Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szűlökról, akik fizikálisan bántalmazzák a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

#gyerek #fizikásisbántalmazás
2022. aug. 30. 08:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
20. Mint mondtam, ezek a bántalmazások sosem a nyílt utcán történnek, vajon miért? Mert tudják az elkövetők, hogy megvetnék érte, még ha a büntetőjogi következményekkel nincsenek is tisztában. Nem értem a gúnyos hangnemet, te kérted, hogy hivatkozzam meg, megtettem. Akkor min vagy felháborodva? Az, hogy hálás vagy a pofonért az áldozati mantra. Ajánlom figyelmedbe Gyurkó Szilvia írásait, aki a témában igen jártas. Normális, hogy azt érzed hálásnak kell lenned, de az igazság, hogy nem a pofontól lettél normális ember, hanem annak ellenére. Van aki nem ilyen szerencsés. Azt pedig korábban is írtam, hogy a nem fizikai bántalmazás is ugyanolyan káros, de a kérdés nem erről szólt. És teljesen mindegy te irreálisnak tartod-e. A gyermekpszichológusok, a büntetőjog és a tudomány egyértelműen nem tartja annak. Rengeteg kutatás született a témában, persze nem merek küldeni, mert azt is csak kigúnyolnád. És megígérem neked, ha egyszer az utcán azt látom, hogy bárki bármilyen másik embert bántalmaz mindig rendőrt fogok hívni ;)
2022. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21. "Az, hogy hálás vagy a pofonért az áldozati mantra." Persze, mert te ismersz és ott voltál, tudod, mi és hogy történt pontosan, és milyen volt a viszonyom végig a nagybátyámmal. (Na ilyen, amikor gúnyos vagyok, nem mint a 20-ban. Gúny off.)


Elhiszem, hogy sokat olvastál a témában, de nem hiszem, hogy olvasmányok alapján pár leírt sorból lehetne kielemezni egy embert ilyen szinten, hogy amit állítok, az szerinted "áldozati mantra". Nagyon meg vagy győződve az igazadról úgy, hogy közben alig van bármi adatod a konkrét történtekről. Konkrét példa erre, hogy gúnyosnak ítélsz meg úgy, hogy nem is ismersz, nem hallod a hangsúlyomat, és eszedbe sem jut, hogy félreérthetsz, és nem gúnyosnak szántam valamit. Pedig írásban elég könnyű félreérteni dolgokat, főleg egy ilyen platformon, mint ez.

Nem ragozom tovább, a kérdező véleményeket kért, azt hogy mi mit gondolunk, tehát ilyen értelemben egyáltalán nem irreleváns, hogy én mit gondolok, még akkor sem, ha ez ellentétes a büntetőjoggal. :)

2022. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!