Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kétfajta táppénz van...

Tényleg kétfajta táppénz van terhességnél?

Figyelt kérdés

Két hete vagyok táppénzen! Édesapám cégénél dolgozom! Most,hogy el akartam küldeni a könyvelőnek a táppénzes papírom, kérdezte,hogy veszélyeztetett terhesként vettek táppénzre vagy simán, mert ha simán,akkor apunak kell 30 napig valamit fizetni, de ha veszélyeztetett lennék,akkor az állam fizetne!

Én erről nem hallottam,hogy két fajta táppénz lenne! A férjem még utána néz, bár ő azt mondja,hogy szerinte nincs ilyen, hiszen a terhességem miatt nem tudok munkát végezni, ergo tök mindegy,hogy veszélyeztetett vagyok, vagy nem!


32 hetes kismama


2011. okt. 28. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen van 50 meg van 60%-os táppénz. Ha veszélyeztetett vagy akkor 60% a táppénz. Amit írsz abba még a betegszabadság is benne van amiről én eddig úgy tudtam, hogy 15nap és azt a kizárólag a munkáltató fizeti. Ha az letelt akkor mehetsz táppénzre de akkor is kell a munkáltatónak is fizetni valahány %-ot végig amíg tart a táppénz.
2011. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. pár hónapja változtattak ezen, szóval én is emlékszem, hogy létezik ilyen. Gyeden vagyok, most nem érint, ezért nem is figyeltem jobban a hírekben erre.
2011. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy a kérdező leírta. Van már terhességi betegállomány, most nem tudom pontosan, hogy 8-as, vagy 9-es a kódja, de a körzeti dokinak már kéne tudnia. És igen, ha ezzel a kóddal kerül felvételre, akkor rögtön az állam fizeti a táppénzt, nem a munkáltató.
2011. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, valami kódokról is beszélt a könyvelő!

És szerintetek utólag lehet ezen változtatni?

Mert ma megyek a dokimhoz és akkor ha lehet, megkérném,hogy adjon olyan igazolást,hogy veszélyeztetett vagyok!

2011. okt. 29. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Persze, lehet változtatni! Nekem különben magától a háziorvos mondta, hogy a "mittudomén" hányas kóddal vesz fel mert arra többet kapok majd táppénzt.

2011. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent ki lehet javítani, csak akarni kell. Én táppénz bizottság elé mentem, mert megszakadt volna a tp-m és akkor alacsonyabb összeget kaptam volna (2009), a házidokim mondta, hogy most neki egy jegyzőkönyvet kell kiállítani, én meg mondtam, hogy akkor hajrá, inkább végig csinálom az egész procedúrát, mintsem anyagilag rosszuljárjak.
2011. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!