Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Követeljem a hivatalos gyerekt...

Követeljem a hivatalos gyerektartást?

Figyelt kérdés

Egy 4éves kisfiút nevelek egyedül, másfél éve szétmentünk az exemmel és soha nem voltunk házasok, így semmilyen törvényes kötelezettsége nincs. Az exem kamionsofőr és már másfél éve is havi fél milliót keresett, jelenleg valószinüleg mégtöbbet. Ennek ellenére ebből csak havi 150 ezret fizet a gyerekért készpénzben és nem akarja, hogy hivatalossá tegyük. Azt mondja, hogyha hivatalosan kell fizetnie akkor csak azt a minimális összeget fogja fizetni amit a törvény kötelezi, és az sokkal kevesebb lesz mint 150. A szüleim pedig biztosak benne, hogy csak azért fizet feketén készpénzben mert így spórolhat, és arra bíztatnak, hogy jelentsem fel.


Nem tudom mit csináljak, mert attól tartok, hogy a végén még ez a havi 150 sem lesz, de a környezetem szerint meg kellene lépnem.



2022. szept. 23. 16:07
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Hát a hivatalos gyerektartas nem lesz havi 150, max de nagyon, nagyon max 50. Egyetlen előnye van, azt bármikor követelheted, ha nem fizetne.
2022. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
20%
Én mennék a bíróságra, nem az összeg miatt, hanem hogy legyen minden lepapírozva.
2022. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
96%

Sokat akar a szarka...

A legtöbb magyarországi egyedülálló anya örülne a 150000 gyerektartásnak.

2022. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
95%
Le lesz papirozva - a max 50e. Mert nem fog a bíróság irreálisan magas tartasdijat megitelni. Márpedig a 150e az irreálisan magas
2022. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
82%
Ez amit te kapsz az nem gyerektartás, hanem asszonytartás. Gyerektartást max 30-40-et ítélnek meg asszonytartásnak meg semennyit.
2022. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennek a felét, de inkább harmadát szeretnéd kapni, akkor menj bíróságra. Ilyen szempontból jobban jársz, ha nem mész. Az egyébként nem oszt nem szoroz, hogy voltatok-e házasok. Az apja hivatalosan ő? Mert akkor viszont a gyermekelhelyezést nem ártana lepapírozni, hiszen jelen pillanatban ugyanolyan jogai vannak mint neked.
2022. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
92%

150 ezerrel nagyon jól jártál, van aki 30-50 ezret kap, alapvetően igaza van. Ha meg vagy róla győződve, hogy sokkal többet keres, akkor érdemes bírósághoz fordulni, vagy ha nem fizet rendszeresen.

Én egyébként a tiszta helyzet híve vagyok, lehet, hogy kevesebb lesz, de legalább behajtható, ha papírod van róla, hogy mennyi az annyi. Lehet jövő hónaptól nem lesz munkája, és egy fillért sem fizet..

2022. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerektartásnak nem függvénye, hogy házasságba szülessen a gyermek. Akár egyéjszakás kalandból sikerült gyerekre is kérheted a gyerektartást, feltéve ha tudod ki az apa.


2. Nem fognak 150-et megállapítanu, jó ha 50-et kihozzol a törtébetből, ezzel kalkuláj. (6 éve fél milliós keresetre 35 ezret fizetett az apuka, ezt az összegasonlítás kedvéért írom le)

2022. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Gyermekelhelyezés sincs lepapírozva, semmi. Neki az igazolványa még mindig erre a címre szól, pedig már másfél éve nem is él itt. Különböző szociális támogatásokról is lecsúsztunk, mert hivatalosan itt él, és papíron magas a család jövedelme a fizetése miatt.

Igaz, hogy a 150 ezret eddig rendszeresen fizette, de mi lesz ha egyszercsak úgy dönt, hogy nem fizet?

2022. szept. 23. 16:23
 10/55 A kérdező kommentje:
A jelenlegi fizetését kb 600 ezerre saccolom, de az is lehet, hogy több. Másik probléma, hogy amíg együtt voltunk , biztosan tudom, hogy csak a nettója volt 500 és papíron csak minimálbérre volt bejelentve, a többi a pénzt csak úgy zsebbe kapta, ahogy oly sokan mások is. Ha a mai napig csak minimálbéres akkor mennyit kellene fizessen a törvény szerint?
2022. szept. 23. 16:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!