Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként,hogy lehet elkerülni...

Szülőként,hogy lehet elkerülni,hogy a kicsit ne érdekelje a telefon?

Figyelt kérdés
Még nekem nem született meg a kisbabám de közvetlen környezetben látom,hogy az egy éves gyereket semmi nem köti le,csak a telefon érdekli. A tesóm gyereke egész nap a tv-t nézi, és igényli a telefon képernyőt is. Ennél nagyobb gyerekekkel még több a probléma ezzel kapcsolatban. Keresztfiam 6 éves és csak a telefonon játszik. Egyik rokon gyereket sem érdekli a mese olvasás oda sem figyelnek. A kicsi unokatesómnak bármilyen játékot adnak semmi nem érdekli,csak a telefonon a zene. Ez tudatosan hogyan kerülhető el?

2022. máj. 19. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Én is féltem ettől. De én már egészen pici korában elég sűrűn használtam előtte, vhogy mégsem érdekelte. Kicsit nagyobb lett, amikor kellett neki, de sosem adtam neki. Evvel betudta, ha oda is adtam neki, hamar megunta, pedig vmikor mesét is kapcsoltam rajta. Most 3 éves elmúlt, még mindig hidegen hagyja, a kistesója 16 hónapos, őt sem érdekli, max rágcsálni akarja. Szerintem ha azt szokja meg, hogy nem az övé, számára tabu, akkor ez nem probléma. Nem kell dugdosni előle.
2022. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
De aki állandóan telefonozik, az milyen alapon várja el a gyerektől, hogy ő ne csinálja?
2022. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

Olyan alapon várom el, hogy én 30 vagyok ő pedig 3 lesz.

A gáztűzhelyet is használom, ő mégsem használhatja.

Én megihatok egy rosét, ő nem.

Én varrhatok, vaghatok ollóval, ő nem.

2022. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fő nehézség az, hogy könnyű a képernyőt villanypásztornak használni. Nagy a kísértés. A színes, villogó izé alapból érdekli a gyerekeket, nem kell külön rászoktatni, hogy érdekelje, olyan, mint a cukor. Szerintem ha csak kis mértékben engednek egy gyereket képernyőt használni, az életkorához passzolóan, abból nem lesz az, hogy semmi mással nem lehet lekötni.


De arra igyekszem figyelni, hogy ha a babával vagyok kontaktusban, akkor figyeljek rá, vele beszélgessek. Nem csinálom azt, hogy mondjuk várakozás közben én telefonozok, ő unatkozik. Viszont ha elnézelődik a buszon, akkor simán. Az szerintem nem célszerű, hogy egyáltalán ne vegyem elő a telefont előtte. Mikor újszülöttként órákat szoptattam, akkor is elég sokat telefonoztam közben, főleg, ha a baba nem próbált szemkontaktust tartani.

2022. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Tudtam, hogy ez lesz a válasz. Csakhogy gyerekeknek való gáztűzhely és rozé bor nincs, gyerekeknek való tartalom a telefonon viszont igen. A gyerek pontosan tudja, hogy az oviban a többi gyerek sem iszik alkoholt vagy kávét, és azt is, hogy telefonozniuk viszont szabad. Minimum furcsálni fogja, hogy szerinted ez "felnőtt dolog", miközben a kortársainak lehet.

Egész más az, ha a család képernyőmentes, akkor ebbe nő bele, megszokja, hogy otthon ezt nem szoktuk és kész. De nagyon hamar hiteltelenné válik az a szülő, aki folyton telót nyomkod, a gyerekének viszont nem engedi.

2022. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Példamutatás.


Sógornőmék folyton a telefonon lógnak, még vacsi és beszélgetés közben is lecsekkolnak ezt azt. Nyilván a gyerek eltanulta.


Nálunk nincs telefon a gyerek előtt, csak "használati céllal". Magyarul elintézzük a telefonokat, megnézünk egy fontos emailt, de nincs FB-n szörfölés meg videókkal szórakoztatás.

Így a gyerek is csak egy használati tárgynak tekinti, nem a szórakozásnak.


Hozzáteszem persze én is átpörgetem a facebookom és a gyakorit is, de szigorúan lefekvés után az az énidőm :D , sosem előtte, főleg nem játék vagy étkezés közben.

2022. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!