Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kétségbe esett anyuka...

Egy kétségbe esett anyuka kéri segitségeteket! 20 hónapos a kisfiam és mindenkinek és mindenre azt mondja hogy anya! Naponta 1000szer hallom hogy anya! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szeretném ha bővülne a szókincse mesélek neki hallgatunk zenét táncolunk stb.egy pár szót mond hogy mámmá,csicsis,autó de alegtöbb dologra és személyre anya!apát még véletlenül se!egyik "barátnőm"azt mondta hát ennyi idősen a fia már jol beszélt vigyem el orvoshoz!de kihez vagy mit kellene lépnem!amióta zet mondta éjjel nappal csak zakatol az agyam hogy mit csináltam rosszul!állathangokat utánoz!
2011. okt. 26. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! 20 hónaposan az én fiam sem beszélt, én a védőnővel beszéltem, ő azt mondta ezzel semmi gond, de ha 2,5 éves elmúlt és még mindig nem beszél vigyem el a helyi Logopédiai központba. Szerencsére nem kellett mennünk, lassan 3 éves lesz, és szépen beszél, énekel, mondókázik. Szerintem még ne aggódj!
2011. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

ha valakinek 20 hósan jól beszélö gyereke van az vigye el, mert JÒL beszélni 20 hósan túl korai, lehet autista az a gyerek.


Nálunk is mindenki mama még a boltban az eladó is, pedig mikor mondom hogy adjon valamit a patriciának akkor rögtön oda megy hozzá, de akkor is mamát mond neki.

apa nálunk sincs sehol sem. volt egy barátnöm neki a fia minden férfira apát mondott, annyira vicces volt pl az utcán sétálni velük.

2011. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kisfiam és olyan 20 szót tud magától,illetve mindet ismételi amit mondunk.

Védőnő mit mond?

2011. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

hát neked a barátnőd a szuper anya, szuper gyerekkel kategoriába tartozik.

ne ess kétségbe.

ha kisfiad mondja, hogy anya, akkor tud (fog) beszélni, majd beindul.mindent jól csinálsz, csak beszélj, mesélj, énekelj, mondókázz neki továbbra is.

2011. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Most komolyan azt hiszed, hogy mert a barátnőd azt mondta, hogy az ő fia....akkor a tied már "visszamaradott"?

Általánosságban a fiuk később kezdenek el beszélni. Egy.

Kettő. 2,5 éves korig is normálisnak tekinthető, ha egy gyerek nem használ 3-4 szavas mondatokat! a lényeg hogy ÉRTSE, amit mondanak neki.

Semmit sem csináltál rosszul, és hallgassatok továbbra is mondókákat, dalokat és mondókázz neki bátran! Előbb vagy utóbb beszélni fog!

2011. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, egyelek meg, első gyermek, ugye? Na figyuzz ide! Nekem két fiam van, az egyik épp 20 hós, és még ennyi sem beszél, mint a Tied. A nagyobbik 2 és fél évesen (!) kezdett beszélni, addig csak egy-két szó meg állathangok. Most meg csak akkor van csend, ha alszik...NO PARA, NYUGI!!! De hadd idézzek szakvéleményt is: "3 éves korig MINDEGY, hogy mikor kezd el beszélni a gyerek! A siettetés pedig kifejezetten káros, pl. dadogáshoz vezethet." (Vekerdy Tamás: Érzelmi biztonság) A barátnődnek pedig lenne egy fontos üzenetem, csak hát kitörölné a moderátor.
2011. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy belinkeljem a pár órája feltett kérdésemet: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tényleg nem bántásból, de miért kell a gyerekeket egymáshoz hasonlítgatni?

Egyébként az enyém 18 hónapos, mindenre azt mondja, hogy "ka". És nem csináltam semmit rosszul

2011. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Még egy viccet leírok:

Earl of Suddesexnek 4 lány után végre fia születik. Rettenetesen büszke. Igen ám, de eltelik pár év, és a gyermek nem beszél. A 9. születésnapján viszont megszólal: "Anyám, ez a tojás kissé langyos."- "FIAM!!!! HÁT TE BESZÉLSZ???!!"- "Igen"- "De miért nem szólaltál meg eddig soha??!" - "Mert eddig minden rendben volt."

:-)))))))))

2011. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Na, aha már a vicceknél tartunk, én is leírom, mert ideillik.

Eistein is a "monda" szerint 3 éves kora után kezdett el beszélni. Egyszer megkérdezték tőle, hogy hogy lehet az, hogy egy ilyen zseniális elme ilyen későn kezdte el a beszédet . Mire Einstein: Hát kérem, nem volt mit mondanom.....:)

2011. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
:-)
2011. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!