Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kellenne el ennem TÁP...

Mikor kellenne el ennem TÁP pénzre? Egy nagyon olajos környezetű gyárban dolgozom. Vagyis a gyár kellős közepén egy irodában. Űlő munka nincs kifejezetten nagy hajtás, de a kinti olajos, vegyszeres, kémiai rozsda egyértelműen bejut az irodába.

Figyelt kérdés

Szeretem a munkámat, jól fizet, szeretem amit csinálok, de mégis csak a gyermekemről van szó. Jelenleg még nagyon az elején vagyok, de véletlen sem akarok bármi problémát. Ezen felül, eléggé stresszes az életem, Anyósom vegstadiumú rákos, hozzá költöztünk, és rengeteg energiát kivesz az Ápolása... A babát már az állapota kiderulese előtt is szerettük volna, így semmi esetre nem jön az szóba, hogy "most nem alkalmas elvetettem"

Köszönöm a válaszokat.

3 hetes vagyok.


2019. márc. 29. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, én majdnem ebben a helyzetben voltam, egy festékes munkahely közepén ültem egy ablaktalan irodában. Mondjuk az én főnökeim előre szóltak, hogy a minkavédelmis nem fogja engedni (sem ők), hogy maradjak, ha kiderül a terhesség. Mivel már volt egy sikertelen terhességem, így meg akartam várni a 12.hetet, de nagyon rosszul voltam, így a 10. hétig húztuk.

De volt olyan kolléganőm, aki már s 6.héten elment táppénzre.

Az mit jelent amúgy, hogy 3 hetes? Ezt honnan számoltad? Ha késik az már eleve4 hét nem?

2019. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A terhesseget az utolsó menstruációtol számítja így igen az 4.de nálam szinte biztos, hogy mikor estem teherbe. Őszintén szólva Május 1-el szeretnék elmenni.. Nem korai?
2019. márc. 29. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnak az állapotodnak megfelelő munkakörnyezetet felajánlani, akkor nem táppénzre kell menni. Fel kell menteni a munkavégzés alól és jár az alapbéred. Nagyon sokan ezt nem tudják. Nézz utána, jobban jársz anyagilag.
2019. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Amint az orvos is megerősíti az élő terhességet, és úgy érzed, akkor elmehetsz. De 4 hetes vagy. Van már pozitív teszted?
2019. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, 4 is van! :)
2019. márc. 29. 10:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Ennél jobb munkakört nem tudnak nekem felajanlni, de a nagyobb problémám az, hogy teljes munka időn kívül, Anyósomat ápolnok kell ezen kívül pedig iskolába járok. A 3 sok együtt, Anyósomat nem hagyhatóm, iskolát nem fejezem be. De ez a pörgés (suli heti 12 óra) +háztartás pluz munka nagyon nagy pörgés és "normál" állapotban is megterhelő. Én pedig nem merek kockáztatni.
2019. márc. 29. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Érthető, bár anyósodat is rendezhetné más, mert te egy újszülött mellett nem fogod tudni. Majd mikor egyszerre sírnak a kajáért, meg tisztába kell tenni őket, ez jusson eszedbe.
2019. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

A felmentés pont azt jelenti, hogy nem kell bejárnod dolgozni az egészségtelen környezetbe. Annyi a különbség, hogy nem a picike táppénzt kapod, hanem az alapbéredet. De végülis nekem mindegy.

A családnak pedig össze kéne fogni: egy végstádiumú rákos beteg otthoni ápolása nem kismamának való feladat. Hogyan fogod pl. emelgetni majd nagy hassal, ha szükség lesz rá. És hogy fogod ápolni, ha mondjuk terhességi rosszulléttel fogsz küzdeni? Ezt még nem tudhatod, a tünetek még csak pár hét múlva jönnek majd elő, ha lesznek.

2019. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az Anyosomnak rajta és a paromon kívül nincs senkije.. :/ illetve sajnos... Nem jósolnak neki annyi időt, a párom mindenben segít, én nem emelem mióta kiderült, viszont magára nem hagyhatjuk.
2019. márc. 29. 15:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha egyszer valaki olvassa azonnali táppénzre vették fel!
2019. ápr. 13. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!