Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves fiú 87 cm! Tényleg baj...

2 éves fiú 87 cm! Tényleg baj van?

Figyelt kérdés

Én alacsony vagyok, 155 cm, a férjem 178 cm. A védőnő most volt a 2 éves vizsgálaton nálunk és azt mondja elmaradott a magassága a kortársaihoz képest. Minimum 90 centinek kellene lennie, de inkább 95 és ezt most figyelni kell.

Most el vagyunk keseredve. Tényleg elmaradott? Férjem van kibukva a legjobban, neki a nagy félelme, hogy 160 cm lesz a gyerek. Legjobb barátja annyi és látja a hátrányait.


2022. aug. 23. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Megnyugtatásképp,apám 158cm,muter 154cm.Középsuli 1 osztályban 149cm voltam 49kg.Azthittem pici maradok,nagyon stresszes volt férfiként.Mire végeztem a sulival 187cm és 88kg voltam.Happy and..
2022. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Mit számít hogy mekkora egy 2 éves gyerek??Ám ha figyeled jobban nő??90cm kellene legyen de csak 87cm.Szerintem az a 3cm nem a világvége..Amúgyis kamaszkorban nő meg...
2022. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2 éves lányom 84cm magas és 10kg. A védőnő egy szót nem ejtett a méreteiről, látja rajta, hogy egészséges, aktív, jókedvű. A termete lényegtelen, nem marad ekkora úgyse. Szerintem te is állj hozzá így. Amúgy meg mi lenne, ha elmaradott lenne tényleg? Most nem azért, de a súlyán még csak-csak lehet korrigálni másfajta étkezéssel, de a magasságát mégis hogy befolyásolhatnád? Oké, figyeld, és? Mit kezdesz vele? Hagyjuk már. Majd megnő. Addig meg nyugi.


A férjed aggodalmát értem, de nem valószínű, hogy a gyerek pont 160 centi körüli lenne, a férjed is magasabb és a gyerekek nagy átlagban túl szokták nőni a szüleiket. Na meg ez genetika, szóval ha esetleg kisebb termetű maradna se tudsz mit kezdeni vele, hiába félsz, megnő, amekkorára megnő. De 160 centis fiúként is lehet boldog és teljes élete, szóval ezen aggódni halál felesleges.

2022. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

95 centinek?

Honnan jött ez a védőnő? Óriásországból?

[link]

Legörgetsz alulra és wow! Ki is derül, hogy a who statisztikái szerint a magasság mediánja (azaz a legtöbb gyerek ebben a korban) 87,8 cm.

2022. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem elmaradott, teljesen átlagos meg csak nem is alacsony.
2022. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A férjem kicsiként mindig sokkal alacsonyabb volt az átlagosnál. Anyósom a mai napig meséli, hogy azzal ijesztgették, hogy törpe növésű lesz. Mindenféle kivizsgálásokra küldték.

Jelentem, 190 centi, és kutya baja 😄

2022. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Még csak nem is alacsony. De ha megnyugtat a férjem 170 cm, mégis sok nő oda van érte, még a nála jóval magasabbak is. Volt már 180 cm-es barátnője is. Ha nem aggódtok ezen, a gyerek sem fog. El kell fogadni és kész. De tényleg tök normális szerintem. Majd 14 évesen 2 hónap alatt nő 20 cm-t :D
2022. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Tök átlag. A védőnők többsége hülye, szakmaiatlan. Én kész vagyok tőlük. Egy normálissal nem találkoztam még.

[link]

És ha egyébként elmaradott lenne, mit tudnál csinálni? Semmit. Elfogadnád, hogy ő ilyen. Majd nő a saját ütemében.

2022. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen rendben van a fiad. Tekintve, hogy te alacsony vagy, a férjed sem magas, így ez egyszerű genetika. Ettől még nem lesz feltétlenül 160 cm a gyerek, max. nem lesz 185 cm sem, de még ez sem biztos.

A fiam anno 2 évesen 95 cm volt, most 10 éves és már 156 cm magas.

A kislányom most 2 éves, 92 cm magas. Semmi meglepő nincs ebben, mivel mi is magasak vagyunk a férjemmel, tehát ez is genetika. Ez ilyen, ráadásul ezzel nincs is mit tenni.

2022. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
A lányom másfél éves lesz, kb. 86 cm, de akkora, mint a két éves kis barátnői, pont a múltkor néztem, hogy ez majdnem a 97-es percentil a who szerint, szóval ő a magas. Mindig meglepődök, amikor találkozunk más idősebb gyerekekkel, akik vele egyformák, aztán rájövök, hogy amúgy mi vagyunk a magasak (nálunk mindenki 175+ a családban, anyai-apai oldalról). Úgyhogy ne aggódj, a védőnőd hülyeségeket mond.
2022. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!