Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budai vezetéknévhez melyik...

Budai vezetéknévhez melyik lenne a jó?

Figyelt kérdés

Első névötletünk az mindkét nevünk felhasználása lett volna (férjem Dániel, én Petra):


Daniella Petra és Péter Dániel, de a Daniella becézései nem igazán tetszenek, maximum a Dani, de a férjemet is úgy becézik, hogy Dani, és rögtön mindenki fiúra asszociálna, de ha tudtok hozzá jó becenevet, akkor írhattok.


2022. jún. 13. 20:04
1 2
 11/15 palfydanka ***** válasza:
100%
Engem Daniellának hívnak, Dancinak, Dankának, Danának szoktak leginkább becézni
2022. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmet Daniellának hívják , Dancsinak becézzük.
2022. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

de miért KELL dupla keresztnév???


99% h nem fogja használni egy egyiket soha csak nyüg lesz

2022. jún. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm Daniella, őt Dénának becézik, de nekem az Ella, Elli, tetszik. De szerintem a névből simán kijön a Nilla is vagy a Della. Szerintem a Daniella az egyik legtöbb féleképpen becézhető név.

Ötletes a szülők nevét andni mindkét esetben, de én csak 1-1 szülő nevet adnék+ egy "sajátot"

Pl:

Budai Anna Daniella

Budai Hanna Petra

Budai Márk Péter

Budai Máté Dániel

2022. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Dana, Danka, Della, Dellus, Ella, Nella/Nelli becézések simán kijönnek a Daniellából, de egyébként lehet, hogy lesz egy a nevétől teljesen független családi beceneve. Pl. Az egyik rokoni családban anyuka úgy becézi a kislányát, hogy Kincsiri (a kincsből, a keresztnevére még csak nem is hasonlít). :) Szép név a Daniella szerintem, kár csak azért elvetni, mert most nem jut eszetekbe hozzá becézés.
2022. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!