Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azoknak a gyerekeknek akiknek...

Azoknak a gyerekeknek akiknek az anyja meghal és csak az apjukkal élnek azoknak mit írnak az anyja nevére a hivatalos irtokon?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az anyja nevét. Függetlenül attól, hogy él-e még, vagy sem.
2022. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az anyja neve attól nem változik tudtommal….
2022. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
van ahol az anyának alá is kell írni ott mivan?
2022. máj. 19. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Na vajon mi? Halott nem ír alá és nyilván nem is várják el.

Te komolyan ilyen hülye vagy?

2022. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan hivatalos papírt még nem láttam, amit kimondottan az anyának kellene aláírnia. Szülő/gondviselő szokott lenni minden hivatalos iraton.
2022. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, hogy meghal, az apa látja el a kizárólagos szülői felügyeletet, szóval nem kell. Halotti anyakönyvi kivonatot kell szerintem vinni, vagy papírt arról, hogy apáé a felügyeleti jog hivatalos ügyek intézéséhez.
2022. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, akinek apja nincs, ott mi van? Az anya ír alá. Egyértelmű, hogy ahol anya nincs, ott meg az apa ír alá.

Ha esetleg olyan szituáció van, hogy mindkét szülő aláírása kellene (pl személyi igazolvány, lakcim módosítás), akkor az a szülő, amelyik él, bemutatja az elhunyt szülő halotti anyakönyvi kivonatát.

2022. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!