Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szűlökról, akik fizikálisan bántalmazzák a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

#gyerek #fizikásisbántalmazás
2022. aug. 30. 08:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%
10. Ha én rácsapok a seggedre fizikai bántalmazásnak éled meg, vagy csak akkor nem számít ha egy védtelen és neked kiszolgáltatott emberrel teszed? Anyádnak is elvered a seggét ha demens lesz?
2022. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Amugy akik itt egy seggrecsapastol kiakadnak, azoknak vagy nincs gyereke, vagy ha van, akkor élettelen nyomi kihaennem-eket nevelnek majd fel..
2022. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12. Van gyerekem, sosem vertem, pofoztam, csapdostam a kezére, fenekére és normális, kedves, okos gyerek lett belőle. Persze lehet könnyű gyerekem van, amit mindig megkapok egyébként is, vagy talán nem csapdostam, nem bántottam és nem lett idegbeteg. 🤷‍♀️ Messzebb megyek engem sem vertek és két diplomám van és boldog családom. Rengeteg másik út van, javaslom tanulj a témában, és ne a gyerekeden vezesd le a frusztrációd. Tudom, neked sem tanították meg, csak elverték a segged, de ez nem megoldás.
2022. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13, sajnállak
2022. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Először definiáld, mit értesz pontosan bántalmazás alatt. Mert egy-egy megérdemelt fenékrecsapás vagy nagyobb gyerek esetén neadjisten pofon számomra még nem bántalmazás kategória. Nyilván nem ilyenekkel kell nevelni alapesetben, de van olyan eset, amikor a gyerek túlmegy egy határon, és ha 18 év alatt (amíg nagykorú lesz) kétszer elfenekelték meg kapott három pofont, az messze nem egy bántalmazás kategória.
2022. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16%

14. Én is a gyerekedet drága. Ha viszont változtatnál és nem nyomorítanád meg őt, ahogy veled tették, tudsz változtatni és az a legerősebb jellemre vall.


15. Számodra. Számomra és a büntetőjog számára meg az. Elsősorban bántalmazás a fizikai erőszak minden formája (kézre, seggre csapás) de ugyanolyan káros, ha nem károsabb a lelki erőszak is. Most a testi fenyítésről van szó. Én úgy gondolom, hogy egy gyenge jellem végső fegyvere a fizikai erőszak. Mégegyszer megkérdezem, a demens anyádnak is rávernél a seggére? A helyzet ugyanaz, az agyi képességei nem elegendőek ahhoz, hogy megfelelően viselkedjen. Miért oké a gyerekedet verni és miért nem oké anyádat?

2022. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11-es, elég nagy baj, hogy morális értelemben nem tudsz különbséget tenni egy beteg felnőtt és egy hisztis gyerek között.

De ennél nem is érdemel többet ez a téma.

2022. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16# A gyerek nevelő célzattal kap életében egy-kétszer egy pofont, amikor más nem használ és nagyon rászolgált - egészséges gyerek felfogja, hogy túlment egy határon és tanul belőle.

Demens felnőtt esetén egy pofonnak nincs semmi haszna, nem fogja felfogni, hogy túlment a határon és nem fog tanulni belőle.


Légy szíves idézd be, mit mond a büntetőjog pontosan erről a témáról. Mert én még precedensként sem hallottam soha olyan esetről, hogy pl. egy pofon miatt egy szülőt jogilag felelősségre vontak vagy pl. elvették volna a gyerekét bántalmazás címén.


Az állatvilágban nincs utódnevelés bizonyos mértékű fizikai agresszió nélkül - ilyen formán tehát ez a természetes. És ne gyere azzal, hogy az ember felsőbbrendű, mint az állatok, mert az állatok nem teszik tönkre a bolygót, ahol élnek.

2022. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nyilván nem hallottál, hiszen ez otthon történik, a 3 éves pedig ritkán tesz feljelentést. Kezd el csapkodni a gyereket a buszon előttem, én szívesen megteszem a feljelentést. Egyébként az új ptk óta, 2005 óta tilos a gyermek mindenféle testi fenyítése - a pofon is -. 17 éved volt edukálódni, nem az én hibám ha nem sikerült. És miért más megverni egy beteg embert? Egy tőled függő személyt bántalmazol, aki védekezésre képtelen. Ha ti neveltek a pofonnal, mondjátok el nekem, miért nem pofoztok 16 évestől felfele? Hiszen nevelni őket is kell. Csak nem attól tartotok, hogy visszaüt? Látom a kommentekből, hogy titeket is vertek, ez a normális nektek és szívből sajnálom, őszintén. De igenis tehettek ez ellen, nem kell tovább vinnetek.
2022. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19# Nem volt okom ilyen témában edukálódni, a ptk nem a rendszeres olvasmányom. Nem írtam olyat, hogy én személy szerint neveltem pofonnal, nem kerültem olyan helyzetbe, hogy szükség lett volna rá. (Azt sem írtam sehol, hogy 16-tól felfele nem pofozunk.) Engem nem vertek, viszont a nagybátyámtól kaptam életemben talán három pofont kamaszként(!), amit piszkosul kiérdemeltem, és pontosan a jó irányba terelt. És képzeld el, hálával emlékszem rá és azokra a pofonokra is, mert a javamra váltak. Sokkal inkább éltem meg megaláztatásként a nem fizikai bántásokat, amiket az életben kaptam (nem a családomtól).

Továbbra is irreálisnak érzem, hogy egy pofont verésként és bántalmazásként tekintsünk, mármint ha aki kapta, az kiérdemelte. De amennyiben megteszed azt a bizonyos feljelentést bárki ellen, légy szíves, tájékoztass minket a per kimeneteléről.

2022. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!