Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan beteg kislánnyal, aki terrorizálja a többit?

Figyelt kérdés

Van egy ikerpár, akinek az egyik tagja down-os. Van egy gondozója az oviban (nem tudom, hogy pontosan hogy hívják az ilyet), de kiemelten csak vele foglalkozik. Ez a kislány üvölt, üti veri, harapja magát és a többieket, tépi a haját is. Hiába van ott az ápolója, odaültetik őt az asztalhoz, ahol a többiek esznek, és ott is ugyanúgy nyúzza a másikat.

Kék-zöld-harapásnyomos a karja, lába, a hajában kopasz foltok vannak, nem egy szép látvány, a gyerekeim félnek tőle, és nemcsak az enyéim.


Másik ovi nem opció, mert az 40 perc séta lenne csak oda, plusz 20 perc vissza a munkahelyemre mindennap. Busz nem jár arra, kocsink meg egy van, és nem most tervezem lerakni a jogsit meg kocsit venni házfelújítás miatt.


2022. aug. 8. 17:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9

És mégis kinek a szülője dolgozik egy nap 2-3 órát? 4 órára értelme nem lenne bevinni a gyerekeket, és a legnagyobb melegben hazacibálni. Én se 2-3 órát dolgozok egy nap, és más sem.

Ezek általában mindennaposak, mindennap van ilyen. Hol tépi magát, hol harapja, hol mást kap el. A gyerekek félnek tőle, főleg amikor elkezd ordítani, visítani, és harapna meg mindenkit. De sokszor amikor nevet, akkor is tépi magát meg megharapja.


#10

Hát ha azt nevezzük integrációnak, hogy felborítja a kaját, véresre harapdálja magát, rohamai vannak, akkor valami nagyon félresiklott.

2022. aug. 8. 19:14
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Csodálkozom, hogy erre tudnak az óvodában +1 főt biztosítani. Vagy ez magánóvoda?

Lehet, hogy a szülők egy nagyobb összeget perkálnak (akár fű alatt), hogy a gyerekük alkalmas legyen egy normál ovira, mert egyébként számomra hihetetlen az, hogy sima oviban megoldható költségvetésileg, hogy 1 gyerekre plusz egy főt foglalkoztassanak.

2022. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ez egy új élethelyzet, ez lesz mostantól mindig, vagy gondolod, hogy varázsütésre megszűnik a probléma?


Akinek Downos gyereke van, menjen el GYODra, kifejezetten erre találták ki, 200ezer ft kb nettóban, mellette meg dolgozhatsz max 4 órában!


Nekem is ilyen gyerekem van, egyszerűen ezt kell csinálni mindenkinek az érdekében, mert nem fog jönni a varázslat, hogy hupsz, megszűnik.. Szívás, nincs ennél nagyobb szívás, de a következő pár év így fog telni, bánt másokat, bántja magát, külön ember van mellette, a gyerek mégis szenved.


Most képzeld el szegregáltban ezt a gyereket, amikor 10-12 ugyanilyen van összezárva! Ott gyilkolják egymást a kicsik, olyan szinten szoronganak, hogy ihajj, a gyógypedagógia nem varázslat, ami pár hónap alatt elmulasztja minden gondjukat..


Itt könnyebb kezelni, mint ott lenne, és az anyjának igenis tudomásul kell vennie, hogy mostantól szr világ jön, mert nincs megoldás a problémájára.

2022. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha az óvoda nem tesz semmit, és magasabb körökben kezdenék telefonálni, levelezni. Itt biztos, hogy nem szabályos úton lett ez a gyerek integrálhatónak kategorizálva. Ha helyi szinten a szülők el is tudták intézni, fentebb kell menni.

A leírtak alapján ez a gyerek veszélyezteti a többi gyereket, a lelki fejlődésüket mindenképp, de testileg is akár veszélyt jelent. Ez tűrhetetlen.

Sajnálom a gyereket és a szüleit, de könyörgöm, egy sérült gyerek miatt egy csoportnyi gyermek rettegjen (+ a szülők)? Mert a szüleinek így kényelmes? Más írassa át a gyerekét kényszerűségből, mert nekik egyszerűbb, ha egy helyre kell menni az ikrekért?

2022. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14es, érintett szülőként osztom a véleményed, de mondjuk az is igaz, hogy enyhe ért fogy gyerekeket jópár ovi integrál, sőt, sokakról csak később derül ki, hogy enyhe értelmi sérültek.. szóval akár működhetne is a downos gyerek integrálása, de ilyen viselkedéssel nem fog menni, és ez nem down, hanem alkatfüggő. Simán lehet békés downos is, meg ilyen is. Ennek a kisgyereknek ez nem megy(még), minimálisat kellene bejárnia, csak 4 órát.


Amúgy szerintem anyuka fixen gyodon van, erről tájékoztatják a dokik, ha nem, nézzen utána, de nem tudom elképzelni, hogy kromoszómarendellenességnél ne lenne gyodon a gyerek születésétől. 200ezer azért csak 200ezer. Autistáknál és adhdsoknál kevésbé köztudott, ott elhiszem, hogy eddig nem tudtak róla, de így.. Gondolom többet keres munkával mint 200, ezért kényelmesebb neki bent tartania gyereket oviban, meg így van élete, amit tökre irigylek, de a gyereke szenved, mások is szenvednek miatta..


Tudom, hogy nem lehet megoldani máshogy, de ehhez az életformához kell alkalmazkodni, nekem sem ment máshogy, senkinek sem megy máshogy.. vagy magad áldozod be, hogy a gyereknek jó legyen, vagy a gyereket(és a többieket), hogy neked jó legyen.

2022. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!