Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Léna névről?

Mit gondoltok a Léna névről?

Figyelt kérdés
Tetszik, hogy ilyen rövid és könnyed a hangzása. Viszont itt néha olvasom, hogy ez kutyanév, kicsit lehangoló ilyesmit olvasni de azért ettől függetlenül van aki szívesen adná ezt a nevet? Felnőttként is jól mutatna? Még tetszik a Luca név is. Luca is vállalható? Luca és Léna közül melyiket előnyösebb adni? Egyetlen hátrányt látok, hogy egyiket se lehet normálisan becézni, bár ez talán nem gond ilyen rövis neveknél. Vezetéknévhez mindkettő megy amúgy.

2022. jún. 20. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Léna nevet mostanában túl sok gyerek viseli, ami persze nem mindenkinél hátrány.. én személy szerint nem adnám, mert nem tetszik, de egyébként vállalható, nincs gond vele.

A Luca egy fokkal jobban tetszik, viszont most jött ki egy mese ezzel a címmel, ott a főszereplő Luca egy kisfiú :D mert ugye máshol fiú név..

2022. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Béna
2022. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2.igen, gondoltam hogy befut egy ilyen válasz is de ettől függetlenül nekem nagyon tetszik. :) Valahogy nekem sosem jut eszembe ez a léna-béna dolog.
2022. jún. 20. 19:44
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem azért béna, hanem a hangzása miatt, valamint becézni sem lehet.
2022. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4.jaa akkor ok.

valamint becézni sem lehet

ez számomra nem gond, vannak nevek amiket nem lehet becézni főleg ha rövid akkor értelmeszerűen jobb önmagában mint becézve. :)

2022. jún. 20. 19:49
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagyon tetszik a Léna, akár adnám is. A Luca nem tetszik, na meg a hátránya, hogy angol nyelvterületen férfinév.
2022. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
A Léna rettentő gyakori név. Nem adnám.
2022. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Léna szép név. Adnám is, és felnőtt nőnek is jó. Nőies, könnyed

Nem baj ha nem lehet becézni


Luca abszolút nem tetszik nekem

2022. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Tetszik a Léna, nagyon. Rövid, könnyű, szép név. Nőies és egyben bájos egy kislánynak.

Amúgy szerintem becézhető :Léni, Lénus, Lencsi, Lenke stb...

2022. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ks szuper a Léna, tényleg gyakori lett, de ez pont azért van szerintem, mert jó név, sok mindenkinek tetszik, engem ez nem tartana vissza.
2022. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!