Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányomat a bőrszíne miatt...

A lányomat a bőrszíne miatt nem hívják meg szülinapi zsúrra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyósom félig roma. Férjemen és a testvérein nem látszik egyáltalán, viszont a nagyobbik lányunkon igen.


Nyilván nem vagyunk agyatlanok, valamilyen szinten számítottunk rá, hogy lehetnek barna bőrűek a gyerekeink. De gondolatban érinteni a témát meg valóságban megélni teljesen más.


Alapból sokan jöttek meg jönnek a mai napig azzal, hogy ki a gyerek apja, stb., még olyanok is, akik ismerik anyósomat és tudják, hogy hogyan néz ki. De ami az elmúlt pár hétben történt, az engem úgy felidegesít, mert nem normálisak a csoporttársak anyukái.

Visszamondta a 3,5 éves lányomnak kettő óvodatársa is, hogy mondták a szülők nekik, hogy ne barátkozzanak vele, mert c. És azért nem hívták meg szülinapi zsúrra, mert neki (idézem:) "a magafajtával kell barátkoznia".


A lányom sírt emiatt, szomorú volt. De engem jobban megviselt, mert nekem a gyerekem, és én a gyerekeimért embert is ölnék.


2022. júl. 30. 09:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon sajnálom :( Mondanám, hogy az óvónővel beszélj, nem is konkrétan a mostani eset miatt, azon nem fog változtatni a dolog, de hogy altalanossagban jó lenne, ha koruknak megfelelően beszélgetésnek erről a gyerekekkel az oviban, hiszen az összes gyereknek van olyan tulajdonsága, amiben eltér a többitől, de fontos, hogy ne ezek számítsanak. Csak hát a szülőket erre már nem fogja az óvónő megtanitani, de talán a gyerekek normálisabbak lesznek egymással.
2022. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Hát... a magyarok elég rasszisták sajnos, tisztelet a kivételnek.


Közvetlen baráti környezetemben (és ennek ellenére még mindig barátaim) rajtam és a férjemen kívül mindenki rasszista vagy van előítélete. Pl tanár barátnőm megsúgta, hogy hiába nem akarja, de a cigány tanulóiról mindig megvan a véleménye. Van egy ugyanígy negyedcigány barátom, aki önmaga is utálja a cigányokat.


Látod, teljesen elfogadják újonnan a "fajok" keveredését megakadályozó miniszterelnököt. Tapsolnak neki. Bocs hogy kevertem ide politikát.


Bocsi hogy elkanyarodtam efelé.


Nem tudsz sok mindent tenni, max beszélgetni a kislányoddal, hogy miért van ez, hogy nem őt utálják, hanem buták, és hogy legyen mindig kedves.


Nem hiszem hogy az echte rasszistákon segítene a beszélgetés, de megpróbálhatod. Hátha valamelyikben van valamennyi szégyenérzet.

2022. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Ez iskolapéldája annak, hogy a kirekesztést a gyerekek a szüleiktől tanulják. A gyerekeket hidegen hagyja a másik bőrszíne, a balf*** szülők hibája ez is. 😔
2022. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk vörös hajú a gyerrk. Még 1 éves de már lelkileg készítem magam, hogy ha sirva jön haza, hogy csúfolják, mit mondok neki.

Benne fogom erősíteni hogy nem baj, van kék szemű, szőke hajú, vörös hajú, magas, duci gyerek mindenki picit más és ezzel nincs semmi baj. Aki máshogy gondolja az nagyon buta és blablabla.

A helyedben a kislánynak mondanám hogy sajnos nem mindenki okos, de én azért elé állnék annak a nőnek, aki ezt mondta, hogy ezt magyarázza már meg, hogy "ő a maga fajtákkal barátkozzon", mert ha a cigánytelepen a putriban nevelkedne, és buta, elhanyagolt lenne se kellene ilyeneket táplalni kisgyerekekbe, de az hogy kreolos bőre lett a gyereknek, mit számít ha az óvodás gyermekek jól kijonnek??

