Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem lehetne abbahagyni ezt a...

Nem lehetne abbahagyni ezt a "szobanövényezést"?

Figyelt kérdés
Nem érzik egyesek, de ez milyen lenéző, bunkó dolog? Mit szólnának, ha az ő gyereküket meg majomnak neveznék, mert mindenre felmászik? Ők lennének legjobban felháborodva.
2022. jún. 30. 16:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
83%
He?
2022. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
82%
Aki így beszél egy gyerekrol, az saját magát minősíti csak... De elhiszem, hogy zavar
2022. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod, miről van szó, akkor nem rád vonatkozik. Ha egy gyerek nyugis és nem kell 10 percenként a csillárról leszedni, akkor az utóbbiak szülei kedvesen szobanövénynek hívják. Akinek nem inge, ne vegye magára.
2022. jún. 30. 16:35
 4/47 anonim ***** válasza:
72%
És ezen miért akadsz ki? Őszintén érdekel. Az én lányomra történetesen igaz volt az első ~3-4 hónapjában ez a kifejezés, tényleg kb annyi vizet zavart, mint egy szobanövény. Nyilván érzem, hogy nem egy szép kifejezés, de ezen kiborulni..? Ha anonim oldalakon random emberek megjegyzéseit ennyire a szívedre veszed, akkor komoly problémáid lesznek még az életben. Kit érdekel, mit mondanak a nyugodt gyerekekre? Gondolj rá úgy, hogy biztos irigyek és így vetül ki, mert nekik meg problémásabb, nehezebb az életük a babával. Ha nem is igaz feltétlenül, te hidd ezt, és akkor máris jobban fogod magad érezni.
2022. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb lenne nem sértegetni egymást. És nem 2 hónapos gyerekről van szó általában. Téged nem zavar, ha a gyerekedet agyatlan, sarokban létező lénynek nevezik?
2022. jún. 30. 16:41
 6/47 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, hogy a szülészeten, hogy nevezik azokat a gyerekeket, akik súlyosan fogyatékosan születnek idő előtt nagyon kis súllyal? Karácsonyfa gyerekeknek. Ott marad, ahová teszik.
2022. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Épp ezért nem kellene egészséges gyerekeket szobanövénynek hívni. Sértő, mert olyan hangzása van, mintha beteg lenne, pedig nincs semmi baja.

De igazából egy gyereket sem kellene ilyen nevekkel illetni.

2022. jún. 30. 16:47
 8/47 anonim ***** válasza:
64%
Valószínű, hogy részben irigységből mondják, mert tudom, mennyi energiát felemészt egy aktívabb gyerek. Ugyanakkor tényleg fura, hogy milyen korán megnyilvánul a társadalom előítélete az introvertáltakkal szemben, emlékszem, gyerekként mennyire stresszes volt, hogy az óvodában és a suliban is egy rakás ordító, rohangáló gyerek vesz körül, miközben mi, introvertáltabbak csak nyugisan játszottunk volna, és emellé még hallgathattuk, hogy az ordítósak a normálisak...
2022. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
73%
De ezeket nem kéne ennyire szívedre venned, mert úgy se tudsz mit kezdeni velük...bunkók és kész. Ha nincs baj a gyerekkel akkor ennyi, ne foglakozz vele, ha baj is lenne vele akkor is bunkó dolog ilyesmit mondani. Többet nem tudsz vele tenni, max kerülöd a társaságukat vagy visszaszólsz valami frappánsat és ha te jönnél ki bunkónak az érdekeljen hogy ő is az volt...
2022. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
75%
#4 vagyok, engem nem zavar, mert nem érdekel arctalan, idegen emberek véleménye a neten. Annak nevezik, aminek akarják. Ne érts félre, én sem értek ezzel egyet, szerintem is jobb lenne, ha nem használnák, és szerintem egy bizonyos szint alatt nem is teszi senki, de én valahogy felülemelkedek az ilyesmin. Engem is el lehet hordani akárminek itt az oldalon, az is pont annyira érdekelne. Nyilván ha ismerősök vagy a családból valaki nyilatkozna így, az jobban zavarna, de ezt a kifejezést nem is láttam máshol, csak itt az oldalon, lehet ezért is tudom ilyen lazán letojni, ha így nevezik potenciálisan az én gyerekem is (most 2 éves, a dackorszakos megküzdéses kérdéseknél is már megkaptam, hogy nekem biztos szobanövény gyerekem van, így nagy a szám, amikor pl kifejtem, hogy hogyan kezelem egyes hisztijeit nyugodtan és türelmesen :D Ami azért elég vicces, de hát istenem, mint említettem egy bizonyos szint felett szerintem nem mondanak ilyet az emberek).
2022. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!