Más is érzi ezt?

Figyelt kérdés
Itt a nyár,a gyerekeim állandóan unatkoznak. Voltak már táborban is,de annak is vége.Egy kisvárosban lakunk,nemsok program van erre, de jönnek mennek, hol ők mennek osztálytársakhoz, hol ide jönnek, fagyizni mennek, a nagyobb csavarogni a városba, de ahogy haza érnek, nyávognak hogy itt minden rossz, minden unalmas.Van egy csomó játékuk, xbox, telefon, tablet, lego, társasok, gyurma, minden ló.fasz.(nekem fele se volt gyermekkoromban) de semmi nem jó. Nagy udvarunk van, tarambulin, libikoka, sátor, tollas, ping ping, jószágok, most kaptak egy egy nyuszit is, de ha kiküldöm őket, nemtudják mivel elfoglalni magukat,csak ha én is ott vagyok, vagy játszok velük. De őszintén, idő sincs mindig rá, és kedvem sincs mindig. Ha azt mondom menjünk el biciklizni, sétálni, horgászni,az is unalmas.A tavalyi medencénk tönkrement, de most egy egy jóval kisebbet tudunk venni, erre a 7 éves fiam azt mondta hogy az egy szar lesz,és ő fürödni se fog benne. Olyan ideges lettem, legszivesebben lepofoztam volna, de nem,megmondtam hogy hogy merészeli ezt mondani, és büntetésből nem lesz mendence idén. Már rongyosra beszéltem a szám, 100 dolgot lehetne játszani, de semmi nem jó nekik,semmit nemtudnak értékelni, megbecsülni. Nekik az lenne a legjobb ha mindennap átmennnénk a másik városban lévő strandra. De hiába mondom hogy nem lehet mindig, és nekünk ezért az apjukkal mennyit kell dolgozni.Két fiú amúgy.Bocsi,de kikellett adnom magamból.

2022. júl. 7. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 eves lany,ugyanez. Kutyat kapott. Lego ,uj bringa,uj roller,sima hinta,feszekhinta,mindenfele kerti jatek,uj homokozo. Bent is minden szekreny dugig jatekkal,xbox is van,de azt korlatozom. Minden is sz@r es unalmas. Nem talalja fel magat. Nalunk medence nincs ,mert a kutya minden puhafalut kiharao, a merevfalu harom meteres meg 400 e ft a gepekkel egyutt. Reggelrol estig nyavog, h unatkozik. Azt mondtak hagyni kell, majd ilyenkor lesz kreativ,de nem. Borzaszto.
2022. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, amikor gyerek voltam, én is mondogattam, hogy unatkozom, dehát ez ilyen. Testvérek, találják fel magukat, játsszanak, olvassanak.
2022. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy hagynám őket hadd unatkozzanak, pláne az olyan beszólások után amiket írtál. És az is tuti hogy nem kapnának semmi újat amikor mindenük megvan és amellett is csak hisztiznek. Ha semmi nem jó akkor így jártak, vagy "szenvednek" tovább a kánaánban vagy feltalálják magukat.
2022. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, amúgy kitartást! Mi is ilyenek voltunk az öcsémmel, de mivel a szüleink nem voltak vevők rá kénytelenek voltunk lekötni magunkat. Nem haltunk bele az unalomba végül :)
2022. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsésnek érzem magam, mert nálunk ez nincs. De kicsit azt gondolom, hogy az is baj, hogy érzik, hogy nagy kedved sincs velük játszani. Szoktál őszintén örülni annak, ha játszhatsz velük? Pl egy egyszerű társast?
2022. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként az a legnehezebb hogy célokat találjanak maguknak, és ebben jó ha tudsz segíteni. Nálunk a nyár elején vannak célok meghatározva, vannak személyes és kötelező célok, meg vannak amiket én adok nekik csak úgy, hogy legközelebb kreatívabb legyen a gyerek. Pl. Nyáron kötelezőket elolvasni, gyakorolni ezt-azt amiből le van maradva, plusz nyelvtanulás ezek a kötelezők, akkor vannak amiket én adok neki, ilyen például egy sütemény recept, ami könnyű, de meg tudja csinálni, vagy fagyikat szoktam vele csináltatni, amiket este megeszünk ha hazaértem. És mindenért jutalom jár, de nem feltétlen pénz, hanem akár ruha vagy valamilyen eseményre elmehet. Pl az is meg van vele beszélve hogyha szépen ‘dolgozik’ a hónapban elmegyünk egy aquaparkba. Mondjuk fiúkkal biztos nehezebb, lányos feladatot tudnék mondani ezret😅 fiukkal meg vagyok lőve, de esetleg sportolás, focizás ilyesmi kötelező jelleggel, amit ha egész héten gyakorol mehet a strandra.
2022. júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt még azért szeretném leszögezni hogy azért mert kiviszi a szemetet nem kap egy új ruhát, csak be van osztva az ideje nagyjából és ha szépen csinálja a dolgát akkor kap valamit olykor. Kb 2-3 hetente szokott ez lenni, és nem kell ám nagy dolgokra gondolni, nem nike cipő, hanem egy ruha a pepcoból, ilyesmi. Ha nagyobb dolgot csinál, pl nálunk a rajzolást festést kifejezetten szereti, szoktam venni vásznat, és ha fest egy szép képet, amivel sokat dolgozik (napokat) akkor kap valami nagyobb ajándékot, ugyan így ha elolvas egy könyvet, vagy ha szintet lép a nyelvtanulásban.
2022. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a mai gyerekek... nekünk fele ennyi játékunk nem volt a nővéremmel, mégis fetaláltuk magunkat, nem unatkoztunk. Az a baj, hogy a mai fiatalok nem tudnak értékelni semmit sajnos, sok ilyet látok a környezetemben is, elszomorító.
2022. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj, hogy ennyi cuccuk van, minden a szájukba van rakva. Általában amíg picik is pont ez történik. Állandóan ingerelve vannak valami színes-szagos játékkal, csak hogy még véletlenül se unatkozzanak egy percig sem, mert aztán akkor tuti jön az apokalipszis. Pedig olyankor kéne néha hagyni unatkozni őket, és akkor megtanulnak a "semmivel" játszani, meg feltalálni magukat. Tudom, hogy könnyű ebbe a hibába esni, mert azt hiszed jót teszel a gyerekkel, hogy megteszel és megveszel mindent a szórakoztatásáért. Remélhetőleg még nem késő az ő korukban sem változtatni.
2022. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolso. A 2-4 eves korosztály elbotozik,sarazik kint. Kergeti a kutyat,pillangot kerget, fuvet tèp meg virágot. De a 6+ mar okosabb ennèl a mai világban. Ha nincs játszópajtást ált. baromira unatkoznak egyedül. A szulo meg nem azert van, hogy egesz nap szorakoztassa a gyereket, szerintem.
2022. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!