Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétnyelvű szülőpár gyereke...

Kétnyelvű szülőpár gyereke egy harmadik nyelvű országban nem zavarodik bele a nyelvekbe?

Figyelt kérdés
Például az apuka olasz, ezért csak olaszul beszél a kicsihez, az anyuka finn, ezért csak finnül, egymás közt angolul beszélnek, az összes gyerekfoglalkozáson szintén angolul beszélnek mások. Ilyen esetben a gyerek nem keveri a nyelvet egy mondaton belül?
2022. szept. 7. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De, előfordul a code-switching, de idővel megtanulja, kivel szemben melyik nyelvet haználja.
2022. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Eleinte igen, de elég korán megtanulják mind a hármat.
2022. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "trianoni" részeken a magyar emberek beszéltek pl.

magyarul, szlovákul és + valamilyen nyelv.

2022. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 nyelvű az ovis gyerekem, keveri még néha olyan esetekben amikor az adott szót nem ismeri csak a másik nyelven, akkor mondja a mondatot és azt az egy szót helyettesíti azon a nyelven amin ismeri. Ezek többnyire az ilyen nehezebb, komplikált szavak, ilyenkor el szoktuk neki mondani hogy van az adott nyelven és legközelebb már tudja. Profin váltogat egyébként, mindig tudja hol, kivel, milyen nyelven kommunikáljon és váratlan helyzetekben is azonnal átkapcsol, illetve szimultán több nyelven is tud velünk beszélgetni, fordítani is szokott.
2022. szept. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem értelmi fogyatékos, akkor nem. A gyerekek másképp tanulnak. Nem szabad problémát okoznia 3-4 nyelvnek.


Nézd meg például Gombos Edináékat. Angol nyelvű országban élnek, Edina magyarul beszél a gyerekekhez, emellé még a spanyolhoz is közül van az apjuk lévén. A lány kínaiul tanult az iskolában.


Egyébként normális országokban nem 10 évesen kezdenek nyelvet tanulni a gyerekek.

2022. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim magyarok, így otthon sokat hallottam a magyart. Svájcban nőttem fel, így a német és a svájcinémet az anyanyelvem lett a suliban. Kis koromban rengeteget jártunk össze olyanokkal, akik angolul, franciául és olaszul beszélnek. Ezáltal ez is ragadt rám. Nekem összesen 6 nyelv volt az első éveimben, de nem bánom. 3 éves koromig kevertem őket. 5 éves koromig franciául meg sem szólaltam, csak hallgattam, amit mondanak. Viszont jelenleg van 3 anyanyelvem, 3 nyelvet beszélek felsőfokon. A nyelvérzékem nagyon jó lett. Így pedig még további 8 nyelven alapfokon beszélek.
2022. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Egyébként én ezért szoktam mondani, hogy olyan nincs, hogy valaki azért nem tud egy nyelvet megtanulni, mert nincs nyelvérzéke. Aki a saját anyanyelvét képes megtanulni, az más nyelveket is.

Iskolában dolgozom, több cigány gyerekünk van. Remekül beszélik a saját nyelvüket és a magyart is.

2022. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!