Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól dönthet egy gyerek a saját hajáról?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm tüsire gépelte lányát annak akarata ellenére, engem meg ez megdöbbentett. Vagy ez tök oké? Alig maradt haja 6 évesen.

2022. júl. 31. 14:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem oké. Szerintem akkor ha ő dönteni akar. A barátnőd egy állat és ez gyermekbántalmazás. Reméljük több gyereke nincs.
2022. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

Én 8 évesen döntöttem el, hogy hosszú hajat akarok (rövid "gomba frizurám" volt), és anyukám nem ellenkezett, megengedte.

Gyerekkoromban a fodrász egyszer le akart nyírni kopaszra a bogarak miatt, de Hála Istennek, anyukám nem engedte...


A barátnőd tényleg egy állat, ne haragudj. Kell a szülő bele egyezése, hogy a gyerek milyen frizurát hordjon, de ez durva, amit leírtál. Akkor is durva, ha a meleg vagy esetleg a hajtetű miatt csinálta.


A melegre az orvosság a hajgumi, hajcsat, a bogarak ellen pedig vannak különböző szerek...

2022. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Onnantól, hogy kommunikálni tudja a kívánságát.
2022. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Amint ki tudja fejezni az akaratát. Sosem erőltetnék olyan hajviseletet a gyerekemre, amit nem szeretne.
2022. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Kb már két éves korában is megkérdeztük - életkorának megfelelően persze. (A rózsaszín vagy a fehér hajgumi? Fonás vagy copf?)

6 évesen vállig érőre akarta vágatni a haját. Engedtük.

2022. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%
Onnantól, hogy közölni tudja az akaratát. Nyilván bizonyos ketetek között.
2022. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
21%

Persze-persze: onnantól hogy kifejezi az akaratát, mi? :)

Tegyétek hozzá, hogy természetesen csak akkor, ha az egyezik a ti ízlésetekkel.

Kíváncsi lennék, hogy ha a gyerek akart volna 6 évesen a hátközépig érő hajból tüsit, hányan bólintottak volna rá? 10-ből 0? :)

Kb. ennyire dönthet a gyerek. Ha tetszik mehet, ha nem túl extrém mehet.

Egyébként ezzel nincs is gond.

Csak nem kell azt állítani, hogy a gyerek dönt.

2022. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
86%
Hát nálunk simán mehetett. 7 évesen azt akarta, hogy tarajos haja legyen és simán belementünk. Festésen kívül mindig olyan volt amilyet akart.
2022. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Már 2 évesen megkérdeztük mit akar...


A baratnőd egy önző, brutális állat! Milyen lesz ez a nő 10 év múlva? Az a lány 18 évesen úgy fog menekülni az anyjától, hogy csak na. Vagy rosszabb esetben egy magábaforduló félénk vénkisasszony lesz aki az anyja szerint nem jó semmire, csak az amit ő mond.

2022. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
78%
7. Te ismersz személyesen mindenkit innen? Attól, hogy te így csinálod, nem mindenki ilyen korlátolt. Ne magadból indulj ki, légyszi. Nyilván lila taraja nem lehet egy iskolásnak, de ha tüsi hajat akar miért ne? Neki kell viselnie, nem nekem. Megengeded, hogy leírjuk mi mit gondolunk, vagy csak a te véleményed lehet az egyetlen igaz?🤦‍♀️
2022. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!