Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha vegyszer került a kisfiam...

Ha vegyszer került a kisfiam szájába, milyen tünetekre kell odafigyelni, ami bajt jelezhet?

Figyelt kérdés

Egy kis hideg zsíroldó ment a 2 és fél éves kisfiam szájába/ szájára, nem láttam pontosan, hogy hova. Azonnal kiöblítettem a száját, és mutattam neki, hogy köpjön, ezt meg is tette párszor. Nem látok semmilyen irritációra utaló nyomot, pirosságot a száján, se a nyelvén. Kb egy órája történt az eset, azóta evett, ivott, jókedvű.

Milyen tünetek esetén forduljak orvoshoz?


2022. aug. 23. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

ne reagáld túl. megtettél mindent amit kell, azonnal nem lett semmi tünete, később sem lesz.

relax 😊

2022. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk én azonnal felhívtam volna az orvost vagy az ügyeletet és nem itt kérdeztem volna...


Az sem világos nekem, hogyan került a gyerek vegyszer közelébe...


De hogy a kérdésre is valaszoljak: hívd fel az ügyeletet és mondd el, hogy mi történt, mert mi innen nem látjuk a gyereket, de ha látnánk is, akkor sem a gyakori népe fog tudni orvosi szakvéleményt adni!

2022. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindegy, hogy mennyi. Ha csak ràfröccsent az, amit hasznàltàl, es rögtön öblítetted, akkor nem lesz baja. De ha belnyúlt ès lenyalta, vagy beleivott, akkor vinnèm orvoshoz.

Off: ilyen környezetszennyező ès veszèlyes vegyszert jobb lenne egyàltalan nem hasznàlni. Bàrmi letakarìthatò màssal is.

2022. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2, most este 7 körül történt az eset, a gyermekorvos már bezárt, az ügyelet még nem nyitott ki, mert az meg 8kor nyit. addig meg láttam, hogy semmi baja, nem akartam őket hívni.

azért a gyakori népét kérdezem, mert érdekelnek más tapasztalatai. ha valami gyanúsat látnék, nyilván most is felhívnám az ügyeletet, de egyelőre boldogan viháncol, remélem ha lefektetem aludni, sem lesz semmi.

úgy történt amúgy hogy én háttal álltam neki a konyhában, kivette a mosogató alól a flakont, ez ilyen fújós cucc, és fújt egyet belőle a szájára.

2022. aug. 23. 20:56
 5/16 A kérdező kommentje:
3 tudom, én is utálom, most visszazártam rá a biztonsági zárat, nem is értem, miért nem volt elfordítva. tudsz helyette valami mást ajánlani? tűzhely tisztítására használom, de utálom még a szagát is.
2022. aug. 23. 20:57
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A hideg zsiroldo tényle alattomos háztartási vegyszer, de mivel baromi rossz íze van és nagyon irritáló és általában spray kiszerelésben van, így szinte kizárt, hogy olyan mennyiséget fogyasszon belőle a gyerek, ami mérgezeshez vezessen.

Súlyos emésztőrendszeri tüneteknél erős fájdalom, izzadás, a has keménysége lenne megfigyelhető.

2022. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj az utolsó által leírt tünetekre. Holnap meg hivd fel a gyerekorvost, ahogy leirta nem hiszem, hogy önszantából nagy mennyiség kerülhetett a szájaba mert az ize nem jó, meg ahhoz, hogy sok jojjon belole erosen meg kell huzni a fogót, talan még ehhez k
2022. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Van egy telefonszam, Pesti, ahol minden ilyen mérgező dologra tudják h mit kell tenni. Én 2x hivtam fel, egyik eset sem volt vészes, de megnyugtattak. Megprobalom kikeresni
2022. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Ja ez a Heim Pál gyermek toxikologia. Tényleg akármikor fel lehet őket hívni, elmondod mi van a cimkén, és mi történt. És ők elmondják a teendőt, h sos doki vagy megfigyelés otthon vagy vaklárma
2022. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kisfia egyszer a wc-ből kapta ki azt a belenyomós zselé szerű pöttyöt. És megette. De ott az egész szája zöld volt és illatos. Ők bementek a kórházba, éjszakára bent is tartották, de szerencsére nem lett tőle baja.

Szerintem egy fújástól egyenként nem történhet nagy baj. Azért az szerencsére nem olyan mennyiség. De ilyen esetekre tényleg legyen kéznél egy telefonszám, ahol az ember tud érdeklődni.

2022. aug. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!