Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha zsidó óvodába járatom a...

Ha zsidó óvodába járatom a gyerekemet, azzal kirekesztett lesz? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezt hogy érted? Ki rekeszti ki? Az óvónő? Vagy a szomszédok? A családod? A barátai? Ovistársak? Vagy a társadalom?:)
2010. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Magyarország és az elveik...

Ha nem Karácsony, hanem Hanuka és nem Húsvét hanem peszách és nem jön a Mikulás, mit fognak szólni a nem jól tájékoztatott vele egykorú gyerekek a játszótéren?

2010. szept. 23. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan, szerintem még a segítségére is lesz az érvényesülésben. Főleg ha Pesten laktok.
2010. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok a felnőtteket érdeklik, a gyerekeket nem. Kétlem, hogy a homokozóban egymás világnézetéről csevegnének, sokkal valószínűbb a vallástól független vita azon, hogy kié a műanyag lapát.
2010. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg furának fogják tartani. Ha nem egyengyereket nevelsz (bármiben eltérsz a sablontól), nem vonyít együtt a falkával, lehet belőle hátránya. A gyerekek semmivel sem toleránsabbak a felnőtteknél.
2010. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtad fog múlni. Neked kell felvilágosítanod arról, hogy mások másban hisznek, másoknak mások a szokásai. Ezt mondjuk minden kisgyereknek meg kellene tanítani, sajnos hogy nem teszik meg a szülők.

Remélem, hogy nem lesz kirekesztett. De hogy ne kerüljön ciki helyzetekbe, ne bánthassák, tudnia kell a magyar hagyományokról, szokásokról.

Nem lesz gond, ha okosan, ügyesen csinálod/csináljátok.

2010. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, nem gondolom, hogy a gyerekek a játszótéren tájékozatlanságból nem tudnak a zsidó vallás ünnepeiről.

Ha ti zsidók vagytok és vállaljátok, akkor éljetek ennek megfelelően. Gondolom ezért akarod zsidó óvodába íratni és nem valami egyéb hepp kedvéért. Ebben az esetben gondolom vannak még zsidó ismerőseitek, barátaitok, ahol biztos vannak vagy lesznek gyerekek, akikkel a tiéd barátkozik. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy más vallásúval ne barátkozzon, sőt! De nem hiszem, hogy a gyerekeknél ez akkora téma lenne.

(Én katolikus vagyok, szívesen íratnám a gyerekeimet katolikus óvodába ha tehetném, de a távolság miatt nem megoldható.)

2010. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem nincs ezzel gond. A gyerekek ha valaki elmagyarazza, hogy mi van, sokkal toleransabbak. Mindig a felnottekkel van a baj. En nem vagyok zsido de siman iratnam zsido oviba a gyermekemet. Pontosan a tolerancia miatt. Van egy ismerosom ahol az apuka kinai-amerikai anyuka orosz zsido...a gyerek minden unnepet megul. Hannukah-kor jon a guilt, karacsonykor a fa es a nagymama kinai ujevkor a nagypapa es sleppje...

Mi most koltoztunk el egy zsido negyedbol. Miert? Mert az orthodox zsidok nem kepesek toleralni. a gyerekeiket nem engedik jatszani egy nem zsido gyerekkel pl...en nem akarom, hogy a fiam barkit is megkulonboztessen szine vallasa szarmazasa alapjan! Mellesleg tudok olyan zsido ovit, ahova muszlim es fekete kereszteny gyerekek is jarnak a kis jamikasok koze. ...es szerintem ez igy van jol!

2010. szept. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem baj!

Ha gyakoroljátok otthon is a vallást akkor meg ez a jó döntés.

Pl otthon hanukát ünnepeltek akkor csak bezavarodna egy kisgyerek egy"sima"ovi karácsonyi ünnepségétől:) DE ez csak egy kiragadott példa.

Szerintem nem baj:)

2010. szept. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, ebben az országban elég nagy szégyen, hogy egy vallási közösség tagjainak azon kell gondolkodnia, hogy ha megtartják a saját ünnepeiket, saját hagyományaikat, az "ciki", mert mert a többségnek más ünnepei, más hagyományai vannak.

Amúgy mi leginkább keresztények vagyunk, mármint nem annyira nagyon vallásosak, de a szokások nagy részét megtartjuk, de volt az őseink között zsidó is. Én mindig örülök neki, ha olyan társaságba kerülök, ahol valakinek eltérő hagyományai vannak, mert kimondhatatlanul érdekelnek ezek a dolgok :) Tőlem egyáltalán nem állnak távol más vallások sem, illetve más kultúrák sem, és a fiamat is arra tanítom, hogy legyen elfogadó másokkal,hiszen a világ attól szép és érdekes, hogy annyi féle ember él benne. Nálunk itthon nem ritkaság, hogy klezmert hallgatunk, mert nagyon szeretjük, de sok más is érdekel, más vallásokból is, pl. tavaly nyáron már másodszor látogattuk meg a Krisna völgyet, mert az is nagyon érdekes, vagy ha már itt tartunk, van egy cigány ismerősöm, akit mindig érdeklődve hallgatok, ha a szokásaikról mesél, meg ő táncol is, és már többször elmentünk megnézni.

Bocs, kicsit elkanyarodtam a kérdéstől, de csak azt akartam érzékeltetni, hogy szerencsére nem minden ember elutasító mások vallásával, szokásaival szemben. Igaz, ez a felfogás nem túl jellemző Magyarországon, de engem szerencsére abban a szellemben neveltek, hogy fogadjam el embertársaimat, ha nem ártanak nekem vagy másnak.

Volt szerencsém Angliában élni egy évet, és olyan szívmelengető látvány volt, amikor a kis iskolás gyerekek mentek az utcán egyenruhában, és volt közöttük mindenféle származású gyerek :)

2010. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!