Jajj de nehéz ez...annyira sajnálom, hogy ilyen buta emberek vannak.

2022. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Most mindentöl eltekintve nem csak roma származás miatt lehet egy gyereknek MO-on barna/barnább a böre, különbözö egyéb okokból is - délszláv, török, olasz, stb sok család ösei között megtalálható.
2022. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom, szegény kislány! Ilyen kicsi gyereknek ezt még meg sem lehet magyarázni. Undorítóak az emberek. Nem tudom, hol laktok, de nincs másik óvoda? Az meg, hogy megkérdezik, ki a gyerek apja, erre még szavakat sem találok.

N

2022. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
#5-ös, ez igaz. Kreol bőrű, sötét hajú, barna szemű nő vagyok. Fiatal koromban előfordult, hogy azért nem vettek fel egy munkahelyre, mert cigánynak néztek. (#6-os voltam.)
2022. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De van másik ovi, csak a falu másik végébe, ez meg itt van tőlünk 10 percre.


Az a baj igen, hogy meg se lehet neki magyarázni. Nem azért, mert az én gyerekem, de tényleg egy nagyon okos, nagyon jószívű kislány, aki nagyon lelkis, sok mindent a szívére vesz. És akkor tanítsam neki, hogy legyen kedves meg aranyos mindenkivel, amikor belépek az ovi kapuján és sírva fogad ilyennel. És tudom, hogy ez még csak rosszabb lesz, mert az emberek kegyesebbek a gyerekekkel, és most ez a kegyesebb része, milyen lesz, ha már nem lesz kis cuki, picike? Bele se akarok gondolni! De bele kell.

2022. júl. 30. 10:16
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Az én kisfiam is kreolos bőrű, férjemtől örökölte, amúgy nem cigány. Ha minket érne ilyen jellegű diszkrimináció, tőlem olyan megszégyenítést kapnának a szülők, hogy nem állnának meg a lábukon, és még a közösségi médiában is terjeszteném, elküldeném az összes nyilvános online csoportba (nem tehetsz róla, tehetsz ellene, WMN, Szentesi Éva, Péterfy Novák Éva..stb, magyarul gondoskodnék róla, hogy futótűzként terjedjen. De ez én vagyok.
2022. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

Édesapám roma származású, nekem fehér bőröm van, és kék szemeim, ennek ellenére általános iskolában mindenki azzal csúfolt, hogy apukám c.. (Amikor meg nem az volt terítéken, hogy apukám barna bőrű, akkor azzal csúfoltak, hogy magas vagyok, meg csontrakéta :D… 184 cmre nőttem, és 70 kilós vagyok, tehát ez azóta is fennáll, csak most akik akkor csúfoltak, most nyálat csorgatnak..) Nagyon rosszul érintett, mivel én csak a “hősömet” láttam benne, és nem értettem, hogy miért baj, hogy barna bőre van, hiszen ember-ember.

Persze az osztálytársaim sem maguktól kezdtek csúfolni, hanem ott is a szülők voltak a ludasok.. Anyukám persze hamar megnyugtatott, hogy nem a külső számít, hanem a belső értékek (nyilván ezt egy 6 éves szintjén) és utána úgy voltam vele, hogy buták akik bántják az apukámat, és olyanokkal játszottam, akik nem csak látásból ismerték a családomat, és nem tömték hülyeségekkel a gyerekeik fejét.

(Nála jobb édesapát el sem tudnék képzelni, mindig mindent megtett értem, és édesanyámért, becsületesen dolgozott/dolgozik, soha nem volt panasz a munkájára, és soha semmi törvénytelent nem csinált.. )


Mostmár felnőttem, babát várok én is, a párom is fehér bőrű, kék szemű, de bennem van egy adag para, hogy esetleg édesapám bőrszínét örökli, és kirekesztik majd miatta.. De ezeket az értékeket amiket kaptam a szüleimtől én is tovább adom neki, és remélhetőleg ugyanúgy fogja majd kezelni a bántásokat, ahogy anno én.

2022. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!