Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevek a legjobbak ezek...

Melyik nevek a legjobbak ezek közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Terhes vagyok és a párommal el kezdtünk gondolkodni babaneveken. Úgy néz ki, hogy a picurkánk kislány lesz, így főként lányneveket nézegettünk.


Négy név mindkettőnknek nagyon tetszik:

Luna (nem becézve), Franciska (Franinak becézve), Eliza és Elena (mindkettő Ellának vagy Ellinek becézve).

+nekem nagyon tetszik az Anasztázia név, de férjemnek nem igazán (azért a listára felírtuk).


A babának két keresztnevet is szeretnénk, akár ezek közül.

Szerintetek melyik hangzik legjobban (Sz betűs vezetéknévvel)? Tudtok ezekhez hasonló különleges neveket? Ti melyik neveket adnátok ezek közül a ti gyerekeiteknek?

Akár fiúneveket is írhattok, hátha megtréfál minket a picike:)



2022. júl. 19. 22:48
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
62%
Először is gratulálok! Eliza és Elena nagyon tetszik, mindkettő listás volt nálunk is. Viszont az Elizát mostanában sokan felkapták, de számomra így sem vesztett a szépségéből. Franciska és Anasztázia nekem nem tetszik. A Luna szép, viszont nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a kutyámat hívták így és sajnos elég sok másik kutyának is ez a neve.
2022. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ezek közül az Anasztázia tetszik a legjobban.
2022. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
81%
Anasztázia
2022. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Fárasztó96 ***** válasza:
65%
Franciska Ella szerintem. ;)
2022. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
44%
Latin helyett görög holdistennő, Luna helyett Szeléna, hasonló az Elenához és még alliterál is a vezetéknévvel...
2022. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a Lunát és Franciskát felejtsétek el, mert sokat fogják csúfolni.

A többi jó.

2022. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
27%
Franciska nagyon csúnya név. Egy bugyuta kócos lány jut róla eszembe.
2022. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a Franciska tetszik ebből, bár én Fanninak becézném. Anasztázia is szép.

Eliza még elmegy, de akkor inkább Ella. (Nem becézésként.)

Az Elenát és a Lunát Magyarországon erőltetettnek tartom, nem adnám. az Elenáról ukrán vagy orosz származás jut eszembe (két Elenát ismertem, mindkettő ukrán), a Luna meg nekem nagyon fura egy gyereknek. (A kutyám anyját hívják Lunának, bocsánat, de tényleg így van, én ezt a nevet kutyához, cicához tudom társítani.)

Két keresztnevet ezekből nem adnék, feleslegesnek érzem. Ha nagyon ragaszkodsz ehhez, akkor talán a Franciska Ella vagy Ella Franciska, ami még részemről elmegy.

2022. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
69%
Eliza szép, Elena is tetszik. A többi név nekem nem tetszik.
2022. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
51%

A Franciska nekem nagyon nem tetszik, egyrészt franc, másrészt egy kényeskeső liba jut róla eszembe, harmadrészt meg a francia saláta.

A Luna, Eliza, Elena jók. Az Anasztázia nekem túl Disney hercegnős, meg túl tragikus a háttere.

Viszont egyik sem túl különleges név ma a gyerekek körében, arra készülj fel, hogy baromi divatos kb mindegyik amit felsoroltál.

2022. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!