Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1:Hány évesen dönthet a...

1:Hány évesen dönthet a gyerek arról hogy akar-e menni az apjához?

Figyelt kérdés

Én egy 11 éves lány vagyok.(12 leszek 3 hónap múlva) Van olyan amikor egyáltalán nincs kedvem menni apukámhoz.


2:A másik story: Én az Újlak utcai Ált. iskolába járok(5.c) Órákon nem lehet tanulni e miatt: Mindenki órdít,csúnyán beszél,verekszik. Mármint 3-8 ember. Anyukámmal kitaláltuk hogy átmegyek másik iskolába,de apám nem engedi. Mikortól dönthetek én? Mennyi beleszólásom van nekem és apámnak?



2017. márc. 30. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

NEKED akkor van beleszólásod bármibe is ezek közül, ha betöltötted a 18. évedet.


HA nem mégy apádhoz, akkor adott esetben anyádat igen komolyna megbüntetik (pßenzbüntetés), szóval ez nem játszik.


Az iskoalváltást meg a szüleidnek kellene egymás közt megbeszélni. Apád miért nem akar beleegyezni, van valami reális oka?

2017. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
46%

En ugy tudom lehet papirt kiallitatni hogy nem kell menned. De nem akkor hogyha pl "nem izlett az ebed" , nyomos ok kell ilyen peldaul a testi,lelki bantalmazas.

Iskola valtasnal pedig szerintem nem sok beleszolasa van. Bar ha kozos a felugyeleti jog akkor mas a helyzet.

Engem anya nevelt fel egyedul. Soha nem keett apatol sem engedely, se hatarozat hogy melyik suliba mehetek.

2017. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Carragher_x ***** válasza:
78%
Kicsit fura a kérdés nekem. Nem akarsz menni, akkor kinyitod a szádat és elmondod apukádnak. Nincs ebben túl sok ördöngösség.
2017. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 mondjuk akkor az apa meg kérvényezheti a bíróságon, hogy ne kelljen a továbbiakban gyerektartást fizetni. Nem biztos, hogy win-win.
2017. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carragher_x ***** válasza:
100%

A gyerektartást nem arra fizeti apuka, hogy hétvégén nála legyen a gyerek... Meg egy icipicit talán messze szaladtál a bírósággal egy olyan ártatlan párbeszéddel kapcsolatban, minthogy:

- Szia apa!

- Szia!

- Figyelj csak, most hétvégén nem mennék hozzád, húzós hetem volt, inkább itthon lazulnék, haverokkal lennék.

- Rendben, érezd jól magad. Szia!

- Szia!


Kb így néz ki egy normális szülővel ez a beszélgetés.

2017. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Én arra gondoltam, ha a gyerek úgy dönt, hogy nem akar többet az apjához járni rendszeresen. (bár most újra elolvasva látom, hogy a kérdező nem pont így fogalmazott)

Mert bizony ebben az esetben, ha nyomós indok nélkül nem látogatja, akkor a bíróság dönthet arról, hogy nem kell a továbbiakban gyerektartást fizetnie.

2017. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Mert bizony ebben az esetben, ha nyomós indok nélkül nem látogatja, akkor a bíróság dönthet arról, hogy nem kell a továbbiakban gyerektartást fizetnie."

A láthatásnak semmi köze a gyerektartáshoz.

2017. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk akkor az apa meg kérvényezheti a bíróságon, hogy ne kelljen a továbbiakban gyerektartást fizetni. Nem biztos, hogy win-win."


A gyerektartás fizetése meg a láthatás két teljesen különbözö dolog, a kettnek semmi köze egymáshoz.


Attól, hogy a gyerek nem látogatja a szülöt, a szülö továbbra is köteles 18 éves koráig fizetni a gyerektartást (és hiába kérvényezi, nem szüntetik meg ezt a kötelezettségét, mert erre nincs jogilag leheöség), csak ezután, amikortól rokontartás járna már, lehet érdemtelenség miatt kérni a kötelezettség alóli felmentést.

2017. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, az iskolával kapcsolatban annyit hogy azért nem enged át mert "félt"👏
2017. ápr. 1. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os, Te a rokontartásról beszélsz. Az más, az az mikor még tanul a gyerek, de elmúlt 18. Akkor amúgy igen, nem köteles érdemtelenségre hivatkozva fizetni az egyetemet. Pl akkor sem ha sokat, halaszt, váltogatja a sulikat stb.
2017. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!