Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Viktor nevet hogy becéznétek?

A Viktor nevet hogy becéznétek?

Figyelt kérdés

Apukája után lenne Viktor, nálunk ez hagyomány. Nem szeretnénk KisViktornak hívni.


Nem arról kérek véleményt, hogy miért ne nevezzűk el apuka után.


Viki

Vika

Vikó

Vikus

Vikesz

Vitya

Vityus

Tori



2022. aug. 3. 13:29
A kérdező szavazást indított:
Viki
Vika
Vikó
Vikus
Vikesz
Vitya
Vityus
Vityesz
Tori
30 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy nem becézném,a becenevei bénák szerintem,de maga a Viktor név tetszik.
2022. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy
2022. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Borzasztó az összes becézése.
2022. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Barátnőmék kisfiát így hívják, nem becézik. Egyszer vmi Vikinek szólította, nem igazán örültek neki.
2022. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Talán a Viktorka az egyetlen élhető beceneve, hiába nincs a listán.

A listáról egyik rosszabb, mint a másik.

2022. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Viktátor
2022. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A Viki a Viktória becézése, tipikus lánylány. Elég bzis egy fiút így szolítani.


Nem kell minden nevet becézni, a Viktor pont ilyen. .


Vagy te komolyan elképzelsz egy olyan szituációt, hogy az iskolában a tanár kinyitja a naplót és így szól: Vityus ma te felelsz.


Kutyanévnek is rosszak ezek a becézések.

2022. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Sógorom Viktor, én Viktória. Senki sem becézi a családjából, kivéve az apját, aki Vikinek szólítja. Hogy mégis legyen kettőnk közt defferenciálva, engem szólít a teljes nevemen 😅🤷‍♀️ mindenesetre rém furcsa, és úgy általában a Viki, Vikus a Viktória becézői.

Vagy nem becézném, vagy adnék egy második nevet.

2022. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy Viktor nevű barátom, őt anyukám csak simán Viktorkának hívta. Szerintem ez a legkevésbé erőltetett, bár nincs a felsorolásban. Amúgy meg simán lehet, hogy menet közben kialakul egy becenév, ami csak rá illik. Nálunk is úgy volt, hogy kitaláltunk egy becenevet a lányomnak, amíg a pocakomban volt, így hívtuk, és aztán mikor megszületett, annyira nem állt a szánkra, hogy ösztönösen kezdtük el máshogy hívni (csak hogy mondjak egy példát: Anna a név és Ancsának becéztük a hasban, végül pedig Annus lett, most meg már az a fura, ha valaki Ancsázza).
2022. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Van Viktor a családban, és simán Viktornak hívtuk egészen addig, amíg el nem kezdett beszélni a fiam, mert ő csak úgy tudta kis totyogós korában kimondani, hogy Vitya. Na azóta már mindenkinek Vitya, visszafordíthatatlanul 😃
2022. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!