Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett érdemes dajka...

Kisbaba mellett érdemes dajka vagy pedagógiai asszisztens képzésre járni?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz? Vagy már nagyon telített a szakma?

Van segítsed a baba mellett amíg tanulsz/ vizsgázol?


2022. szept. 15. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

7-es!

A pedagógiai asszisztens is érettségihez kötött.


Kérdező!

50 órás a szakmai gyakorlata mindkét képzésnek jelenleg.

Gondolom már az új szakmajegyzék szerinti képzést fogják indítani, ehhez még nem jelent meg konkrét határozat, de szerintem marad az 50 óra.

Javarészt mindenhol online zajlik a képzés, ráadásul nem nehéz egyik sem.

Üdv, egy oktatásszervező.

2022. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem lehet nehéz, egy sima 6 hónapos online tanfolyam, 51%on kell teljesíteni a vizsgákat + gyakorlat. Ez jobb esetben akkor is megvan csak egyszer elolvasod a tananyagot,és betippeled a válaszokat.

Csak akkor jelentkezz, ha ebben is szeretnél dolgozni, egyébként felesleges.

2022. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg 50 km-es körzetben nem is találok ebben a szakmában álláshirdetést. Pár hónappal ezelőtt több is volt. Ezért is vagyok tanácstalan, hogy nem túl telített a szakma?
2022. szept. 15. 19:01
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Most szerintem azért nem találsz, mert szeptember van, és betöltötték az álláshelyeket. De nagy a fluktuáció, mert tényleg kevés a fizu, pár hónap, és megint lesznek szabad helyek.

Ahol én élek, a pesti agglomerációban, rendszeres, hogy a környékbeli anyukáknak elegük lesz az ilyen-olyan nem családbarát munkájukból, és valamelyik városi oviba mennek dajkának vagy pedasszisztensnek. Aki elvégezte a valószínűleg nem túl bonyolult képzést (a dajkához 8 általános kell, nyilván nem egy atomfizika), az mind azonnal talált szeptembertől helyet.

2022. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!