Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki felvette a CSOK-ot...

Van aki felvette a CSOK-ot vagy babavárót, és megbánta?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg nem úgy jöttek össze a dolgok és most baj van, mi történt?

2022. júl. 10. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj. Egy kölcsönt felvenni MINDIG rizikós. Lehet beüt a krach lehet nem...

De én pl. azokat nem értem, akik úgy veszik fel a babavárót, h. még nem múlt el 12 hetes a terhességük... na azok tényleg a lutrira veszik fel, mert lehet össze se jön a gyerek.

2022. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

1# a babavàrò gyerek nélkül büntető kamattal sem rosszabb, mint egy lakáshitel. Már, ha arra veszi fel valaki és nem csak úgy elverni, mikor még úton sincs a baba.

Mondjuk tény, hogy vannak buta emberek.

2022. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik barátnőmék felvették a 3 gyerekes CSOK-ot 0 gyerekre. Az első a 4. évben sikerült, nehéz szülés volt és nem úgy alakult a szülői képük, ahogy szerették volna, szívük szerint megállnának most egy gyereknél. Még nem döntöttek. Szerintem ez ciki és nem ők lehetnek egyedül ilyen szituban.

Mi felvettük a babavárót, amikor 12+ hetes várandós voltam. Végül nem költöttük el, mert a kinézett családiháznál olyan mértékben emelt árat a tulaj, hogy nem voltunk hajlandók ezt megfizetni már. Parkolópályán van a pénz, ami nyilván nem olyan szerencsés most, de megbánni nem nagyon van miért.

2022. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi is csak akkor vettük fel a babavárót, amikor már 10 hetes voltam, mostmár szüneteltetjük. Így én nem látok benne problémát, de nem vettem volna fel úgy, hogy azt sem tudom, lesz-e valaha legalább egy gyermekünk… 0 gyerekre felvenni (pláne úgy, hogy még el sem kezdett a pár próbálkozni) tényleg lutri….
2022. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
20+ hetesen vettük fel a babavárót, mert nagyobb kocsira cseréljük a meglévőt. Nem bántam meg, mert a kocsi lízing már 12%-nál jár, így meg 0.5% a "kamat/kezességi költség vagy mi".
2022. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Mi a babavárót a 12. Hét után vettük fel eleve tervezünk minimum még egy picit majd szóval nincs mit megbánnunk. CSOK-ot nem vennék fel csak akkor, ha már eleve meglenne az az alapja amivel jól járunk bár mivel nem néztük nem tudom jelenleg mik az elvárások:) ha jó időben veszed fel a babavárót már terhesen a 12. Hét után akkor nem nagyon van azon mit megbánni hiszen baj esetén is ne adj isten nem koteleznek a kamatos visszafizetésre
2022. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Mi csak a babavárót vettük fel, mikor már terhes voltam. Ezen így nem nagyon lehet bukni.

De amúgy annak ellenére, hogy jönnek most a hírek, hogy mekkora bukta a büntetőkamata a csok-nak, én azt látom, hogy abból is ki lehet normálisan jönni. Ha valaki bevállalt 3 gyereket, az gondolom vett egy minimum 4 szobás ingatlant belőle. Ha mondjuk mégis csak egyet akar, akkor el tudja azt adni. Az árak olyan szinten emelkedtek, hogy ki tudja fizetni a kölcsönt, a maradékból meg simán vesz egy 2 szobásat. Mert ennyit drágultak az ingatlanok. Szóval még csak az sem feltétlen járt rosszul, aki bukja a csokot, mert ennyit számít az a pár év amivel korábban meg tudta venni a házat/lakást. Persze ez csak akkor igaz, ha valami élhető helyen vette, ahol van rá kereslet.

2022. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A CSOK-ot elég nehezen lehet eladni, nem túl jó feltételekkel, úgyhogy azt nagyon át kell gondolni. Mi tervezzük felvenni két gyerekre (4-es vagyok), de még így, hogy úton az első, így is félek kicsit és minden nap átbeszéljük újra. Lehet a végén csak piaci lakáshitel lesz…
2022. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Mármint a CSOK-os lakást nehéz eladni :)
2022. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
A babavátót már akkor felvettük, amikor a gyereket vártam, mert önerőnek kellett a házvásárláshoz. Csokot (plusz lakáshitelt) csak egy gyerekre akartuk felvenni, mert akkor már teljesítve is lett volna de olyan brutál magas törlesztőt kaptunk volna a banktól, hogy csak lestünk...így, mivel úgyis beszéltünk róla, hogy szeretnénk testvérkét 2 gyerekre vettük fel a csokot. Néha egy picit bánom, hogy így alakult, mert olyan jól megvagyunk hárman, a gyerekünk egy tündér, anyagilag is nagyon stabilak vagyunk. Ha most elfogy a gyógyszerem, akkor belekezdünk a gyerek projektbe és nálunk kettőnél meg is fog állni a dolog.
2022. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!