Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet ajánlatos adni...

Milyen nevet ajánlatos adni lány gyermeknek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ezen az oldalon szinte minden névre találok valami olyat ami miatt meggondolom magam és már nem tudok eligazodni.

Olyanokra gondolok mint tucatnév, kutyanév, túl ritka, öreges, felnőttnek nem való, túl magyar külföldön nehézségei lesznek, túl külföldi itthon fura lesz, önállósult név becenévből, beceneve miatt nem stb...több ilyen kommentet látok általában szinte minde fajta névnél. Tényleg ennyire kéne nézni, milyen neve is lesz a lánynak vagy ez felfújás itt, illetve direkt megy ez a neves kérdéseknél? Persze lényeges, hogy ne olyan legyen mint Kandida vagy Agrippína fajta nevek de ezek mellett azért vannak elég normális nevek amiket mégis leszólnak a fent említettek egyikével itt. És már nem tudom mi alapján kéne nevet választani, mert így is úgy is lesznek leszólói hisz nincs egy név se ami tetszene mindenkinek de mégis vannak olyanok amik azért a többségnek bejönnek. Van nekem néhány teljesen átlagos de nekem tetsző név amit itt mégis leszóltak így már fogalmam sincs mi a trend. Persze nem az itteni oldalon levő válaszok alapján nézek csak mégis jó figyelni ilyenekre de azért kicsit túlzás ennyi mindenre nem? Ki hogy választott lány nevet? Van néhány ami nekem tetszik de az oldalon nem igazán tetszik senkinek (nem valami borzalom nevek, tök átlagosak de mégis...). Mit gondoltok erről a jelenségről itt? Csak szerintem felesleges itt nevekről véleményt kérdezni? Mert általában jön 10 válasz és ebből 6-nak nem tetszik másik 4nek meg igen, ebből mit szűr le a kérdező? Sok ember lehet még rajtuk kívül akinek tetszene is. Meg persze van az is, hogy a vezetéknévvel ne legyen fura mint Beviz Elek, Pop Simon...de nyilván ezt is érdemes nézni de általában nincs ilyen gond.



2022. okt. 19. 00:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Én lány nevet javaslok,tudom kicsit ódivatú vagyok.
2022. okt. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Bakker, mindig megelőz valaki :D

Én a Béla nevet ajánlom, szép, ritka női név.

2022. okt. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem kár ezen görcsölni, mert úgysincs olyan név, ami mindenkinek tetszik. De most mit érdekel téged, hogy Gipsz Jakabnénak Almásfüzitőről nem tetszik az általad választott név?

Szerintem amit érdemes nézni:

- illik a vezetéknévhez, nem jön ki valami nevetséges, mint amit te is írtál pl. Pop Simon, esetleg nem vicces a monogramja, például Wolf Cecília vagy Farkas Alajos Szilárd.

csúfolni minden nevet lehet és a gyerekek kivédhetetlenül kreatívak ebben.

Szerintem nagyon szép az alliteráció és egy egyszerű "snassz" nevet is fel lehet dobni vele. pl. Vass Virág, Leiner Laura, Hornyák Hajnalka

- persze ez az én véleményem, nem mindig ez a legjobb megoldás.

Nagyon öreges, nagyon cickányos nevet sem jó adni, de ez már elég szubjektív dolog, hogy ki mit tart annak.

2022. okt. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Amilyet külföldön ki tudnak ejteni.
2022. okt. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én eleve nem kérdeznék es nem adnék a gyakoris válaszolókra.

A kérdéskor mindenki úgy reagál, mintha neki kéne elneveznie a gyerekét így, így nyílván sokan tiltakozni fognak ellene, és leírják nekik miért nem tetszik.


Névválasztásnál nem más véleményére adnék.

2022. okt. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem mások szempontjai sosemhatottak meg, max. elgondolkoztam rajta. A mieink, mivel kulfoldon elunk, az volt, hogy egyszeru, itt is es Mo-n is hasznalhato nev legyen, es tetsszen mindkettonknek, valamint mi kifejezetten nem akartunk ritkat, szandekosan a leggyakoribb 100-150 nevbol kerestunk, szoval engem spec. nem tantoritott el, hogy sokan meg pont ritkabb nevet akarnak adni. A te szempontjaidat te tudod, nemtudom, hogy masoke miert bizonytalanit el.
2022. okt. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel, hogy mások szerint az általam választott név tucatnév, vagy nem jól becézhető, vagy csúfolható, vagy külföldön milyen, vagy öreges... Nem is kérdezném meg itt, hogy másoknak mi a véleménye, maximum ha lenne egy vagy két favoritom és nem tudnék választani a férjemmel meg a családdal. De ennek elég kicsi a valószínűsége, szóval csak elméletben mondom.

Fiúnevekkel is ugyanígy vagyok. :)

Nekem és a férjemnek is tetsszen, jól menjen a vezetéknévhez, ennyi, ami alapján választottunk.

2022. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen én is olvastam ezeket. Talán a Kamilla volt az amit a legtöbben pozitívan értékeltek, kivéve a virágnév utálók, de ez amúgy eredetileg nem is egy virágnév. Az Olívia volt még amit kedvelnek meg a Lívia. Ezek kapták azokat a megjegyzéseket, hogy dallamos, lágy. Nem írták hogy tucat lenne, pedig van belőlük szép számmal, de itt mindig csak a Hannák meg Annák kapják a savat. Külföldön is léteznek, itthon is megszokottak. Becézni is lehet őket. Talán ezekre kapnád a legkevesebb negatívat ha nagyon zavarnak téged a megjegyzések.
2022. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én az Olíviára is láttam már kommentet, amiben tucatnak bélyegezték.
2022. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor az sem tökéletes 😀
2022. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!