesen a panaszai, értelemszerűen másnap délelőtt mennénk a szakrendelésre.
2022. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ha a GYK-t megtaláltad, ennyi idő alatt találhattál volna erről a témáról releváns információt! Nem kell ennyire szerencsétlennek lenni, találd fel magad, annyi anyuka meg tudja tenni.
2022. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!