Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ideje lenne választás elé...

Ideje lenne választás elé állítani a fiam?

Figyelt kérdés

Talán rossz kategória, mert már 22éves és elkéstem a neveléssel.

6 éves kora óta egyedül nevelem, mert elváltam és kezd megmutatkozni az apai szigor hiánya. Már nem tanul, és 4év alatt eddig összesen kevesebb mint 3hónapig dolgozott. Először egy kutya eledel gyárban dolgozott, az volt eddigi leghosszabb pályafutása, mert egy egész hónapig bírta. Végül eljött, mert büdös volt a környezet és nem bírja a szagokat. Következő munkahelyén ételfutárként dolgozott és a második napon volt egy kisebb koccanása és összeveszett a főnökkel. Ott végül én fizettem ki a 60ezres kárt. Ezután egy benzinkúton dolgozott 2-3 hétig, majd ott is összeveszett a főnökével és eljött. Legutóbb a bátyám ajánlott neki napszámos munkát, egy üvegházban kellett volna 3 napig segítenie és ezért nagyvonalúan 100ezret ajánlott. Ott reggel 8tól 11óráig bírta, aztán hazajött mert nehéz a fizikai munka.

Jókötésű derék gyerek, edzőterembe jár, és nem tudja elvégezni azt a munkát amit az 50évés 60kilós bátyám csinál. A pofám leszakadt miatta, az alig 3 órás munkáért is 10ezret kapott, majd megparancsoltam, hogy a pénzt adja vissza a bátyámnak mert nem érdemelte meg, de végül nem fogadta el.

Itthon legalább tesz-vesz a ház körül, a főzésen kívül szinte mindent megcsinál, de bőven ki is telik az idejéből.

Imádom a fiam, ő a mindenem, de kezdem azt érezni, hogy soha nem fog megváltozni ha örökké eltartom. Azt fontolgatom, hogy választás elé állítom: vagy elkezd pénzt keresni, vagy kereshet magának saját lakást. Talán ez túl drasztikus és szívtelen lépés lenne, de nem tudom hogyan téríthetném jó útra.



2022. máj. 30. 04:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

Tehát van barátnője is, és még őt is a te pénzedből viszi ide-oda... Nem tudom, de én szóba sem állnék ilyen fiúval.

Talán beszélhetnél a csajjal is, hogy próbáljon meg hatni rá. Mivel nem tanult, így nehéz lesz olyan munkát találnia, ami se nem büdös, se nem fárasztó...

2022. máj. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Akik lepontozzák a válaszokat, azok otthon úgyszintén anyu nyakán élnek?
2022. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj már most mentegeted, hogy csak 7000 az edzőterem, ki nem sz.rja le, hogy mennyi. Felnőtt ember oldja meg, ha csak annyi akkor fizesse ő
2022. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
És kapcsold ki az internetet is, vagy védd le bonyolult jelszóval. Ha nincs net és mobilnete, akkor nagyobb eséllyel fog unatkozni otthon.
2022. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne védd már a luxus kiadásait. Persze hogy nem dolgozik, amíg ki van ezzel nyalva a valaga.


TAPASZTALATBÓL beszélek, hogy ez csak rosszabb lesz. Bátyám 44 éves, eddig csak ímmel ámmal állították ultimátum elé, fél fenékkel mert a kicsi fia anyának. Jelenleg otthon lakik, anya pénzét költi, nem akar dolgozni mert minden munkaadó szemét mindenkit elmar, mindenhonnan kivágják, ide oda furikázik a kis lerobbant autóval ami ugye apámé, a benzint ők állják, a piáját ők állják.


Sok sikert ehhez, de fizesd csak a szórakozásait, meg jajj az a havi 7000 ft semmi. Aztán 7000 erre 5000 arra, 10000 emerre kajája rezsije fizetve és el is megy egy keresetnyi pénz.

2022. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne az apai szigor hiányára fogd, te nevelted, vagyis nem nevelted. Ezért lett ilyen. (Tesómat meg engem is egyedül nevelt anyánk, mégsem lettünk léhűtők.)
2022. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek azzal, hogy vond meg tőle a zsebpénzét. Ne fizess semmit, se autókázást, se telefont, se mozit, se edzőtermet, sőt se ruhát meg dezodort, csak a rezsit és kaját. Szóval pénzt ne adj semmire. És adj neki 3 hónapot, hogy addigra legyen olyan teljes idős munkája, amiből albérletet tud fizetni. Nem az az ő java, hogy kiszolgáld továbbra is. Figyeld meg, hogy össze fogja kapni magát, amint kezd kifutni a tartalék (tuti el fogja adni a tárgyait először) és ciki lesz a haverok meg a barátnő előtt a gyors legatyásodás. Nem fogod elveszíteni a szeretetét, nyugodtan mondd meg neki, hogy pont azért csinálod, mert szereted. Nyűgös lesz, de legyél következetes. Fél év és belátja, hogy igazad van. Ne legyen már haszontalan az élete, ne pocsékolja el csak önös élvezkedésre, erre kellett volna már rég megtanítanod. Biztos van neki is sokféle tehetsége, ássa elő magából és kamatoztassa. De a kisgyerekek is csak akkor lesznek kreatívak, ha hagyod őket unatkozni is :)
2022. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

ELváltál a férjedtől, mert őt is az anyja istápolja a mai napit (te írtad), aztán neveltél magadnak egy ugyanolyan fiút...

A többiek már leírták, mi a teendő: leültök, elmondod neki a feltételeidet. Lakhat otthon továbbra is, de annak ára van: szálljon be a rezsibe és a közös kiadásokba, a szórakozását, hobbiját fizesse magának. Ehhez pedig munkát kell találni. Ha nem dolgozik, akkor mehet oda, ahol eltartják.

2022. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%

Hú hát én a nagyobbik lányomnak is megmondtam (12 éves és gyűlöl tanulni), hogy 18 éves koráig vagyok köteles eltartani. Ha utána se nem tanul, se nem dolgozik, mehet amerre lát, én biztos hogy nem fogom eltartani. Szóval úgy alakítsa az életét. Vagy mehet heréskedni az apjához ha az eltartja, de kötve hiszem, hogy el fogja.

Én képes vagyok és megcsinálom.

2022. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Thunderfairy ***** válasza:
35%
Hogy én miért nem tudtam egy ilyen szülőt kifogni mint a kérdező. Bezzeg zavarva vagyok dolgozni rendesen. Nem tartanál el engem is kedves kérdező??? szükségem lenne egy ilyen palimadárra mint te mert anyám zavar dolgozni mindig.
2022. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!