Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9-es kódon vagyok táppénzen,...

9-es kódon vagyok táppénzen, keveslem amit utalnak. Valahol “letudom ellenőrizni” hogy mennyit kellene kapnom?

Figyelt kérdés
A munkahelyem nem tb kifizetőhely. Ez hülye kérdés de ilyenkor honnan kapom az adókedvezményeket?(első házasok, családi adókedvezmény) mert így viszont tényleg keveset kapok.
2022. aug. 9. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 14 napra kapsz 56505 ft-ot, az napi 4036,071 ft, 31 napos hónapra számolva 125.118.

Az alapbér alapján számolva 132.600-ra jönne ki, szóval 7482 ft a különbség.

Ez az összeg hiányzik. Meg az első házasok adókedvezménye (az 2 évig jár, ezek szerint másfél éve házasodtatok?).

Mi van a bérlapodon? Azon világosan szerepelnie kell tételesen, hogy mely időszak alapján mit bérszámfejtettek. És az adókedvezménynek is látszania kell, ha kaptál.

Én a bérjegyzéket nézném át a helyedben, aztán ha nem stimmel, akkor a gazdasági osztálynak jelezném. Nálunk ezt így szokták.

2022. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A bérpapírom amit a munkáltató küldd mióta tp vagyok azon minden 0 ft.

Igen másfél éve házasodtunk, azóta mindig rendben megkaptam és fel is volt tüntetve a bérpapíron. Ezért sem értem hogy azt most honnan is kéne kapnom?

2022. aug. 9. 18:29
 13/15 anonim ***** válasza:
Elég fura akkor nálatok a bérpapír. Nálam rendesen, tételesen szerepel minden. A táppénz összege (az is, hogy mettől-meddig terjed az időszaka), az alapbérem (ott most nekem is 0, mivel nincs ledolgozott napom), alatta egy helyen, hogy mennyi járulékot vontak le.
2022. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen ezért sem értem hogy akkor most hogyan is vannak elszámolva a dolgok..

Mindenesetre köszönöm a válaszaidat :)

2022. aug. 9. 19:45
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. 🙂
2022. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!