Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van köztünk olyan,...

Anyukák, van köztünk olyan, aki szólt az elviselhetetlen szomszédoknak?

Figyelt kérdés

Kérem az adminokat, ne tegyék át másik kategóriába, mert szülők véleményére vagyok kíváncsi.

Pár hónapja költöztünk ebbe a lakásba, és azóta hallgatjuk, hogy az alsó lakó folyamatosan a gyerekeivel üvölt. Nem maga a zaj zavar, az tudom, hogy a panellal jár, de iszonyú nyomasztó ezt minden reggel, este, és egész hétvégén hallgatni. A falak papírvékonyak, szóval nem csak a hang hallatszik át, hanem az egész családi élettel képben vagyunk. A gyerekek hangja nem zavar, csak a szülők folyamatos idegbeteg ordítása.

Nekem is vannak gyerekeim, tudom, hogy ez nem egy csendes műfaj, és nem szeretnék beléjük rúgni, de valahogy mégis jelezni kéne, hogy ez nem állapot. Szerintetek lehet ezt barátságosan, de mégis hatékonyan? Pl. sokszor olvasom, hogy ilyenkor érdemes egy tálca sütivel lemenni, és megkérdezni, segíthetek-e valamiben, de ez nem kínos inkább? Van olyan, aki ezt tényleg megpróbálta, és működött? Vagy egyszerűen írjak rájuk Messengeren, amikor már szombat reggel 6-kor a balhéra ébredek?

Egyébként a család kívülről normálisnak tűnik, egyszer beszélgettünk két mondatot, teljesen rendben voltak, szóval nem az a társaság, aki belém vágja a kést, ha kinyitom a számat.


2022. okt. 8. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt a házmesternek (van még ilyen? Bocsi, nem tudom, hogy hívják) kellene jelezni, és ő udvariasan szólna nekik, hogy több lakó is jelezte ezt a problémát, és érdeklődnek, hogy minden rendben van-e velük stb.
2022. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem meg nem kell ebbe beleszólni. Ti költöztetek oda, alkalmazkodjatok.

Nekem is van 2 gyerekem, 1 és 3 évesek. Én is egész nap kiabálok kb. En totál megértem a szülőket ilyen szempontból.

Ha hozzám jönne emiatt a szomszéd, na akkor még lehet ő is kapna.


Mi mondjuk pint ezért (is) vettünk családi házat. Míg gyerekek elött panelban laktunk, mi azt hallgattuk, higy a felettünk lakó 50+os hölgy (aki hozzáteszem egyedülálló volt) hogy szexelt kb minden nap mindig mással. Eszünkbe nem jutott volna ezért felsétálni hozzá, hogy bocsi, kicsit halkabban...

2022. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A férjem hasonló típusú anya mellett nőtt fel, a mai napig szenvedi. Néha elmondja, milyen kár, hogy az egész környék tudta, milyen az anyja, mert tőle zengett az utca, de senki annyit se mondott, hogy enyje-bejnye. Talán kicsit visszavett volna.

Most írtam neki egy amennyire lehet, kedves hangú üzenetet. Ezzel lehet, hogy nem alapoztam meg a jó szomszédi viszonyt, de ha egy kicsit visszafogja magát, már jó.

2022. okt. 8. 10:42
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez van. De vállalhatatlan módon káromkodik. Le patkány g*cizi a gyerekeit, k*rvaanyázik, stb. Én sokkot kapok akárhányszor elindul a műsor. Nekem is van gyerekem és örülök, hogy elköltözünk mire felfogná ezt a beszédet. Én rákérdeztem a védőnőnél mit lehetne kezdeni a helyzettel, mert tudom, hogy nem csak minket zavar. Azt mondta neki rendezettnek tűnik a család élete, jó anyukája a kisbabának. A nagyobb gyerekekkel már régen látta, de majd igyekszik kipuhatolózni hogyan bírkózik meg a kis kamaszok mindennapi problémáival. Szóval azt mondta a családból való kiemelés csak mégjobban ártana a gyerekeknek, próbáljunk meg összebarátkozni velük és segíteni nekik. Mi fél éven belül elköltözünk és részemről ez amúgysem menne... Erre azt javasolta, hogy akkor próbáljuk viccesen megjegyezni nekik, ha összefutunk, hogy halljuk, vannak gondok a fiúkkal. Hátha kapcsol, hogy ettől zeng az egész ház...

Jobb ötletem nekem sincs. Szinte sosem látom őket, ha még is, akkor anyuka mosolygós, mintha két személyisége lenne. Azon gondolkodtam, hogy hagyok egy cetlit az ajtaján már, hogy a hangszint egy dolog, de a stílust egy kicsit normalizálja már.

