Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sajnálja itt le mindenki...

Miért sajnálja itt le mindenki azokat a gyerekeket, akik különlegesebb, ritkább neveket kaptak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Melissza a második nevem, és az első nevem olyan ritka, hogy nem is hallottam még mástól, és sokan nem is hallottak róla. Ha véleményt kérdeznék, akkor sokan fognák a fejüket, hogy hogy lehetett ilyen nevet adni nekem, és biztos szivattak vele, pedig tök jól megvagyok már 19 éve mindkét keresztnevemmel (bemutatkozásnál is mondom mind a kettőt).


De van Melissza, Gila, Gina, Nella, Ninett, Nikolász, Dáriusz, Tifani és Xénia nevű ismerősöm is, és egyiket se szivattuk sose a neve miatt. Jó, mondjuk egy Lina vagy egy Gina kapta az ívet az ina végzése miatt, meg a Karolina l betűjét is előszereretettel helyettesítettek be p betűt (Karopi..), de úgy összességében sosem voltak csúfolva, sosem nézték ki a tanárok se őket emiatt, és c-nak se voltak sose bélyegezve. Viszont Dániel, (ami Magyarországon egy tök elfogadott név) simám volt Daniellának csúfolva, vagy a Viktor Viktóriának, a Petra Petinek.

Egy Roxánára is fogja mindenki a fejét, pedig semmi baja nem volt senkinek a Roxi névvel.


2022. júl. 3. 17:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Szüleidet kérd számon a vélt vagy valós sérelmeidért.
2022. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, a második bekezdéseddel meg is cáfoltad az elsőt. Szóval ti is szivattátok őket...


Nekem különlegesebb nevem volt és pokol volt az életem névváltoztatásig. Nálunk pl pont a Roxi volt foxinak csúfolva.

2022. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Metionin ***** válasza:
74%
Nem gondolnak bele, hogy a gyerekek bármin képesek csúfolni a másikat. Én egyedül vagyok az országban a nevemmel, egész általánosban csúfoltak de minden másért, csak a nevemért nem. De fordítva is igaz, egy teljesen hétköznapi nevet is kicsúfolnak azok a gyerekek, akiktől szellemileg ennyi telik.
2022. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

A felnőttek nem igazán foglalkoznak bárki nevével. Se nem sajnálják, se nem ferdítik el, vagy csúfolódnak rajta.

Csak azt kell kivárnod, hogy valóban felnőtt legyél.

2022. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is különleges nevem van, ha itt leírnám szétoltaná mindenki, a valóságban viszont a mai napig dicséri mindenki, a szomszédoktól kezdve a tanárokon, osztálytársakon, ismerősökön, futáron, főnökön és az orvosaimon át. Legutóbb az ügyvédem dicsérte meg.

Ismert nevem van, de elég ritka. A becenevemet csúfolták egyetlen egyszer alsóban, de a becenevem sok más ismert és gyakori névnek is a beceneve, szóval az nem annak tudható be.

2022. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
4-es, pont, hogy a felnőttek foglalkoznak igazán. Az összes neves kérdésben a válaszok felé arról szól, hogy szerintük milyen ciki a név.
2022. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Azért attól még, hogy a szemedbe nem mondják, vagy hogy dicsérgetnek, attól még full más lehet a véleményük. Úgy csináltok, mintha ez nem lenne jellemző az emberekre, hanem persze mindig mindenki az igazat mondja, holott nyilván nem fog elkezdeni senki röhögni meg sértegetni a szemedbe...
2022. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

De igenis él az emberekben egy kép a név alapján. Most tegyük fel arc nélkül hallasz egy nevet. Az én munkahelyemen van ilyen, a papírokon rajta az illető neve.

Tegyük fel a név mondjuk... Lakatos Nikolász. Lehet itt szépelegni, hogy neeeem, semmire nem gondolsz, az csúnya dolog, de ide a bökőt, hogy a legtöbbünk fejében elöbb jelenik meg a hallatán egy telepi amigo, mint mondjuk egy öltönyös főorvos.


Lehet ezt nem szeretni. Lehet csúnya dolognak tartani. De tény.

2022. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is különleges nevem van, de nem a kérdésben szereplő seggből előrángatott Tifani, meg a lakatos nikolász kaliberű név. Engem is gyakran dicsérnek, és mivel kultúrált emberek között élek, - ahol ha nem tetszik egy név akkor csak szimplán nem tesznek rá megjegyzést -, így felnőtt, érett fejjel érzékelem, hogy nem a pofámba hazudnak, illetve nem fojtják vissza a nevetést, amikor megdicsérik.

Sajnos a beszűkült gyakori népének két féle név létezik: a Dzsesszika meg az Erzsébet, igényes, kellemes hangzású ritka, fehér emberhez méltó nevet el sem tudtok képzelni.

2022. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
A "különleges", "ritka" és "bugyuta" meg "röhejes" között azért van különbség...
2022. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!