Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiúknak én kicsi pónim-játé...

Kisfiúknak én kicsi pónim-játékkal tapasztalat? Mennyit játszottak vele?

Figyelt kérdés

Nem alkalomra lenne, csak 1-1 darabot gondoltam, mert a kicsinek megtetszett az egyik barátainknál. 6 és nemsoká 3 évesek. A 6 éves már régóta mondja, hogy nem akar lányos dolgokat (rózsaszín, lila), mióta az oviban sajnos ezt erősítették benne, illetve vannak olyan játékai, amikre negatívan mondja, hogy az kicsiknek való, de mégis játszik vele, ezért gondoltam, hogy neki is vennék egyet. Nem a ledrágább, legnagyobbat.


Tapasztalatok érdekelnének, hogy a ti fiatok mennyi idős, és játszik-e kifejezetten lányoknak célzott játékokkal? Gondolom, ahol vegyespáros van, ott nagyobb eséllyel van ilyen tapasztalat, de különösen érdekelne olyan család tapasztalata, ahol nincs kislány, csak mondjuk unokatesó, vagy barát, akinél látta, megtetszett, és kapott/vettetek neki. Hány éves volt a fiatok, és mennyit és hány éves korig játszott vele?



2022. aug. 29. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Megmondta, hogy nem akar. 6 éves. Mit nem értessz ezen?
2022. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Három fiunk van. Az egyik fiunk szinte csak lányos dolgokkal játszott, volt póni, baba, kis konyha stb, kedvenc színe pedig a rózsaszín volt. Mi nem vettük el a kedvét még akkor sem, mikor az óvónő kiparancsolta a babakonyhából, hogy ott a fiúk nem játszhatnak. Aztán változott az érdeklődése 6 éves kora körül és a robotok felé terelődött a figyelme, azóta robot őrület van. Most 10 éves, a főzés továbbra is nagy kedvenc, a macskákért rajong és a csajozásban is egyre több a sikere (saját maga által sütött sütivel hódít a suliban és a játszótéren is).

Szerintem a fiad már el tudja dönteni, hogy szeretne-e pónit vagy sem. Ha mégis megtetszene neki akkor venni még mindig lehet... Nekünk is volt egy rakat, de végül a fiam elajándékozgatta a barátnőinek vagy azok tesóinak.

2022. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlom a Schleich márkát, én vettem már lovat, gyönyörűek, és nem feltétlen lányosak mint amit ugye ellenez az idősebb fiad.


[link]


Őszintén nem tudom kapható-e Magyarországon, de ha igen, ez egy jó vétel.


Én most épp olyan játékot keresek a fiamnak, ami nem barbie (nem lenne amúgy bajom vele, csak olyan divat orientáltak a barbiek) de valamiféle figura ami nem egy filmhez, meséhez közhető, meg nem katona fegyverekkel.


De annnynira igénytelen némelyik pl tűzoltó figura. Próbáltam valamiféle kaland figurát nézni, mert szereti a dínókat, de az meg mind Jurassic Worldös és csak drága, cserébe ronda, mert a márkáért fizetsz...

No mindegy, majd találok valamit.

2022. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsosorban a majdnem 3 evesnek vennem, nem a nagynak, de ismerem, fog neki is kelleni egy, ha a kicsi is kap, igy volt ez a babyhavioros mesemondo tunderplussnel is.
2022. aug. 29. 14:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, es olyat, aminek van szore, es elenk szine (ezek tetszettek a kicsinek).
2022. aug. 29. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is mindenből dupláztak anyáék vásárláskor, egy fiú egy lány vagyunk, és úgyis mindig kellett egy olyan ami a tesónak van... ha a kicsi szeretne pónit, a nagy meg éppen nem, de te tudod hogyha már kézben lesz a ló, akkor azonnal kell egy nagynak is, akkor miért akarsz magadnak extra fejfájást okozni azzal, hogy nem veszel eleve kettőt?
2022. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig úgy volt, és én is úgy csinálom a gyerekeimnél, hogy az egyik kap egyféle játékot és közösen játszanak vele. A fiam mondjuk kap autókat, a lányom meg pónikat. Eleve nem egy-egy darabot, hanem úgy, hogy jusson mindkettőnek. De pl babaházat, társast ilyesmit, azt mindig ketten kapják, nem külön valamelyik. Nálunk nincs megszabva, hogy fiús vagy lányos játék. Ha a fiam szeretne babát, akkor lesz neki, ha a lányom szeretne katonákat, akkor azt kap. Szerintem 6 meg 3 évesen már meg tudják mondani, hogy mit szeretnének 🙂
2022. szept. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!