Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők válása miatti megvált...

A szülők válása miatti megváltozott helyzetben elvárható, hogy a gyerekek jobban kivegyék a részüket a házimunkából, a nagyobbik gyerek jobban kivegye a részét a kisebb körüli teendőkből (pl iskolából hazahozás)?

Figyelt kérdés
Vagy épp elég nekik a válást feldolgozni, nem kell, hogy még ez is a nyakukba szakadjon.
2022. máj. 28. 19:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanez volt a szitu nálunk is, ugyanezekkel az életkorokkal, csak nekünk még közben az egyik nagypapám fekvőbeteg lett. Alapból is rossz volt a sztiu, főleg otthon, és a stressz miatt tikkelni kezdett a szemem, ami miatt meg nyílván kiközösítettek a suliban.


Hagyni kell egy picit lenyugodni a helyzetet, addig ne terheljétek a gyerekeket olyan dolgokkal, amiket eddig nem kellett megcsinálniuk.

2022. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%
9-es, mivel nincs kamasz gyereked, ezért azt hiszed, hogy a most cuki 4 éves gyereked majd kamaszként is ugyanúgy fog viselkedni. Megsúgom, hogy a legtöbb 4 éves szívesen segít, míg a 15 évesek utálják a házimunkát. Attól még persze besegíthet, de a kérdésben az volt, hogy jobban kivegyék a részüket, nem az, hogy eddig semmit nem csináltak. Viszont a kistestvérét nem neki kell felnevelni. Apukát kell elővenni erre a feladatra.
2022. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

12

Bármilyen hihetetlen van idősebb testvér is, azért is írtam feljebb,ha nincs hozzászokva, akkor nem szívesen fog beállni a sorba.Nálunk természetes, hogy mindenki rendet tesz a maga térfelén.Aztan hogy közben hogy morog le van izelve.Igy vannak nevelve.A nagyobbik 14 éves, nem halna már éhen nélkülem és tudja hogy kell takarítani stb...

2022. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt te válsz, nem a gyerekeid, te vagy a felnőtt, neked kell megoldani. Másrészt eddig miért nem kellett nekik otthon segíteni? Eddig is ott voltak plusz apuci, akkor nem volt sok a házimunka? Az lett volna a természetes, ha koruknak megfelelően mindig lett volna otthon feladat.

2 és 4 éves gyerekeim vannak. A játékokat nekik kell elpakolni maguk után. Csak egy nagy játszós dobozba kell bedobalni. A szennyest elviszik a helyére. A cipőket bepakoljak a helyére. A mosogatni valót beteszik maguk után a mosogatóba. A szemetet, pedig bedobják a szemetesbe. Ha összekészítem a kupacot bepakolnak a mosógépbe, és kipakolnak onnan a kosárba. Nem hiszem, hogyha így nőnek fel, akkor később ez ne lenne természetes. Lesznek időszakok, amikor biztos vagyok benne, hogy nem fog tetszeni, de ki nem ...le.

2022. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

A házimunkában minden gyerek a korának megfelelően segíthet, de a kisebb gyereket nem a nagynak szülted, hanem magadnak, ne rakj rá szülői feladatokat, mert nem az ő dolga nevelni a testvérét. Még ő is gyerek. De ha meg akarod utántatni vele a testvérét és esetleg magad is egy életre, akkor kényszerítsd rá nyugodtan és vedd el a tinikorát. Csak majd később ne csodálkozz, ha le se tojja a testvérét felnőttként, meg rád is haragudni fog. Apuci dolga lenne ez...


Üdv, egy gyerekként felnőtt szerepbe kényszerített, akinek elvették a gyerekkorát mert mindig a testvérére kellett vigyáznia és nem kér többé a testvéréből emiatt.

2022. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

16

Hát elég gyász életed lehet,ha felnőttként is a testveredet hibáztatod valamiért amiről nem tehet😂

Speciel mi szeretetre lettünk nevelve,meg hogy egy család vagyunk.Rengeteg élményünk volt együtt és nem ment tönkre a tini meg kamaszkorom azért mert tesót hoztam a suliból, ovibol.Nyilvan nálatok már a szeretettel teli kisgyerekkor is hiányzott, hogy csak a magad serelmen tudsz rágódni.

2022. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Kárörvendj nyugodtan. Nem csak suliból kellett elhozni, hanem konkrétan teljesen ellátni, etetni, fürdetni, pelenkázni, egész nap felügyelni, nyári szünetben sehova se mehettem, mert vele kellett lenni minden nap. Engedd már meg, hogy hibaztathassam emiatt azokat, akik miatt ez így alakult. Nekem igenis elvették ezzel a gyerekkorom, és attól hogy neked nem így volt, attól nekem igen és fájhat.
2022. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem kárörvendés! Saját magad mérgezed a saját felnőtt életed azzal, hogy nem lépsz tovább valami amin kéne és olyan emberre haragszol ,akinek semmi döntési joga nem volt abban ami nálatok történt(testvéred).Volt két felnőtt szülőd! Azokra lehet haragudni.De a testvéredre vazeg.:) Járj pszichológushoz.Dolgozd fel és ne vetítsd ki mindenkire, mert nem vagyunk egyformák.Jó ha van az embernek testvére.A legszorosabb kötelék normális családban, normális körülmények között ahol arra van tanítva az ember, hogy szeresse a másikat.

Ettől függetlenül a kérdező kisebb gyereke is min.1.-2-osztályba jár.Marhára nem kell pelenkázni, meg falatkázni vele.És nagyon nem összehasonlítható a te helyzeted az övékkel.Az hogy iskolába el,meg haza kell kísérni, esetleg a nagyobbnak nem csak magának kell kaját melegíteni, hanem a másiknak is hát komolyan nem nagy feladat egy 15 évesnek.Persze ha előtte a kisujját se kellett mozdítania akkor valószínűleg trauma lesz neki.Vagy nem, mert nem tudjuk hogy milyen a kérdező családja.

2022. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
Csak rögtön letorkolltál már azelőtt, hogy tudtad volna, hogy az én helyzetem egyáltalán nem volt könnyű és nem csak az iskolából való együtt haza sétálást jelentette. A testvéremre pedig hadd haragudjak, mert mindig is egy magának való volt, már gyerekként is, és most felnőttként pedig semmilyen kapcsolatunk nincs, az egesz családot leszarja, csak magával foglalkozik. Igenis harag van bennem egy olyan ember iránt, aki miatt feláldozták az én gyerekkoromat, de egyáltalán nem volt érdemes rá, mert semmilyen pozitívumot nem hozott az életembe soha. Szülők is hibásak igen, mert nem maguknak vállalták, nagyszülők szintén le se tojták az unokákat. Szóval szerintem haragudhatok akire akarok.
2022. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!