Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a nagy 2 éves lesz akkor...

Ha a nagy 2 éves lesz akkor igényelhet az apuka GYES-t akkor is ha vállalkozó?

Figyelt kérdés
Én meg addigra GYED-en leszek a kicsivel. Ha ez számít, nem tudom csak azért leírtam.
2010. szept. 22. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy család egy ellátás. Tehát apuka nem mehet GYES-re ha Te GYEd-n vagy.
2010. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így nem igényelhet apuka gyest. Apuka csak akkor lehet gyesen, ha az anyuka a neki járó juttatásról lemond az apa javára. Egyféle jogviszony alapján csak egy ellátás jár, ezért Te egyszerre nem vagy jogosult gyedre illetve gyesre is, így nem tudsz miről lemondani az apa javára.
2010. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

aha. köszönöm. pedig itt több helyen is olvasgattam ,hogy anya gyed-en és tanácsolták, hogy apuka/nagyszülő meg menjen gyes-re ...


akkor ez valami kavar lehet.

2010. szept. 22. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ilyet pedig valóban nem lehet tenni, nem lehettek a családban egyszerre gyes-en (apuka), meg gyed-en (anyuka) is, csak az egyik jár, hiába van két gyerek, akikre külön-külön járna mindkettő. Neked kell majd irásban lemondani a gyes-t és csak az erről szóló határozat birtokában igényelheted majd a gyed-et.
2010. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!