Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes táppénz alatt elküldhet...

Terhes táppénz alatt elküldhetnek a munkahelyemen, ha létszámcsökkentés lesz?

Figyelt kérdés
A gyes-em október végén jár le, most testvérke miatt újra táppénzen leszek még kb. 5 hónapig veszélyeztetett terhesség miatt.
2010. szept. 23. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a létszámleépítés alatt nem védett senki sem. Nekem is szülés után 2 héttel szüntették meg a státuszomat (államigazgatási szervnél, nem is maszeknál)
2010. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. A létszámcsökkentés rendes felmondással zajlik, csak több emberre vonatkozik egyszerre. A rendes felmondás ellen meg védve vagy a kicsi fogantatásától kezdve.
2010. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első, az elég meredek, nem lehet, hogy határozott idejű voltál?

Ugyanis a Munka törvénykönyve szerint, ha a munkavállaló a csoportos létszámcsökkentésről szóló előzetes tájékoztatás közlésének időpontjában felmondási védelem alatt áll, akkor a rendes felmondás csak a védelem megszűnését követően közölhető. Vagyis ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor a felmondási védelem létszámleépítés esetén is él! Nem építhetnek le, csak ha már megszűnt a védelem!

2010. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Határozatlan idejű szerződésem volt.

Igen, most még védve vagyok, tehát állományban, de mikor visszamegyek, gyakorlatilag nem lesz hova visszamennem, mert nincs státuszom. Nesze semmi fogd meg jól, mert Tgyást meg gyedet kaptam mindenképpen, csak éppen gyed után vagyok meglőve.

2010. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagyis semmivel sem jártál rosszabbul, mintha nem mentél volna vissza. Ha otthon maradsz 3 éves koráig a kicsinek, akkor is védve vagy még 30 napig, utána indul a felmondási időd. Onnantól ugyanolyan munkavállaló vagy, mint bárki más, csak annyi az előnyöd, hogy a létszámleépítés jóval kitolódott, és legalább van időd új állást keresni. Akit csak kiraknak, annak a felmondási időn kívül semmije nincsen, vagyis rosszabbul jár, mint te.

Mindenesetre a helyes válasz a kérdésre az, hogy nem rúghatják ki a gyerek három éves koráig a kérdezőt, még létszámleépítés miatt sem, ahogy téged sem a szülés után két nappal küldenek el, hanem csak a gyerek 3 éves kora után. Így korrekt, hogy elkerüljük a félretájékoztatást.

2010. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és lemaradt, hogy gyed után sem vagy meglőve, mert még dolgozni is vissza tudnál menni 3 éves koráig, hiszen NEM küldhetnek el addig.
2010. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!