2022. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs hatóságokat belevonni természetesen. De ha valaki kihívná rájuk a családsegítőt, akkor sem emelnék ki őket, ahhoz sokkal több kell. Rendezett család ez is.

Most kíváncsi leszek, az üzenet hatására legalább egy rövid időre abbahagyják-e.

2022. okt. 8. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg elő lehetne adni azt is, hogy másoktól hallottad a házban, hogy beszéd tárgya a kiabálás náluk. Nyilván nem kell megnevezni senkit, nem is ez a cél.


Csak hogy tudatosuljon benne, hogy igenis hallják mások, és igenis nincs rendjén ordítozni, mert félre is érthetik, és valaki tényleg rájuk küldi a hatóságokat.


Mondjuk szegény gyerekeken nem fog segíteni, hogy ezentúl az anyjuk majd halkabban szidja őket..

2022. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy az ilyet nem lehet konfliktus nélkül kezelni. Minden támogató vagy konstruktív szándékú megjegyzés, kérdés nagyon érzékenyen érinti a szülőket, mert -érthető okokból- személyes támadásnak veszik az egészet, amivel egyszerűen nem tudsz mit kezdeni. Akármit is csinálsz, akármennyire is próbálsz kedves és megértő és türelmes lenni, amint ezt szóvá teszed, a jószomszédi viszonynak annyi. Ennek ellenére persze próbálkozhatsz, az üzenetírás egy dolog, de kétlem, hogy ennek tartós hatása lenne. Gondolom azért kiabál már reggel ébredéstől kezdve a gyerekekkel, mert nem ismer más módszert, nem tudja, hogy csinálhatná jobban. Vagy a fene se tudja, őt is így nevelték, aztán ez a minta öröklődik tovább szépen, ahogyan az lenni szokott.
2022. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Az én anyám is ilyen, és mikor szóltak neki mégjobban üvöltött velünk, hogy megszólják a szomszédok. Pedig sokszor álltunk kint a lépcsőházban és hallgatóztunk rokonokkal. A tesóimat nem lehetett hallani, de anyám üvöltését annál inkább...
2022. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért az is kemény hogy van aki egész nap kiabál az 1-3 éves gyerekeivel és még büszke is rá…. Neked is inkább nevelési tanácsadó kéne meg pszichológus….
2022. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Engem érdekelne, hogy csak kiabál(tehát hangos) az anyuka, vagy káromkodik és mocskolódik, aláz? Amennyiben csak az első, foglalkozz a saját dolgoddal.. Én is olyan gyereket nevelek, akiknek a viselkedését egy iskola sem tűri meg, de ez nem látszik rajta, viszont nem káromkodom, és igyekszem nem szidni, a max a "hát ennyire hülyének kell lenni???" dolgok, és a gyerek hangulatától(viselkedésétől) függően van, hogy már hatkor ez van, máskor meg napokig semmi. Cserébe az is hangos, ha vígadunk, mert épp nincs probléma.


A férjednek mondd, hogy nem minden gyerek, nem minden szülő egyforma, a saját problémáit ne vetítse ki másokra, az nem ismétlődik meg ugyanúgy. Velem is kiabáltak, én áldott jó gyerek voltam. Amíg a gyerek nem volt kezelhetetlen, egy szavam nem volt, amikor mindent ment, borogatott rohadt aktívan és kijöttek a gondok, onnantól észrevétlenül hangossá, kiabálóssá váltam, annyi a probléma. Javaslom vigyázz egy kicsit a gyerekeire, akkor sem lesz ugyanolyan, mintha veled élnének, de legalább kapsz belőle ízelítőt, mitől gurult el anyuka gyógyszere.


Én iszonyú hálás lettem volna bármelyik szomszédnak, ha azt mondja, hogy "hallottam ma nagyot alkotott a gyerek, úgy unatkozom délután, szívesen lejövök egy órára lefoglalni, ha gondolod, amíg kikapcsolsz vagy mosogatsz"


Aztán megnézheted, van-e oka az ordításnak, vagy csak anyuka kattant meg kicsit a sok stressztől. Aki az én gyerekemre vigyázott már, mind tisztában volt vele, hogy nem átlagos gyorsaságban, csínytevésben, szófogadatlanságban, de nyilván rossz nevelésnek tudták be, meg hogy rossz a személyisége. Gyertek, vigyázzatok kicsit az enyémre is egyébként, aki úgy gondolja kibírja ép ésszel, nyugodtan jöhet, én csak hálás vagyok, de megütni nem szabad, sem alázni! Erre a kettőre nagyon ki vagyok élezve, inkább kiabálok, hogy megrettenjen a hangerőmtől, minthogy rácsapjak, vagy káromkodva alázzam.

2022. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!