Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt más is, aki zsidó...

Van itt más is, aki zsidó származású?

Figyelt kérdés
Hogyan bírjátok elviselni, hogy ennyire gyűlölnek minket? Tudom, hogy nem kellene foglalkoznom a gójok véleményével, de el vagyok keseredve. Soha senkit nem bántottam én se, a családom se!
2011. nov. 11. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ne is foglalkozz a gójok véleményével.

engem se érdekel a zsidók véleménye.

2011. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Látod..

"tudom, nem kellene foglalkoznom a gójok véleményével.." - kérlek, olvasd mégegyszer, mit is írtál. Ez egy hihetetlenül visszatetsző, rosszízú mondat, amelyben - tudom, nem szándékosan - megbújik au előítéletes lefitymálás. Valakinek a véleményével ugyanis akkor nem foglalkozunk, ha az illető nem számit, nem tényező, nem "üti meg a szintet". Tökéletesen elhiszem, hogy sem te sem a családod nem bántottatok senkit - de akkor nem is tudom elképzelni, hogy bárki bántott volna téged és titeket. Buta, rosszindulatú ember meg sajnos van..Na, annak a véleménye valóban nem számít, ha "gój", ha nem.


Ami engem illet, senki sem tud lebeszélni arról, hogy egymás véleménye..számít. Oda-vissza. Van annak civilizált módja, hogy kimondjuk, esetleg kritizálva - mert miért ne? - de nem lebecsülve, sértve az embertársainkat. Így gondolod te is?

2011. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nekem vannak zsidó ismerőseim, Izraelben is éltem, de a gój szót sosem használták. Te miért használod?

Egyébként teljesen megértem, ha eleged van az antiszemitizmusból. Nekem is, pedig nem vagyok zsidó. Viszont a kérdésed alapján eltöprengek, valóban zsidó vagy-e és ha igen, mennyi idős....

2011. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy általában gyűlölnek, úgy általában titeket?

Azon túl, hogy nem igaz (itt vagyok én ellenpéldának) elgondolkoztál már azon is, hogy konkrétan valaki ezt konkrét személyre nézve miért teszi?

Idéznék egy zsidó származású magyar írótól. Talán ráismersz, csak a végét írom: ... aki ezen elgondolkodik, és ügyel rá, hogy gondolatai közben ne kalandozzanak össze vissza, nagy dolgoknak juthat a nyomába.

Legfőbb igazság, amelyet mindig szem előtt tartok.

2011. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem pedig kérdező, te egy antiszemita vagy, aki zsidónak állítja be magát, és olyat ír direkt, ami miatt lehet támadni.
2011. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


nem tudom..nem hiszem. Lehet ez egy nagyon fiatal lány/fiú egyedi konfliktusa is - vagy egy "felmérő" kérdés, minden különsebb pro- vagy anti- felhang nélkül.

(Második voltam)

2011. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen. Van itt zsidó is - aki nem nézi le a 'goj'okat, ami mellesleg héberül annyit jelent, nép. És, ha tényleg zsidó volnál, nem használnál magyarításban SEM hosszú ó-t. És nem gyűlölnek. Ha normálisan viselkedsz, nem gyűlölnek. //am az első hozzászóló 'lefitymál' szava nekünk kicsit mást jelent :D:D
2011. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne törődj más véleményével,én sem törődök vele.
2012. máj. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pietrosol ***** válasza:

"Ne törődj más véleményével,én sem törődök vele."


Tehát a környezeted által tartott tükör nem számít!


Gratulálok,elérted a seregélyek szintjét!

2012. máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8.vagyok

Ja hogy szerinted foglalkozni kéne azzal,hogy mit üvöltöznek a rasszista állatok,meg,hogy zsidóznak a parlamenteben? Tudok rajta valamit is változtatni? Mert,ha tudok akkor hallgatom a javaslataidat.

2012. máj. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!