Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként,hogy lehet elkerülni...

Szülőként,hogy lehet elkerülni,hogy a kicsit ne érdekelje a telefon?

Figyelt kérdés
Még nekem nem született meg a kisbabám de közvetlen környezetben látom,hogy az egy éves gyereket semmi nem köti le,csak a telefon érdekli. A tesóm gyereke egész nap a tv-t nézi, és igényli a telefon képernyőt is. Ennél nagyobb gyerekekkel még több a probléma ezzel kapcsolatban. Keresztfiam 6 éves és csak a telefonon játszik. Egyik rokon gyereket sem érdekli a mese olvasás oda sem figyelnek. A kicsi unokatesómnak bármilyen játékot adnak semmi nem érdekli,csak a telefonon a zene. Ez tudatosan hogyan kerülhető el?

2022. máj. 19. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Pl nem kellene a gyerek előtt állandóan a telefont nyomkodni.

Mennyi ilyen ismerek... séta, játék, altatás, etetés, de szerintem még pelenkázás közben is csak a telefont nyomkodják. Jó hogy érdekli a gyereket. (Itt kell megjegyeznem, hogy mindezek ellenére a tévétől azért tiltják a gyereket, mert az károk 😅)

2022. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Példamutatással.

Ha azt látja a gyerek, hogy bele vannak buzulva a telefonba a szülők, nekik is kelleni fog.

2022. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És ha nálunk nem látja de a nagyszülőknél majd néha igen akkor az már elég,hogy felkeltsék vele az érdeklődését?
2022. máj. 19. 14:39
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Meg fogja nézni a nagyszülőnél, de szerintem a szülői példamutatás a legfontosabb.

Nálunk mondjuk mindketten eléggé hozzá vagyunk nőve a telefonunkhoz, de megmutatjuk a gyereknek, hogy számára totál érdektelen dolgokat nézünk (pl facebook posztok, google chat meg ilyenek, se színes-villogós képek, se hang, se semmi), és idővel rájött, hogy ez neki nem valami izgalmas. Most már nagyon cuki, meglátja a telefont, felveszi és hozza nekünk, de ő nem akar vele játszani, 2 éves. Azért ilyen kicsiknél még nagyon könnyű szabályozni az érdeklődési körét, ha valamit nem adsz neki, az nem fogja érdekelni, nem fogja hiányolni. Jó, én nem vagyok mintaanya egyáltalán, néha néz mesét a tévében, ezt gyakran kéri is, de simán könnyű elterelni a figyelmét közös játékkal, játszótérre menéssel vagy valami érdekesebb mesekönyvvel. Az ennyire picik még sokkal többre értékelik azt az időt, amit velük töltesz aktívan, közösen, mint a villogó képeket a kijelzőn. Ha tudsz határt szabni és egy arany középutat tartani, akkor nem lesz az a helyzet, amit leírsz, hogy kb semmi más sem érdekli a gyereket.

2022. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Őszintén szólva szerintem nem olyan egyszerű ez. Oké, hogy elméletben könnyű, nem adom oda neki és kész...de bevallom én is sokat nyomkodom. Ma már szinte mindent ezen intézünk. Tömegközlekedem,a BKV bérletem is a telefonomon van. Férjemmel is messengeren beszélünk. Tesómnak most született babája képet azon küld nekem is a nagyszülőknek is. Illetve azon kommunikálunk egymással. Felgyorsult a világ. Régen csak vezetékes telefonon tudtunk beszélni, már ha otthon volt az illető. Most már nincs olyan (néhány esetet leszàmìtva) hogy pár órán belül ne tudnánk válaszolni a másiknak. Nem jó dolog szerintem sem, hogy a gyerek a telefont nyomkodjàk egész nap. Viszont az is túlzás h egyesek erre vannak kihegyezve h anyuka a gyerekek mellett a telòjàt nyomkodj.
2022. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Tv néz 3 éves, de telefon még sosem volt a kezében, pedig mi nyomkodjuk(sajnos), de ő nem nyúlhat hozzá és ezt tudja, annyit fogja meg míg megkaparintja és odaadja boldogan.
2022. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Ezt egyetlen módon tudod elérni, ha te és a párod nem telefonoztok, legalábbis az ő jelenlétében nem. Sehogy máshogy. Én egyetlen olyan családot ismerek, ahol ez működik, egy alsós és egy ovis kislányuk van, otthon soha nem telefonoznak, csak néha a nagyszülőknél. Nem azért, mert a szülőknek ez a mániájuk, hanem mert ők sem szoktak. Nem ilyenek.

Minden más esetben elkerülhetetlen, mert a gyerek téged másol. Ha tőled azt látja, hogy folyton a telefonodat bújod, ő is ezt akarja majd csinálni.

2022. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az a titka, hogy ne nyomogasd céltalanul a telefont előtte, ne azt lássa, hogy ez a szórakozás netovábbja.


Alapvetően telefonálásra, üzenetváltásra használom a gyerek előtt, alvasidoben szoktam videót nézni, csevegni. Tehát nem teszem direktben vonzóva a telefont. Ha kell, természetesen megnézek előtte mondjuk egy főzős videot, ha éppen kell a recept pont.

2022. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk sem nyomkodja. 3,5 éves. Szerintem egyébként nem ördögtől való dolog, főleg nem idősebb korában, hiszen a mai világban, már mindent ezen intézünk és bizony hátránya származhat belőle, ha a szülő szigorúan tiltja a gyerektől a szám.tech dolgokat, de ilyen kicsi korban még felesleges.

Mi alapjáraton ritkán nézünk tévét is, akkor is max filmeket, de azt meg fektetés után, így a gyerek se igényli, hogy bekapcsoljuk. Töltöttünk le neki is mesét, van hogy megnéz 1-1 rövid rajzfilmet, de az kb 20 perc, annyitól még nem fog megbolondulni. A telefont sem nyomkodjuk a gyerek előtt, egyszerűen nincs rá időnk. Ha a férjem ír, a lányom kíváncsi, megnézni, de mivel számára nem érdekes, így nem foglalkozik a mobillal,vagy ha Skype-on hívjuk a nagyszülőket, akkor nyilván nézheti a telefont, de pl. az egyik ismerősöm 3 éves gyereke simán pörgeti a tik-tokot, jobban tudja kezelni, mint mi felnőttek.

2022. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem telefonozhat a gyerek, nem nyúlhat hozzá, tilos neki. Ez van, megtanulta már, soha eszembe nem jutott megmutatni, hogy tud játszani vagy videót nézni rajta.


Megjegyzem, én is igyekszem visszafogni magam és nem telefonozni.

2022. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!