Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiúnevet nehezebb választani,...

Fiúnevet nehezebb választani, mint lánynevet?

Figyelt kérdés
A kislányunknak simán, gyors megegyezéssel találtunk nevet. Sőt, már a következőnek is megvan a neve, ha kislány. És ha kisfiú? Nézegetem a neveket és összesen nekem 4 fiúnév tetszik annyira, hogy adnám a gyerekemnek(ebből 2 kilesik, mert a közeli családban már van), a férjemnek meg egyik sem...
2010. szept. 20. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olyan sok név van, biztosan találtok majd egyet.
2010. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a könnyebb szerintem.
2010. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dettó így vagyok, ha 10 lányom születne, kapásból több nevet is tudnék adni mindegyiknak, de ha fiúnévről van szó.... maximum 5-6 név szimpatikus, abból 3 már biztosan foglalt a családban...
2010. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok ezzel,csak nekünk meg ráadásul aktuális is, pár hónap múlva jön a kicsi. Eddig meg voltam győződve róla,hogy lány,aztán az ultrahangon nagoyn nyílvánvaló lett,hogy nem :) Lánynevekből tudtam volna rengeteget,de fiú valahogy egy sem tetszik :S
2010. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nalunlk fordítva van, a lanyom megkapta az egyetlen szobajovo nevet, ugyhogy imadkozok, hogy ez után csak fiunk szülessen :)
2010. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lánymnak hamar találtunk nevet,de most születne egy fiam,már tudnám,hogy nevezném.Szerintem nem nehezebb.
2010. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, hogy sokkal több olyan lánynév volt, ami tetszett, mint ahány fiú név.

A fiam végül is úgy lett Krisztián, hogy volt egyszer egy ilyen nevű kollégám, és beugrott, hogy ő milyen vidám ember volt, ráadásul milyen jól hangzó névvel, így tetszett meg nekem ez a név.

Közben ezen kívül még EGY darab fiú nevet találtam, amit szívesen adnék a következő csemetének, ha lesz egyszer, és persze ha fiú lesz. Nem mintha a többi mind csúnya lenne, csak a saját gyerekemnek nem adnám őket.

Lánynévből bezzeg tudnék legalább 20-at amit szívesen adnék.

2010. szept. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lánynevet sokkal könnyebb. Amikor a lányom született, még szülőágyon is utónévkönyv volt a kezemben, mert be kellett előre mondani mindkét eshetőségre. Ugyan valószínű volt, hogy lány, az a név rendben is volt, végül kényszerűségből, nagy nehezen mondtunk egy fiúnevet is, de nem volt az igazi... Nem is tudom mi lesz, ha a következő fiú :) Bízom benne, hogy kitalálunk valamit.
2010. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva volt. Fiúnevek közül könnyen válogattam. De lánynévvel bajba lettem volna, nincs olyan ami igazán tetszik.
2010. szept. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk ezért kapta végül apa nevét.
2010. szept. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!