Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka-gyes+táppénz? Mikor,...

Munka-gyes+táppénz? Mikor, hogyan, mennyiből jár?

Figyelt kérdés
Szóval,ha gyes mellett dolgozom és a gyermekem beteg jár a táppénz? Ha jár valóban minimál bért veszik alapul a táppénzhez? És ha a nagyobbik(óvodás)gyermekem beteg,akkor mi a helyzet? Mert ugye a kicsi után jár alanyi jogon a gyes,de még a nagy is "kicsi".És ha én magam vagyok esetleg beteg? Hivatalosan egyedülálló vagyok,apa nem mehet gyesre.
2010. szept. 24. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyes mellett dolgozol, akkor fél évig úgy mehetsz táppénzre a gyerekkel, hogy akkor a minimálbér után kapsz táppénzt. Ha te vagy beteg, akkor a rendes béred után. Azt nem tudom, hogyha a nagyobbik gyerek beteg, akkor mi van, mert én most megyek vissza az első gyerek után dolgozni és ezt ezért tudom ilyen biztosan. Külön felhívták a figyelmem, hogy úgy vegyem ki az összegyűlt szabijaimat, hogyha a kicsi beteg, akkor vagy szabit veszek ki, vagy oldjam meg másképp (nagyszülők).

Gyest csak az egy gyerek után kapsz, mindkettő után csak a családit kapod. Hiába van két kicsi, két ellátást nem lehet igénybe venni.

2010. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azt hogy még a nagy is "kicsi",csak arra értettem,hogy még azért ő is könnyen elkap minden félét az oviban,még ő is sokszor kevéskéket betegeskedik.De mivel a kicsi után igénylem a gyest a nagynak ehhez "semmi köze",vajon ekkor is a bérem után kapom a táppénzt?Ennek még utánna nézek.

Nagyszülők nálunk még aktív dolgozók,ők sem tudnak otthon maradni a gyerekekkel,meg hát ha beteg a gyerek nem is szívesen hagynám senkire.Hát nem lesz könnyű az biztos,januártól kezdjük a bölcsit.

2010. szept. 24. 14:31
 3/5 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy a fél évet hogy értsem?Összesen fél év,vagy az 1éves gyes időtartama alatt az első fél évben?

Bár isten őrizz,hogy addig és annyit beteg legyen a gyermekem!

2010. szept. 24. 14:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja tényleg! De hülye vagyok, ha már a nagy ovis, persze, hogy nem kapsz utána gyest... :D Na, szóval ha a nagy beteg, akkor nem tudom hogy mi alapján számítják a táppénzt, a minimálbér vagy a rendes bér szerint. Amikortól állományba visszamész, onnantól ketyeg a fél év. Tehát nálam úgy működik, hogy aug. 30. óta szabin vagyok és ha most fél éven belül a gyerek megbetegszik, akkor szabit tudok kivenni, vagy az apukája, vagy a nagyszülők (az én anyukám is dolgozik, párom szüleire meg nem bízzuk a gyerkőcöt, ők idősek). Nekem annyi a szerencsém, hogy mi október 4-től kezdjük a bölcsit, de én csak nov. 22-én megyek dolgozni, így hagyok arra a kb. másfél hónapra az évből 8 napot, remélem nem lesz baj. Januártól meg ott a köv. teljes évi szabim, de akkor már csak 3 hónapot kell kihúzni amúgy is, remélem addigra megerősödik a szervezete és nem lesz beteges. Eddig nem volt.
2010. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Jó egészséget nektek,bízzunk benne,hogy nem lesz szükség táppénzre menni,legalábbis csak keveset. Első sorban gyermekünk egészségével ne legyen baj és másod sorban anyagilag könnyebb legyen.
2010. szept. 24. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!