Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevek a legjobbak ezek...

Melyik nevek a legjobbak ezek közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Terhes vagyok és a párommal el kezdtünk gondolkodni babaneveken. Úgy néz ki, hogy a picurkánk kislány lesz, így főként lányneveket nézegettünk.


Négy név mindkettőnknek nagyon tetszik:

Luna (nem becézve), Franciska (Franinak becézve), Eliza és Elena (mindkettő Ellának vagy Ellinek becézve).

+nekem nagyon tetszik az Anasztázia név, de férjemnek nem igazán (azért a listára felírtuk).


A babának két keresztnevet is szeretnénk, akár ezek közül.

Szerintetek melyik hangzik legjobban (Sz betűs vezetéknévvel)? Tudtok ezekhez hasonló különleges neveket? Ti melyik neveket adnátok ezek közül a ti gyerekeiteknek?

Akár fiúneveket is írhattok, hátha megtréfál minket a picike:)



2022. júl. 19. 22:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%

Luna Elena vagy Franciska Ella (vagy fordítva)

Az Anasztázia nekem is tetszik. :)

2022. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az Elena tetszik a legjobban, ha másodszorra is lányom lesz, biztos azt választom majd :)
2022. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
35%

A Franciskán kívül mind szép szerintem.

Amugy lehetne XY Luna Liza is akár. 😊 Én a Lunát adnám mindenképp egynek, mert igazán ritka és különleges is.

2022. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%
Ritka? A Luna? :D
2022. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
37%
Senkit nem ismerek, akit Magyarországon így hívnának. Legalábbis felénk.
2022. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
Felénk elég gyakori név lett az utóbbi időben, de amúgy szép név
2022. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
73%
Luna Eliza.
2022. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a Luna és Eliza is tetszik, bár errefelé mindegyik elég gyakori mostanában. Azt viszont érdemes számításba venni, hogy nem mindenki fogja úgy becézni a gyereket, ahogy te szeretnéd, talán még a családban sem. Ha pedig az oviban/suliban ráragad, akkor hiába nem tetszik neked pl. a Luni, akkor is tartós lesz.
2022. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%

Eliza a nevem, és az egyetlen becézése, amitől falra másznék, az Ella. Szerencsére senki nem próbált így szólítani.

Nyilván ízlés kérdése.

2022. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
48%
Nekem a Luna és az Elena név, de a kettő egy névként nem tetszik, csak külön-külön.
2022. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!