Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ilyen nagy ügyet...

Miért kell ilyen nagy ügyet csinálni egy szülésből mindenkinek, amikor nők millió szülnek naponta?)

Figyelt kérdés

Nővéremnél megindult a szülés tegnap este, lassan egy fél napja vajúdik. Az előző vajúdása 18-19 órán át tartott.

Anyám már mindenkinek panaszkodott a boltban, ki van idegileg, mert szül a lánya (nem először). A nővérem anyósa is itt van nálunk, már, 9:41 van, reggel 7 óta vagy 6 embert felhívott, mert nem adnak fájdalomcsillapítót a menyének. Apám berúgott, előre ünnepli az első fiúunokát (bátyámnak van 2 lánya, meg nővéremnek egy lánya). Nővérem apósa meg mindenkivel kötekszik, olyan ideges. De ez volt az unokahúgom születésénél is.


Miért kell idegeskedni ennyire? Meg mit kell azért kiborulni, mert fél napja vajúdik? Elhiszem, hogy nehéz, de ők döntöttek a második gyerek mellett, és ráadásul nővérem tudta, hogy mire vállalkozik.


2022. aug. 12. 09:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
75%

Ennyire irigyled a rá háruló figyelmet? Még meg sem született a testvéred gyereke. Legalább addig ne fröcsögnél. Bármi történhet a szülésnél, ha nem tudnád.

Apád is érdekes, hogy már ünnepel, mikor még meg sem született az unoka.

2022. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
61%

Én azt nem értem, egy 18 órás vajúdás után miért nem merült fel a programozott császár. De ehhez nem értek, csak laikusként fölmerült bennem.

Csodálatos egy család lehettek, ahol a leendő nagypapa részegen várja az unokája születését. A szülő nő anyósa meg a kórházba telefonálgat, hogy megmondja, mit adjanak a menyének. Gondolom, ott már mindenkinek a töke ki van a nővéreddel.


Nos, ekkora felfordulást tényleg nem kell csinálni a szülésből.

2022. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom...

Én direkt ezért nem is szóltam senkinek mikor megindult a szülés. Nem akartam hogy még a szomszédban is a mehszajam tágulásáról emlékezzenek meg.

Aztán valakinek meg annyira fontos, hogy még 10 évvel később is megtárgyalja a teljes szüléstörténetét.

2022. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

Mennyire kell ahhoz gyereknek lenni felnőttként, hogy ez zavarjon? Hogy most mindenki az új jövevényre koncentrál és ez valamiféle furcsa gyermeki irigység vált ki...


Vagy ennyire gyerekmentes vagy hogy most már örülni meg izgulni se szabad ha gyereke születik valakinek?

2022. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Számítottam ilyen jellegű kommentre 09:47-es, de nem gondoltam, hogy az elsők között lesz.

Nem irigylem a figyelmet. De már ha korán reggel veszekedésre kelnél, meglátnám, hogy mihez hogyan állnál. Keresik, hogy mibe köthetnek bele, hogy a másikkal veszekedhessenek, majd ha nem találnak semmit, akkor megkeresnek engem és az öcsémet és velünk kötekednek. Apám meg ordibál, majdnem nekiment anyámnak. Álljak pozitívan ehhez a fajta figyelemhez?

2022. aug. 12. 09:50
 6/47 anonim ***** válasza:
84%

Jujj adalék háttérinformáció.


És ennek köze van ahhogy hogy a tesód szúl... mert... reasons.

2022. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

09:50

Szerinted az örülés meg izgulás, hogy apám reggel 7-kor részegen fűrészel? Az öröm, hogy elmegyek anyámmal a boltba csak azért, hogy csituljanak a kedélyek, és négyszemközt akarok beszélni vele, hogy nem ok amit csinál, és minden jöttmentnek elmondja, hogy fél napja vajúdik a nővérem, és a nővérem azt írta a hogy vagy kérdésre messengeren, hogy borzalmasan? Az örülés, hogy a 14 éves öcsémnek kell a két szülőm közé állnia? Nem, ez idegeskedés. Idegeskednek a semmin. Nem ő az első és egyetlen, aki szült. És nem is először. A kicsi születésénél is ez volt. Az anyós meg az após sem komplett. 10 óra sincs. És majd erre kell majd emlékezzek legidősebb (most még egyetlen) unokaöcsém születésénél, hogy már inkább elmegyek bebuszozok a városba, mert hányingerem van otthon lenni?

2022. aug. 12. 09:57
 8/47 anonim ***** válasza:
92%

Hát akkor a családod nem komplett.

De a szülés attól még nagy dolog. Ne szidd itt a nővéred úgy, mintha ő kérte volna.

2022. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
94%

#5


1. vagyok. Azt értem, hogy az egész családotok diszfunkcionális, de mégis az jött le ebből nekem, mintha a leginkább a vajúdó nőveredre haragudnál, hogy az elhúzódó vajúdásával felborította a családi békességet, és elgurult mindenkinél a gyógyszer.

Értem őket, hogy idegesek, és mindannyian sajátosan vezetik le a feszültséget. Én mondjuk talán leüvölteném a fejüket, hogy szedjék már össze magukat, az orvosokat ne kritizálják, és ezzel ne idegeljék szerencsétlen vajúdó kismamát.

2022. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%

Megosztottál x mennyiségű infót. Írtam calamit aztán adagolsz még ibfókat hogy a kommentem ne tűnjön validnak.


A kérdésed alapján te vagy a gyerekes, ezért variáltál hogy áldozat legyél.


Gondolom tini vagy.

A probléma nem a tesód és a gyereke, hanem az agresszív, alkoholista, idióta szüleid.


A kérdésbe bele se kellett volna szőni a tesódat és gyerekét elég lett volna annyi, hogy: az nirmalis hogy a szüleim minden nagyobb eseménynél idegbetegek, üvöltöznek és részegen fűrészelne, és az öcsémnek kell közbe lépni hogy ne menjenek egymásnak?


A kérdés mehetett volna a családi kapcsolatok kategóriába.


Nem, neked tiniként vagy fiatal felnőttként bele kellett sződd hogy ez mind azért van mert szül a tesód. Rossz hírem van. Ez azért van mert diszfunkcionális a családod.

2022. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!