Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy 1-1,5 éves gyerek...

Milyen egy 1-1,5 éves gyerek mellett elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Mennyire viselt meg benneteket?

Mennyire viselte meg a gyereket? Hamar megszokták?


Az egészségügybe mennék vissza dolgozni, napi 12 órás műszakban, havi 12-14 műszakot (nappali vagy éjszakai ) érintene.


2022. aug. 14. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit off, de utánanéztél, engednek éjszakázni ilyen kicsi gyerek mellett? Nehogy ezen bukjon el a számításod.
2022. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Normál munkarendben mentem vissza dolgozni a lányom 13 hónapos korában, szóval így nem tudom mennyire releváns a válaszom.

Nekem nehezebb volt, mint neki, őszintén :D Ő pillanatok alatt beszokott, 2-3 nap se kellett, és már egész napra ott tudtam hagyni, én meg csak szenvedtem az irodában, hogy amúgy igazából én a gyerekemmel akarnék lenni. De nem kellett végül is sokáig szenvednem, szeptemberben indult a bölcsibe, egész jól kezdődött a dolog, de októbertől egyre sűrűbben kellett otthon maradnom vele, decemberben meg össz-vissz ment 3 napot. Nagyon hatékony voltam ám, a munkahelyem is örült nekem :D De onnantól valahogy megedződött, és azóta nem volt gond, majdhogynem szünet nélkül járt a nyári bezárásig, talán 1-1 heteket ha itthon kellett maradni vele valami enyhe gethával. De továbbra is szereti a bölcsit, örömmel megy minden reggel, és én is kicsit beleszoktam, így lassan egy év alatt, hogy amúgy dolgoznom kell és nem tudok vele lenni folyamatosan.


Amúgy iszonyú nehéz egyszerre minden fronton helytállni. Munkában is és otthon is, amikor a prioritásaid nyilvánvalóan változtak a szülés előtthöz képest. Nekem a férjem fantasztikus férj és apuka, szóval számíthatok rá a háztartásban és a gyerek körül mert abszolút kiveszi a részét, és még így is kimerítő. 2 éves a kislányunk most, nagyon aktív időszakát éli, ez akkor is fárasztó lenne, ha nem kellene mellette még dolgozni is, de így főleg nagyon durva.

2022. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon rossz. Nekem el kellett mennem a gyerek 1 éves kora után dolgozni, majd meghaltam. 1 éves korától 4 éves koráig annyit dolgoztam a rendes munkámon kívül is pluszba, hogy a fáradtságtól minden összefolyik. Nem tudom azt se megmondani, hogy mikor tanult meg járni, mikor mondta ki az első szót és mi volt az, semmit.
2022. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

15hosan ment bolcsibe de en mar 9hos koratol dolgozok, ketto kozott a ferjem volt vele 6honapot, kulfoldon elunk,ez a max ameddig ezeket huzhattuk, a legtobb anyuka 3honap utan visszamegy.

Amikortol bolcsibe ment,en lementem 6oraba igy az en valaszom sem igazan relevans es en viszem es hozom, tehat tenylegesen napi 6.5-7orat van tolem tavol, ebbol stabilan 2-2.5et alszik, elotte utana nonstop egyutt vagyunk.

A bolcsis beszoktatast sem toljak tul, elso nap 1orat ulhetsz benn, masodik nap 2orat kint egy szuloi varoban, 3.nap mar probalkoznak az ott altatassal, legyel a kornyeken ha nem megy, ment.

A gyerek elvezi, nekem annyira porgos a munkam h onnantol h beloggolok nincs idom arra gondolni h jajj vajon mit csinal es maximalisan nyugodt vagyok afelol h jol latjak el, na meg mar beszel, elmondja ha valami tortent.


Amit sajnalok az az h a szoptatast buktuk mert a munkahelyem nem biztositott fejesi lehetoseget.


Plusz nekem a 3.szuletett itt, kibabaztam magam elotte 6evig, mar csak kicsit pityeregtem az elso normal hosszusagu napon amikor leadtam:)


Arra viszont szamits h jo esellyel rengeteget lesz beteg, nalunk 2hetente van vmi, kollegam lanya uoda jar, masik csoportba, allandoan homeofficeolva apoljuk a beteg lurkokat, de szerintem ez a kozossegbeli bacik hozomanya nem aze h kicsik es nem 3evesen ovival kezdenek.

2022. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Értem hogy ha muszály visszamenni dolgozni, de nekem ez így sok lenne, hogy eltelne nagyon sok nap úgy hogy nem is látom a gyereket.
2022. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

12 óra rengeteg. Legfeljebb 8, de inkább 4.

Másfél évesem van, most eszembe se jutna visszamenni.

2022. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.


(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el."



Nem dolgozhatsz éjszaka, amíg a gyerek be nem tölti a 3 évet....

2022. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fél éves korától dolgoztam, viszont részmunkaidőben, heti 3x 6 órát. Nálunk nagyon jól alakult a dolog, nekem iszonyatosan jót tett a munka, mert imádom csinálni, ellenben ez a htb élet az egész napos pakolással meg takarítással - hát fogalmazzunk úgy, hogy nem elégített ki. Mi meg tudtuk oldani úgymond “házon belül” a gyerekfelügyeletet, férjem és anyósom vigyáztak rá váltva.

De azt elismerem, hogy ez egy speciális helyzet nálunk, ha heti 4-5x 12 órát kellene távol lennem, azt nem vállaltam volna (konkrétan volt is ilyen állásajánlat álmaim munkájával, de az nálam nem fért bele, hogy este jó esetben egy puszira érjek haza).

2022. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
1#, 7# Nem látom sehol leìrva, hogy a kérdező egyedülálló anya lenne.
2022. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9!


"(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el."


"a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,"

2022. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!