Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan élitek meg, amikor...

Hogyan élitek meg, amikor komolyabb kockázatot vállal a gyerek?

Figyelt kérdés
Életkorához mérten gondolom a komoly kockázatot. pl. 7-8 évesen egyedül akar iskolába menni, vagy 15-16 évesen extrém sportot próbálna ki, 20 évesen meg külföldre költözne stb. Ezek csak példák, helyzettől is függ, mi számít komoly kockázatnak. Ebben a kérdésben az számít komolynak, amit annak élsz meg. Amibe nehezen törődtél bele, vagy esetleg tiltottad is, ha még lehetett.

2022. szept. 5. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Örülök neki.

Nem életképtelen szobanövénynek nevelem a gyereket.

2022. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ezek közül melyik és miért jelentene komoly kockázatot?
2022. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezek csak példák. Az a komoly kockázat, amit annak tartasz.
2022. szept. 5. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Ezek nem azok, és ha valaki azt úgy éli meg, hogy a gyerek kimegy az utcára, ott a szülöt kellene kezelni
2022. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Képzeld el, NÉGY gyerekem van, ugyan már nem egész kicsik, de ettöl még hagytam öket fejlödni, ha nem engeded egyedül közlekedni, sosem lesz belöle önálló ember. De ez érvényes minden másra, nem CSAK a közlekedésre.

Amíg olyan kicsi volt, hogy "izgulni" kellett volna, addig nem mehettek egyedül, de iskolás korra megtanulták, hogy kell, akkortól meg nem kellett izgulni.

2022. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ezek nem azok..."


Most már tudom, hogy neked mi a nem komoly. De a kérdésem az volt, hogy mit tartasz komolynak és hogyan éled meg.

2022. szept. 5. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem tudom, eddig nem volt olyan, amit annak tartottam volna. A gyerekeim tudják, meddig tudnak valamit biztonságosan megtenni, tiltani meg nem tiltottam nekik semmit, legfeljebb megbeszéltük, miért nem tartom jó ötletnek.

Egy dolog volt, amit ennek ellenére kettö gyerek kipróbált, a dohányzás nagykorúként, de kis idö múlva abbahagyták ezt is minden beleszólás, vagy tiltás nélkül.

Ami szerintem kimerítené a kockázatos témát, ha egy 10-15 éves egyedül vezetne egy autót forgalomban, de erre értelemszerüen nem kerül sor.

2022. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.


Jöhetnek még másoktól is, szívesen várom. Ez egy szubjektív kérdés. Egyéni élmények, egyéni látásmódok érdekelnek. Nincs haszontalan válasz.

2022. szept. 5. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gimis koromban kezdtem lovagolni, de anyám annyira féltett, hogy kitett a lovarda előtt és elment, látni sem bírta. Nem tiltotta, de rettegett. Aztán amikor kezdte feldolgozni, eljött megnézni. Pont aznap estem le először a nyeregből. Pánikolt. Nem esett bajom, rögtön visszaültem, de neki évekbe telt közeledni a sporthoz. Én az 5 éves lányomat felteszem a lovam hátára és tanítom. Idegen lovon nem tenném, de itt azért csökken a rizikója. A fiam szeret biciklivel mindenfélére felmenni, nála erre készülök és veszek könyökvédőt meg sisakot.
2022. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Én pl. Amerikába szeretnék kimenni, ha nem is odaköltözni, legalább 1 hetet ott tölteni üdülni.

De anyám nagyon ki van akadva. Nem ellenzi inkább csalódott.

Sajnálom, hogy vannak álmaim🙄

2022. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!