Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A csaladsegitősők miben...

A csaladsegitősők miben tudnak nekünk segíteni?

Figyelt kérdés

Akinek volt már kapcsolatuk velük tudna nekem válaszolni?

Mert fogalmam nincs.


2022. júl. 7. 15:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg anyagilag is támogatnak?
2022. júl. 7. 15:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a problémád, de kb a nullához közelít a tényleges segítség amit adni tudnak.

A pszichológus semmit nem ér, olyan volt, mintha a szomszéddal beszélgettem volna.

Emellett annyi segítseget kaptunk (tartós betegen maradtam egyedül a gyerekekkel), hogy kijöttek hetente egyszer felseperni az udvart.

2022. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem támogatnak anyagilag, miért tennék? Esetleg visznek nektek az adományából, amit bevisznek az anyukák, kaptok használt ruhát és játékot, pénzt nem.
2022. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jézus. Akkor nem is kell jonniük.

Most "átólcettig" kitakaritsam a lakást nekik aztán csak beintenek?

Köszi nem...

2022. júl. 7. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Menjél el dolgozni, ha pénz kell.
2022. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként nem takaritasz?

Ha már ki kell takarítani külön csak mert jön valaki az regen rossz.

Tudnak tájékoztatni mire vagy jogosult, segely, étkeztetés stb.

Tudnak segíteni ha a gyereknek kell valami fejlesztés, hogy merre indulj el.

Szemmel tartják, hogy rendben vannak - e a korulmenyeitek..

2022. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem adnak pénzt. Miért adnának? Max segítenek elintézni a segélyeket, gyermekvédelmi kedvezményt stb

Én kértem segítséget amikor egyedülálló lettem 20hónapos gyerekkel és vissza akartam menni dolgozni, mert muszáj volt de nem volt hely a bölcsiben. Segítettek kérvényt írni, hogy ők kérik a bölcsödei felvételt, lett helye én meg mehettem vissza a munkahelyemre. Utána egyszer még kijött a nő, megbeszéltük, hogy minden jól megy, gyerek beszokott én dolgozok, sikerült megszoknunk az új helyzetet stb azóta nem láttam.

2022. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi támogatások igénylésében mondjuk tudnak segíteni, ezeket ott kell igényelni, de a pénzt természetesen nem ők adják, hanem az önkormányzat/állam.

Elvileg mindenféle családon belüli problémákkal lehetne hozzájuk fordulni, de hát nagyon nincs kapacitás arra, amire ki lett találva. De azért ez nem egységes, vannak települések, ahol nagyon jól működik, foglalkoznak a bajba jutott családokkal, segítenek megoldást találni a problémákra, de a legtöbb esetben ez nem valósul meg, csak papírkitöltés zajlik.

Kár, mert szociális munkaskent tudom, hogy lehetne ezt nagyon jól csinálni, de nem véletlenül nem dolgozom a szakmában, lehetőség sincs rá, hogy alkalmazzam, amit tanultam, mert a csaladsegito egy nagy aktagenerátor, semmi több sajnos.

2022. júl. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Semmiben. Csak okoskodnak
2022. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!