Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Franciska névről?

Mit gondoltok a Franciska névről?

Figyelt kérdés

Nekem régóta nagyon tetszik bár a FRANC miatt vegyesek az érzéseim, mert könnyen gúnyolható talán? pl.a francba, franc essen beléd..meg persze francia? Bár kb minden nevet lehet gúnyolni. Meg öreges névnek számít vagy azért rendben van?

Ennek a névnek amúgy mik a becézései? Vagy ez olyan név amit nem igazán lehet? Adnád gyermekednek?



2022. aug. 8. 00:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Francinak becézném.

Minden nevet lehet gúnyolni, de ha nem a nevét fogják, akkor majd gúnyolják, hogy magas, alacsony, vékony, husis, szemüveges, szeplős, szőke/barna/vörös/fekete hajú stbstb.

Nem adnám (mert más nevek a kedvencek), de viselhető név.

2022. aug. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Franci volt az osztálytársam, nekünk semmi bajunk nem volt a névvel


Szerintem itt soknak nem fog tetszeni, nem egy gyakorin megkérdezheto név. Ha tetszik6add es mással ne foglalkozz

2022. aug. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekunk igy hivtak volna a kislanyunkat, a Franci és a Fáni Frani becezes is tetszett nekem. Kisfiunk szuletett szoval ennyi :D amugy nekem a FranZiska irasmoddal jobban tetszik, de igy sajnos nem lehet Magyarorszagon anyakonyveztetni... bezzeg milyen neveket meg lehet :D
2022. aug. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem borzasztó, pont az általad leírtak miatt.
2022. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden nevet lehet csúfolni, de van amelyik magas labda, pl. ez.

Ha el tudnék tekinteni a franctól, akkor sem tetszene. Sőt, kifejezetten ronda.

2022. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Számomra nagyon hosszú és giccses, ehhez jön hozzá, amiket te is említettél, úgyhogy én nem adnám.

Inkább régebbi divatú név, sok öreg nénit ismerek ezzel a névvel, de azért láttam már fiatalokat is elszórtan.

Becézés tekintetében Frani a legkevésbé furcsa a fülemnek. Esetleg Ciska, Fran, Frana, Anci, Fanni (de ugye ez önálló név is, szóval kicsit megzavaró).

2022. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
4%
béna
2022. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Minden nevet lehet csúfolni. Nekem speciel tetszik, a lánynév listán nálam rajta is van. A becézése pedig a Fanni. Aki nem hiszi, annak ajánlom pl. Jane Austen-től A mansfieldi kastélyt, ahol a főszereplő Fanny, és ez a becenév (az akkoriban igen kedvelt) Frances női névből ered, ami a Franciska angol megfelelője. Az, hogy a Fannit és más beceneveket mostanában önállónevesítették, engem csöppet sem hat meg ilyen tekintetben, miért lenne zavaró? Nehogy már a farok csóválja a kutyát, és az eredeti nevet vessük el azért, mert a becézett alakot önállósították. :)
2022. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Minden nevet lehet csúfolni, persze. De azért azt amiben benne van a franc szó jóval könnyebb csúfolni.


Minden nevet lehet csúfolni, úgyhogy nyugodtan adjatok Análiát, Oráliát vagy Alpárt. Lehet csúfolni az Annát meg a Pétert is, akkor nem mindegy.

2022. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Ágnes - a fszmágnes


Tessék, sztem ez a név nem kifejezetten csúfolható, mégis megtaláltáj a módját anno 🤷‍♀️ ha gyökerekkel vagy körülvéve, akkor full mindegy mi a neved, hogy nézel ki, úgyis kitalálnak valamit

2022. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!