Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okozhat a szülés utáni hormoná...

Okozhat a szülés utáni hormonális megborulás irreális félelmet?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem, aktív voltam végig, nem mondom, hogy teljesen happy volt a 9 hónap, de nem volt semmi extrém. Lement a gyerekágyi időszak, és elkezdtem visszatérni a régi sportomhoz, terepbringázni. Viszont abszolut indokolatlanul f*sok a bringán... jó, régen sem voltam egy sziklákon ugratgató fenegyerek, de most rendesen belém teszi a feszkót, hogy áthajtsak egy pocsolyán, vagy egy ázott nyomvályuban tekerjek. Az is hetekbe telt, hogy az SPD pedált újra be mertem pattintani, de most is kipattintom, mikor "ijesztő" szakaszhoz érek.

Azzal együtt tudok élni, hogy még gyenge sz@r vagyok és nem megy annyi és olyan tempóval, mint régen, de hogy ilyen nyúlbéla lettem, ez nagyon gáz.

Tehet ilyet az emberrel, ha a hormonjai megborulnak, vagy ez egy ilyen kifacsarodott depresszió? Amúgy semmi jelét nem érzem, nyugis a babám, alszok, és hát sportolni is el tudok menni hetente párszor, társaságba járok, csak ez a hyülyeség van...



2022. okt. 2. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh igen. Én amikor mentünk haza a kórházból végig azon paraztam, hogy valaki nekünk fog jönni. Utána, hogy csecsemő halált hal a kisfiam. 2,5 éves, de meg mindig tudok min parazni. És totál hipochonder is lettem.
2022. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mondanám még irreális félelemnek, az nem itt kezdődik.

Nyilván, ha gyereked van megfontoltabb leszel, ez egyáltalán nem gáz, hogy nem mész bele olyan helyzetbe, amit előre nem tudsz felmérni!

2022. okt. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ide leírnám mi minden miatt aggódom mióta megszületett a kisbabám, az élettől is elmenne a kedvetek 😂 Hogy normális? Nem tudom, mindenestre roppant kellemetlen, így próbálok javítani rajta autogén tréninggel. Egyébként szerintem teljesen érthető, hogy az agyad átáll szülő üzemmódba, és óvatosabb vagy. Elvégre valakinek fel is kell nevelnie azt a gyermeket, gondolja teljesen jogosan a tudatalattid 😊
2022. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majd egy év kiesett neked, amíg nem voltál terepen gondolom. Ha sokáig nem ülök bringára, az spd engem is megviccel. Állítsd lazábbra, hogy könnyebben oldjon, mint mikor először tetted fel.

A másik hogy az izomzatod közel sem olyan mint kéne,főleg a core. Ha pl elszakad az ember bokaszalagja, hiába gyógyult meg, még hónapokig kímélve ugrik rá vagy kikönnyít a másik lábra. Ugyanez itt is. A szervezeted érzi, hogy nincs meg a kellő izomerő a megszokott dolgokhoz, így az agy közbelép.

Én is terepbringázok, de 4 hónappal szülés után szerint még felelőtlenség menni, akármennyire azt érzed, hogy megy ez neked. Nálam jó egy év volt, mire a lazább útvonalakon ugyanúgy mentem mint előtte.

Ezen kívül a terhesség alatt romolhat a szem. Én alapvetően szemüveges vagyok, de pont a bringázásnál érzem, ha épp romlott a szemem. És pont abból, hogy bizonytalanabb leszek a lefeléken.

2022. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az autogén dologra rákeresek :)

Igyekszem fokozatosan adagolni magamnak ezeket a helyzeteket, próbálom úgy felfogni, hogy újra tanulok biciklizni 🤷‍♀️😁

Az utolsónak: spd eleve lazán van nálam, mert tényleg nem vagyok egy fenegyerek 😅 sosem mertem szorosra állítani. Mondjuk most azzal viccelt meg az elején, hogy a cipőbe beleragadt a sár 🙃

2022. okt. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!