Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a csok,babaváró miatt...

Csak a csok,babaváró miatt szültök gyerekeket?

Figyelt kérdés
Más is elmesélné a történetét?Mi megkaptuk babavárót és csokot is,9 hônapos küzdelem volt,6 hónap várakozás a házra,amit egyszer láthattunk,és lehet elveszítjük,2 és fél millió megy üresbe az eladónak,100 oldal aláírások,párhetente,annyi mint a terhes vizsgálatok és 9 hónap alatt egy baba megszületik,az hogy végül megkaptuk a házat,jobban sírtam mint egy gyerekszületésnél.közben albérletet (8 év alatt 5 albérletben voltunk már)otthagytuk apósnál,anyámnál szenvettünk.esténként sírtam. Azt mondtuk hogy ismerőseink kapcsolata nem bírta volna ki ezt.barátnőm megért mert testvére és felesége is majdnem szétmentek,ők is küzdöttek.mi is megkaptuk másoktól,hogy a csok miatt vállalunk gyereket,( van egy ő már nem számít bele,még kettőt ígértünk). Gyerekkori ismerőseim tudják,hogy már gyerekkoromtól 4 gyereket akartam,még pasim se volt( egyke vagyok,férjem még le is alkudta 3- ra,de még csok se létezett),aki átment ezen tudja,hogy nem akárkinek adnak csokot,azok felérik ésszel,hogy nem éri meg gyereket vállalni ezért.sőt még a párkapcsolatra is káros,ha nem erős kapcsolat,azok nyilván bele se vágnak.de aki megküzdötte ezt a 9 vagy több hónapot,azok meg is érdemlik. Több családi barát is beszólt ha nem születik gyerek ,fizethetjük a 4- szeresét stb.és pont azok irigykedtek,akik mindjárt kifizetik a házat,mert sokat keresnek,pár éve annyiért vették babaváró nélkül,mint mi így.szóval ugyanannyi,neki szülni se kell érte,másiknál meg örökölték,de nekünk semmi segítség és ezt is irigylik...ti milyen ismerősöktől hallottátok,hogy csak azért lesz gyerek" ..és hogy alakult a ház és a gyerekek? Meséljetek. Aki csak ismer babavárósokat az is mesélhet,hogy alakult.
2022. aug. 25. 13:29
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Már a fél év alatt is annyit emelkedtek az árak,hogy ha elbukjuk,nem kapjuk a hitelt,és még 2,5 mill. Megy üresbe,már nem tudtunk volna abba városba költözni csak lejjebb". Ami munka szempontjából gáz lett volna
2022. aug. 25. 13:32
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Itt a példa hogy minden hülyének adnak csokot.

Az írásod egy katyvasz, összeszedetlen szr.

2022. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
nagyon rossz (félreérthető) a kérdésfeltevésed, szerintem fogalmazd át
2022. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Most kinek magyarázkodsz? Igen, sokan megkapják, hogy a pénz miatt írnak alá háromra, de egyébként függetlenül attól, hogy eredetileg, 0 gyerekkel hányat képzelt el magának, felelőtlennek tartom, aki úgy aláír, hogy 1 sincs. Egyrészt, mert amíg egyet sem nevel, honnan tudja, hogy elbír hárommal?

Hogy a kapcsolatuk egyáltalán kibírja-e addig, arról nem beszélve, hogy mi van, ha nem esik teherbe?

Én találkoztam lombikozás közben olyan huszonéves csajjal, aki mindenre aláírt a férjével, aztán görcsöltek rendesen, mert már az első sem akar jönni.


Szóval én inkább a felelőtlenséget látom ebben, a naivságot, minthogy azt merném állítani ismeretlen párról, hogy a pénzre mentek.

Inkább az van, hogy fel sem mérik, mire vállalkoztak. Ezért fikarcnyit sem fogom sajnálni azokat, akik így vagy úgy, de belebuknak a CSOK vagy a Babaváró visszafizetésébe.

2022. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%

Könyörgöm, ne szülj több gyereket, amíg nem találsz hozzá elegendő entert és szóközt, ami kitart életük végéig! Őket nem akarod ennek kitenni, hidd el.


A feléig bírtam elolvasni, nagyrészt azt se fogtam fel...

2022. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
63%

naná, pont az ilyen buta semmirekellőket nézzük le, mint te:

halomra gyereket a pénzért

akárhogy magyarázod is, akkor is az a vége, hogy a csokra szülsz, mert anélkül egy kölköt tudtok csak eltartani

2022. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez egy tök kamu kérdés. Milyen több 100 oldal aláírások és 6 hónap várakozás? Nálunk semmi ilyen nem volt.
2022. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem :)
2022. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Mi 9 hónap, mi 6 hónap, mit veszítetek el????


Igen, mi felvettük a babavárót, ami 30 nap alatt megvolt, ehhez hozzáraktuk az öneröt és megvettük a házat.


Senki nem mondta hogy ezt nem kell fizetni.


Ha megkaptátok a házat, akkor mi a gond? Miért nem fizetitek?

Full katyvasz amit írsz.

2022. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%

Az a szomorú (nekem), hogy minket is egy kalap alá vesznek azokkal, akiknél azért lesz 3 mert csak akkor kapnak elég hitelt 🙄. 3 gyereket nehezebb felnevelni, mint a magasabb törlesztőt fizetni egy gyerekkel. Pláne ha amúgy egyet tudnának/akarnának max, de kell még a plusz 2. De cserébe meg hallgathatom, hogy miért nem vettünk fel semmit (se csok, se babaváró. Pedig akkor vezették be a babavárót amikor a legkisebb született), a kicsire megkaptuk volna a 10millát. Jah aztán meg a nyakamban egy lakáshitel (alacsony törlesztős szerencsére, nem kellett sokat felvenni), plusz babaváró hitellel, mert az is hitel neveljek hármat fel.

Ha meghallják, hogy 3 van egyből megkapjuk, hogy jahh hát kellett a csok mi? 🤦🏼‍♀️ Ha elmondom, hogy nem, nem vettünk fel semmit akkor hitetlenkednek vagy lehülyéznek, hogy miért nem, kapunk/kaptunk volna egy vagon pénzt 😑.

2022. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!